Blog

07.02.2022

Blacha stalowa

W artykule znajdziesz:

Blacha stalowa

Niektóre domieszki mają tę właściwość, że znacznie zwiększają urabialność betonu. Jak z tego wynika, należy każdorazowo przed użyciem nieznanego przetworu zbadać go dokładnie pod względem chemicznym i charakteru wiązania (program uprawnienia budowlane na komputer). Klinkieru na zaprawie asfaltowopiaskowej można użyć do obudowy z zewnątrz większych pomieszczeń podziemnych od spodu i od strony ścian. Biorąc pod uwagę właściwe cechy klinkieru i asfaltu, obudowę taką można stosować do zabezpieczenia się przed dostępem wód gruntowych zarówno nieszkodliwych, jak i agresywnych w stosunku do betonów.

Blachy szczególnie nadają się, gdy zależy na utworzeniu konstrukcji zwanej pospolicie „wanną“, czyli pomieszczenia podziemnego osłoniętego od spodu i od strony ścian z zupełnie dokładnym zabezpieczeniem przed przenikaniem wody. Blacha ołowiana dogodna jest ze względu na odkształcalność ołowiu (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Należy tę blachę osłonić z obu stron papą, aby uchronić od szkodliwego dla ołowiu stykania się z betonem. Trzeba również zwrócić uwagę, aby nie narazić gdziekolwiek ołowiu na działanie elektrolityczne, na co jest on bardzo wrażliwy. Blachę ołowianą wprowadza się grubości 2 mm, lutując ją w miejscach połączeń; jednakże ze względu na duży koszt stosowanie jej należy do rzadkości (uprawnienia budowlane).

Blachy stalowej używa się grubości 3-4 mm, a w połączeniach ze- spawa się ją. Blacha nie może być zbyt cienka, musi mieć pewną grubość, żeby nie ulegała łatwo sfalowaniu i musi być dokładnie otoczona betonem lub zaprawą cementową w celu ochrony przed rdzewieniem (program egzamin ustny).

Ułożenie warstwy iłu

Ił nasycony wodą, przerobiony w ten sposób, żeby tworzył jednorodną masę pozbawioną spękań i szczelin, stanowi materiał praktycznie nieprzepuszczający wody (opinie o programie). Ułożenie warstwy iłu grubości 8-i-10 cm w stanie twardoplastycznym pod fundamentem oraz pokrycie go z boków warstwą grubości 15 cm, wytworzoną z iłu twardoplastycznego lub plastycznego, może dać dobrą osłonę przeciw szkodliwemu działaniu agresywnych wód gruntowych. Warstwa ochronna musi znajdować się w warunkach, które zabezpieczałyby ją od wysychania, a więc musi być otoczona gruntem nasyconym wolną wodą gruntową lub włoskowatą. Zamiast iłu można użyć do izolacji również gliny, lecz z małą zawartością ziarn piaszczystych.

Główna zasada, którą trzeba zachować w budowlach nowych, polega na zakładaniu izolacja w ten sposób, żeby parcie wody dociskało izolację do muru, a nie odrywało, gdyż wytrzymałość każdej izolacji na odrywanie jest mała. Ponieważ wytrzymałość mechaniczna większości materiałów używanych do izolacji nie jest duża, więc izolacja musi być osłonięta warstwą ochronną, wykonywaną w różny sposób (segregator aktów prawnych). Szczególnej uwagi wymagają wszystkie miejsca połączeń ruchomych (dylatacyjnych), czy nieruchomych. Rozwiązania konstrukcyjne mogą tu być różne, lecz zawsze wykonanie powinno być szczególnie staranne.

Izolacje te stosuje się do powierzchni pionowych albo pochyłych przy zupełnie małym parciu wody lub przy zabezpieczaniu się tylko od przenikania wody włoskowatej. Przed posmarowaniem asfaltem gruntuje się powierzchnię ściany asfaltem upłynnionym lub emulsją asfaltową. W obu wypadkach należy zwrócić uwagę, żeby powierzchnia nie była zbyt nierówna i chropowata, ale jednocześnie miała pewną szorstkość, umożliwiającą dobrą przyczepność asfaltu. Mury z cegły należy w tym celu wyrównać wyprawą ze starannym zatarciem (promocja 3 w 1). Przed powleczeniem płynem gruntującym powierzchnia musi być oczyszczona z kurzu. Smarować asfaltem trzeba po wyschniętym podkładzie gruntującym, gdyż w przeciwnym razie w powłoce asfaltowej tworzą się pęcherze.

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami