Blog
Punkt inkongruentny
W artykule znajdziesz:
Punkt inkongruentny - punkt na wykresie fazowym odpowiadający stanowi układu, w którym faza stała rozpada się częściowo na inną fazę stałą; powstałe fazy różnią się składem chemicznym punkt izoelektryczny - stan układu koloidalnego charakteryzujący się równą zeru wartością potencjału elektrokinetycznego cząstek koloidalnych; p.i. osiąga się rozładowując cząstki koloidalne przez dodatek odpowiedniej ilości elektrolitu lub też (np. w przypadku białek) zmieniając wartość pH roztworu przez dodatek kwasu lub zasady punkt izolowany zbioru - taki punkt zbioru, który nie jest jego punktem skupienia punkt jesienny - zob. punkt równonocy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Punkt kongruentny - punkt na wykresie fazowym odpowiadający stanowi układu, w którym faza stała topi się przechodząc w fazę ciekłą o tym samym składzie (segregator aktów prawnych). Punkt kontrolny - miejsce w programie warunkujące zapamiętanie stanu zadania i stanu komputera, w celu umożliwienia wznowienia zadania od tego miejsca (a nie od początku), jeśli w trakcie wykonywania dalszych części programu wystąpi przekłamanie lub awaria punkt końcowy (miareczkowania) - chwila, gdy praktycznie rozpoznaje się koniec miareczkowania, np. na podstawie zmiany barwy wskaźnika, skoku potencjału punkt kriohydratu - punkt eutektyczny w przypadku, gdy woda jest jednym ze składników układu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Punkt krytyczny - fiz. punkt na wykresie fazowym odpowiadający stanowi krytycznemu punkt krzyżowniczy - punkt, w którym dokonywane jest krzyżowanie przewodów lub torów punkt Laplace a - geod. punkt geodezyjny, na którym wyznaczono azymut astronomiczny oraz szerokość i długość geograficzną astronomiczną punkt lodu, punkt topnienia lodu - podstawowy punkt stały empirycznej skali temperatury, wyrażonej w °C, odpowiadający temperaturze topnienia lodu przy ciśnieniu 101 325 N/m2, której przypisuje się wartość liczbową 0 punkt łączny sieci geodezyjnych - punkt geodezyjny należący co najmniej do dwóch sieci geodezyjnych, np. państwowej i lokalnego znaczenia (uprawnienia budowlane).
Punkt martenzytyczny
Punkt martenzytyczny - temperatura początku przemiany stali punkt materialny - obiekt o nieskończenie małych wymiarach i skończonej masie, którego położenie można zatem określać tak jak położenie punktu geometrycznego; pojęcie p.m. jest idealizacją pojęcia ciała fizycznego i odgrywa wskutek swej prostoty ważną rolę w formułowaniu praw mechaniki oraz w opisie ruchu ciał rzeczywistych punkt martwy - położenie martwe mechanizmu punkt metacentryczny - metacentrum punkt modularny - rzut punktu naroża modularnego na płaszczyznę równoległą do jednej z płaszczyzn prostokątnego układu odniesienia względem którego wykonano nawiązanie (program egzamin ustny).
Punkt nawiązania - punkt geometryczny o znanej pozycji, z którego wyznacza się namiar rozpatrywanego obiektu lub dla którego wyznacza się namiar z obiektu punkt Neela - temperatura Neela punkt neutralny - punkt zerowy punkt nieciągłości funkcji - punkt ,v0, w którym funkcja f(x) nie jest ciągła; Xo nazywa się p.n. f(x) pierwszego rodzaju, jeśli w x0 istnieją jednostronne granice właściwe, a p.n. f(x) drugiego rodzaju w pozostałych przypadkach (promocja 3 w 1).
Punkt niewłaściwy prostej (w geometrii rzutowej) -. dla prostej w przestrzeni euklidesowej R" równoległej do wektora a = (a\,a2,… …, an), obiekt dołączony do prostej, który charakteryzuje się w przestrzeni rzutowej F’ współrzędnymi (0, a\,…, a„); jest to wyraz następującej intuicji; gdy punkt „oddala się w nieskończoność” po prostej równoległej do wektora a, jego współrzędne jednorodne w F’ dążą do (0. fli,… ,an)-, każda prosta ma jeden p.n.; proste równoległe mają ten sam p.n., a proste nierówno- ległe różne p. n. punkt niezmienniczy przekształcenia, punkt stały przekształcenia - mat. punkt, którego obraz przy danym przekształceniu przestrzeni w siebie jest równy danemu punktowi punkt niwelacyjny - punkt geodezyjny wchodzący w skład sieci niwelacyjnej (opinie o programie).
Najnowsze wpisy
Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…
Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…
53 465
98%
32