Blog
Bezdeszczowa pogoda uprawnienia budowlane
W artykule znajdziesz:
Bezdeszczowa pogoda uprawnienia budowlane
Prace powinny być wykonywane przy bezdeszczowej pogodzie i temperaturze powietrza nie niższej niż +5°C. Wszystkie pozostałe roboty związane z ocieplaniem ściany wykonuje się w sposób taki sam jak i przy klejeniu płyt lepikiem asfaltowym.
Przy zastosowaniu drugiej metody ocieplania ścian zewnętrznych nie zachodzi potrzeba kucia otworów i mocowania w nich trzpieni stalowych. Tak jak przy pierwszej metodzie należy zdemontować wszystkie obróbki blacharskie oraz rury spustowe z ocieplanych ścian. Z powierzchni ścian należy usunąć wszystkie luźne i odparzone fragmenty tynku, powierzchnie oczyścić szczotkami metalowymi oraz ją odpylić i zmyć wodą.
Po wyschnięciu elewacji należy wszystkie w niej ubytki wypełnić zaprawą cementową 1 :1 z dodatkiem 50 % emulsji polioctanowinylowej w ilości 10°/» masy cementu.
W celu poprawienia jakości powierzchni ścian, jako podłoża do klejenia styropianu, zaleca się przetrzeć je zaprawą cementową z dodatkiem polioctanu winylu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Do ocieplenia ścian stosuje się płyty styropianu o wymiarach 100X50 cm i grubości 2 cm lub 4 cm w zależności od wymagań termoizolacyjnych. Sezonowane płyty samogasnącego styropianu klei się mieszaniną kleju lateksowego ekstra i cementu portlandzkiego 350 w stosunku wagowym od 1:1 do 1 : 2,5. Użyte do mieszaniny składniki nie mogą być przeterminowane, a ilość przygotowanej mieszaniny powinna być zużyta w ciągu 1 godziny. Masę klejącą nanosi się równomiernie na przygotowane podłoże i płytę styropianu warstwą grubości 1 mm, rozprowadzając ją po powierzchni ząbkowaną szpachelką (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Po upływie 8-10 min, przed utworzeniem się błonki na powierzchni kleju, należy płytę styropianu docisnąć do podłoża i przytrzymać, aby się dobrze przykleiła. Wyciśnięty klej należy szpachlą rozprowadzić wzdłuż spoin.
Płyty klei się od dołu pasami, pionowymi spoinami w mijankę. Po przyklejeniu styropianu do ściany ościeży tą samą mieszaniną klejącą, poczynając od góry, przykleja się siatki z włókna szklanego. Pasma siatki powinny zachodzić na siebie co najmniej 5 cm, przy czym do wysokości parteru należy dać dwie warstwy siatki. Po związaniu mieszaniny klejącej (co najmniej po 2 dniach) można przystąpić do wykonywania warstwy fakturowej; można ją wykonać z wyprawy włóknistej na spoiwie polioctanowinylowym lub z plastycznej masy tynkarskiej PMT (uprawnienia budowlane).
Mieszanka do wykonania warstwy faktury z wyprawy włóknistej składa się z następujących składników:
- 3 części włóknistej zaprawy (płynnej tapety) o konsystencji półciekłej (opad
stożka pomiarowegq 8-9 cm),
- 1 części cementu portlandzkiego białego lub zwykłego,
- wody w ilości potrzebnej do uzyskania konsystencji półciekłej (opad stożka pomiarowego 9 cm) (program egzamin ustny).
Włókno szklane
Przygotowana mieszanina powinna być zużyta w ciągu 2 godzin. Zaleca się stosowanie mechanicznego natrysku przy użyciu agregatu PWT-2 produkcji ZREMB. Natrysk wykonuje się (rozpoczynając od góry) w dwóch warstwaw o łącznej grubości 3-5 mm. Drugą warstwę po upływie co najmniej 24 godzin. Wyprawę należy wykonywać przy pogodzie bezdeszczowej i temperaturze powietrza nie niższej niż 10°C.
Przy stosowaniu wyprawy z plastycznej masy tynkarskiej PMT siatkę z włókna szklanego przed przyklejeniem należy zaimpregnować w wodzie kopolimerem M-110 w stosunku 1 : 3.
Wszystkie pozostałe czynności oraz skład mieszaniny klejącej nie ulegają zmianie w stosunku do omówionych poprzednio (opinie o programie).
Wyprawę można wykonywać po upływie 48 godzin od przyklejenia siatki z włókna szklanego.
Metoda ta opracowana przez austriacką firmę Stollack polega na pokryciu od zewnątrz powierzchni ścian ciągłą, bezspoinową powłoką zabezpieczającą, składającą się z następujących warstw:
- styropianu przyklejonego klejem dyspersyjnym „Primus Haftgrund”,
- siatki z włókna szklanego, przyklejanej do płyt styropianu klejem dyspersyjnym „Primus Haftgrund”,
- wyprawy elewacyjnej, wykonanej z masy tynkarskiej „Drywit-Quarputz” (segregator aktów prawnych).
Metodę tę można stosować jedynie na trwałym podłożu. W przypadku zmian strukturalnych materiału ściany, łuszczenia się warstwy faktury, odspajania się warstwy faktury od warstwy izolacji termicznej w ścianach warstwowych itp. uszkodzeń podłoża wyprawy według technologii „Drywit” nie można stosować.
Układ stosowanych warstw w powłoce zabezpieczającej budynek oraz ich rodzaj. Receptury i technologia produkcji niektórych materiałów stosowanych przez firmę są chronione patentami (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32