Blog
Bloki fundamentów
W artykule znajdziesz:
Duże bloki ścienne o wysokości 1,25 m i wyższe należy ustawiać pionowo w jednym rzędzie, w zaprojektowanej pozycji (pętlami montażowymi do góry) na podkładkach. Przy ustawianiu po dwa bloki zewnętrzne w jednym rzędzie należy je stawiać fakturą na zewnątrz. Niskie poziome bloki ścienne można układać w kilka poziomów na podkładkach i przekładkach z desek o przekroju 40×100 mm z odstępem od końców elementu nie mniejszym niż 5 cm (żeby nie uszkodzić faktury bloku) i nie większym niż 1/4 długości elementu; przy tym ogólna wysokość stosu nie powinna przewyższać 2,5 m. Bloki fundamentów i ścian piwnicznych należy przechowywać w stosach o wysokości nie większej niż 2,25 m. Rygle zaleca -się układać na rąb w stosach nie więcej niż w trzech rzędach na wysokość. Górne rygle powinny być połączone ze sobą skrętami poprzez pętle montażowe (program uprawnienia budowlane na komputer).
Płyty stropowe wielokanałowe zaleca się przechowywać w stosach w pozycji roboczej. Między płytami powinny być ułożone drewniane prostokątne przekładki o grubości nie mniejszej niż 40 mm. Wysokość stosu nie powinna przekraczać 2,5 m. Płaskie żelbetowe płyty stropowe o zwiększonym stopniu wykończenia fabrycznego należy przechowywać w pozycji pionowej lub pochyłej na specjalnych stelażach, nie więcej niż po 8 płyt z każdej strony, zapewniając przy tym ochronę ich powierzchni licowych (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wiązary belkowe i kratowe przechowuje się na składzie w pozycji roboczej, ustawiając je na specjalnych stelażach w jeden rząd. Płyty stropodachów zaleca się układać poziomo w stosach trzyrzędowych z podkładkami z graniaków o przekroju od 100×100 do 150×150 mm i długości 5 m. Między płytami po ich dłuższej stronie układa się 3 skrócone przekładki o wysokości 200 mm i długości 500-700 mm (uprawnienia budowlane).
Biegi i podesty schodowe należy układać w stosy w pozycji poziomej powierzchnią licową do góry. Między wyrobami powinny być ułożone przekładki drewniane o grubości nie mniejszej niż 40 mm. Podkładki i przekładki należy rozmieszczać wzdłuż biegów w odległości od brzegów nie większej niż 15 cm. Wysokość stosu powinna być ograniczona do sześciu rzędów wyrobów (program egzamin ustny).
Żelbetowe podkłady kolejowe
Słupy należy układać w stosy w 4 rzędy. Podkładki i przekładki rozmieszcza się w odległości 120 cm od czoła słupa przy długości 6,6 m i w odległości 50 cm przy długości 3,3 m. Bloki i płyty wentylacyjne i sanitarno-techniczne należy układać w stosy ogólnej wysokości do 2,5 m z ustawieniem podkładek i przekładek w odległości ok. 40 cm od czół. Rury i podpory sieci przemysłowych o przekroju okrągłym układa się na podkładkach z oporami na końcach i przekładką między rzędami elastycznych przekładek ze starych taśm przenośników lub kawałków liny konopnej (opinie o programie).
Żelbetowe podkłady kolejowe układa się w stosy poziomymi rzędami w pozycji roboczej, tj. oparciem skierowanym w dół. Między rzędami podkładów powinny być ułożone przekładki drewniane o grubości 40-50 mm w odległości 55 cm od końców podkładów. Wysokość stosu nie powinna przekroczyć 12 rzędów podkładów.
Skład gotowych wyrobów wytwórni żelbetu prefabrykowanego pracuje przy odbiorze wyrobów z taką samą zmianowością, co i podstawowe oddziały produkcyjne, a przy wysyłce wyrobów do użytkownika transportem kolejowym należy przewidzieć całodobową pracę składu bez dni wolnych (segregator aktów prawnych). Zapas gotowych wyrobów na składzie oblicza się zwykle na 10-14 dni roboczych, uwzględniając przy tym rodzaj produkowanych wyrobów i rytmiczność pracy transportu.
Przy załadunku lub wyładunku unoszenie wyrobu powinno odbywać się w miejscach oznaczonych na nim farbą lub za pomocą jego haków montażowych, do których dostęp powinien być swobodny. Przeładunek wyrobów wykonuje się za pomocą urządzeń chwytakowych dobieranych odpowiednio do udźwigu i gabarytowych rozmiarów wyrobów.
Wyładunek wyrobów żelbetowych rozpoczyna się od górnych rzędów w stosie, nie naruszając jego stateczności, płynnie, bez szarpnięć, wstrząsów, uderzeń itp. Przy pracach załadunkowo-wyładunkowych na składzie należy zastosować się do wszystkich wymagań techniki bezpieczeństwa (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32