Blog
Automatyzacja załadunku materiałów
W artykule znajdziesz:
Przy całkowitej natomiast automayzacji (np. przy posługiwaniu się urządzeniem elektronicznym) sterowanie programowe pracą wszystkich mechanizmów betoniarek odbywa się z centralnego pulpitu dyspozytora. Automatyzacja załadunku materiałów do zasobników rozdzielczych polega na kontroli ich poziomu za pomocą czujników - mierników poziomu, umieszczanych na granicznym górnym poziomie załadunku i nadających sygnał o jego zaprzestaniu, jak również na granicznym dolnym poziomie, po osiągnięciu którego sygnalizuje się do magazynu konieczność podania materiału do danej komory zasobnika rozdzielczego (program uprawnienia budowlane na komputer).
W najprostszym przypadku sygnały dźwiękowe lub świetlne czujników są przesyłane do pulpitu sterowniczego, z którego operator steruje zdalnie odpowiednimi środkami transportowymi i zamknięciami zasobników zasilających. Przy pełnym automatycznym sterowaniu sygnały czujników wydają rozkazy sterowania mechanizmom wydawania i transportu materiałów. Sygnały te włączają mechanizmy podawania materiałów przy dolnym poziomie i wyłączają je przy górnym poziomie w odpowiednim zasobniku (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
W systemach dozowania podstawowym i najbardziej odpowiedzialnym ogniwem są czujniki odważania, spośród których obecnie stosuje się najczęściej czujniki optyczne lub bezstykowe D-3. Dozownik automatyczny z fotoelektrycznym układem sterowania składa się z zasobnika rozdzielczego, elektromagnetycznego korytowego zasilacza (podajnika) wibracyjnego i zasobnika wagowego ze wskaźnikiem tarczowym (uprawnienia budowlane).
Na początku dozowania materiał doprowadza się dużym strumieniem - zasilacz pracuje przy największej szybkości. Przy końcu odważania silnik zasilacza przełącza się na zmniejszoną szybkość za pośrednictwem opornika fotoelektrycznego umieszczonego na głowicy wagi. Po ukończeniu odważania zasilacz zatrzymuje się za pomocą drugiego opornika foto- elektrycznego (program egzamin ustny).
Zasilacz wibracyjny
Wstępnego ustawienia ciężaru dokonuje się przez połączenie przystawki fotograficznej z podziałką skali odpowiadającą porcji materiału. Po uprzednim ustawieniu włącza się zasilacz wibracyjny; pod wpływem jego drgań, przekazywanych do korytka zasilacza, materiał wypełnia zasobnik wagi i strzałka z małą chorągiewką przesuwa się. W chwili przecięcia przez chorągiewkę promienia świetlnego, wskutek włączenia dodatkowego opornika szeregowego z uzwojeniami silnika elektrycznego, zasilacz wibracyjny przechodzi na mniejszą szybkość i materiał zsypuje się do zasobnika wagowego małym strumieniem w celu bardziej dokładnego dozowania. Po wyjściu chorągiewki spod promienia świetlnego zasilacz wibracyjny zatrzymuje się i materiał wyładowuje się do zasobnika odbiorczego mieszarki (opinie o programie). Przy wyłączonym zasilaczu wibracyjnym materiał nie zsypuje się z zasobnika rozdzielczego na koryto i do zasobnika wagowego, ponieważ kąt nachylenia koryta do poziomu jest mniejszy od kąta naturalnego spadu materiału.
W dozownikach automatycznych ze sterowaniem fotoelektrycznym stosuje się często zasilacze ślimakowe wprawiane w ruch obrotowy przez silnik asynchroniczny o dwóch szybkościach. Rozkaz sterowania mechanizmami zasilania nadchodzi od strzałki - ekranu, połączonej z koszem wagi. Strzałka przesuwa się po skali i zamyka otwór, przez który wpada strumień świetlny na pierwszy (przy osiągnięciu zgrubnego ciężaru), a następnie na drugi (po zakończeniu odważania) opornik fotoelektryczny, co powoduje zmniejszenie jego oporu i zadziałanie odpowiednich przekaźników (segregator aktów prawnych).
Zasada pracy układów z bezstykowym czujnikiem D-3 jest analogiczna do zasady pracy dozowników automatycznych ze strumieniem fotoelektrycznym. W tych układach sygnał osiągnięcia ciężaru kształtuje się w chwili przechodzenia strzałki wagi przez rowek czujnika. Dozowanie wody i ługu wykonuje się dozownikami o działaniu okresowym lub ciągłym. Dozowanie składników ciekłych może być zarówno wagowe, jak i objętościowe. Schematy automatyzacji betoniarek oparte są na łącznej pracy automatycznych dozowników wagowych materiałów z automatycznym lub programowym sterowaniem procesem mieszania (załadunek, wirowanie, rozładunek mieszarki) (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32