Blog
Bitizol P
W artykule znajdziesz:
Określenie. Bitizol P (półgęsty) jest lepikiem asfaltowym przeznaczonym do stosowania na zimno. Otrzymuje się go z asfaltów ponaftowych, plastyfikatorów, wypełniaczy i rozpuszczalników. Ma postać półpłynnej czarnej masy asfaltowej. Właściwości. Właściwości Bitizolu P są zbliżone do właściwości Abizolu P. Bitizol P jest materiałem łatwo palnym. Przy stosowaniu należy zachować środki ostrożności podane przy Abizolu R. Zastosowanie. Bitizol P stosuje się do sklejania wielowarstwowej izolacji z papy asfaltowej oraz do wykonywania powłokowej izolacji przeciwwilgociowej typu lekkiego (program uprawnienia budowlane na komputer).
Może również służyć do konserwacji pokryć dachowych z pap asfaltowych. Oczyszczone podłoże smaruje się Bitizolem P na zimno gęstą szczotką. Rozsmarowany Bitizol P wysycha po upływie 1-2 godz. Najodpowiedniejsza temperatura do smarowania wynosi +18°C. Przy niższej temperaturze Bitizol P staje się zbyt lepki i gęsty, co wpływa na większe zużycie. Przy jednokrotnym smarowaniu zużycie wynosi 0,7-P0,9 kg na 1 m2. Przechowywanie. Warunki przechowywania są takie same jak Abizolu R (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Określenie. Bitizol G (gęsty) jest masą asfaltową przeznaczoną do stosowania na zimno. Otrzymuje się go z asfaltów ponaftowych, wypełniaczy mineralnych, plastyfikatorów i rozpuszczalników. Ma postać gęstej jednorodnej czarnej pasty. Właściwości. Właściwości Bitizolu G są zbliżone do właściwości Abizolu G. Bitizol G jest materiałem łatwo palnym. Przy stosowaniu należy zachować środki ostrożności podane przy Abizolu R (uprawnienia budowlane).
Bitizol D
Zastosowanie. Bitizol G stosuje się do sklejania wielowarstwowych izolacji z pap asfaltowych w budynkach narażonych na stały napór wód gruntowych (np. izolacji zbiorników, tarasów). Szczególnie odpowiedni w obiektach narażonych na wstrząsy, drgania lub silny napór wody. Wymieszany Bitizol G rozprowadza się na zimno, za pomocą łopatki osadzonej na kiju, warstewką grubości ok. 1 mm. Zużycie wynosi l,2-j-l,8 kg na 1 m2 powierzchni sklejanej. Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abi- zolu R (program egzamin ustny).
Określenie. Bitizol D (dachowy) jest masą asfaltową przeznaczoną do stosowania na zimno. Ma postać czarnej gęstej pasty o swoistym zapachu. Właściwości. Właściwości Bitizolu D są zbliżone do właściwości Abizolu D. Bitizol D jest materiałem łatwo palnym. Przy stosowaniu należy ściśle przestrzegać przepisów BHP i bezpieczeństwa przeciwpożarowego podanych przy Abizolu R. Zastosowanie. Bitizol D stosuje się do klejenia pokryć dachowych z papy asfaltowej oraz do naprawy i konserwacji wyschniętych i zniszczonych pokryć. Bitizol D znajduje również zastosowanie jako powłoka chroniąca elementy budowlane przed korozją (opinie o programie). Zużycie wynosi 0,8-M,l kg na 1 m. Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abizolu R.
Określenie. Bitizol KF (kit fugowy) jest kitem asfaltowym czarnego koloru o konsystencji plasteliny. Właściwości. Właściwości Bitizolu KF są zbliżone do właściwości Abizolu KF. Zastosowanie. Zastosowanie Bitizolu KF jest podobne jak Abizolu KF. Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abizolu KF (segregator aktów prawnych). Określenie. Bitizol SB (szkło-beton) jest kitem asfaltowym o konsystencji plasteliny i barwie brunatnoczarnej. Właściwości. Bitizol SB jest bardzo dobrym środkiem uszczelniającym. Charakteryzuje się dobrą plastycznością przy dużym zakresie temperatur. Zastosowanie. Bitizol SB stosuje się do szklenia okien, świetlików w ramach betonowych i żelaznych. Można go również użyć jako środka wiążącego między różnymi materiałami jak beton, stal, szkło. Przechowywanie. Warunki przechowywania są takie same jak Abizolu KF (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32