Blog
Brzeg powłoki
W artykule znajdziesz:
Rozwiązanie zawierające A staje się nieskończone dla (f) = n, a rozwiązanie z B dla <f) = 0. Wynika stąd, że zamknięta kula nie może mieć bezodkształceniowego stanu przemieszczeń. W przypadku kopuły kulistej zawierającej biegun (f) 0 rozwiązanie z A jest regularne, opisuje więc ono stan przemieszczeń, w którym powłoka nie może przenieść żadnego obciążenia jeśli pomijamy jej sztywność na zginanie (program uprawnienia budowlane na komputer).
Rozwiązanie to możemy nałożyć na dowolne rozwiązanie równań niejednorodnych i w ten sposób spełnić warunki brzegowe na u lub v; jedno z tych ostatnich przemieszczeń musi być zadane na brzegu, aby zagadnienie było w pełni określone. Rozpatrywany stan jest odpowiednikiem kinematycznym faktu, że dla zapewnienia równowagi sił błonowych konieczny jest pierścień wzdłuż brzegu powłoki (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Zamiast zadania jednej siły i jednego prze mieszczenia, powiedzmy N+ i v, możemy także zadać obydwa przemieszczenia, ale jak łatwo sprawdzić nie obydwie siły. W zakresie teorii błonowej nie można zadać wszystkich trzech składowych przemieszczenia. Jeżeli brzeg powłoki jest zamocowany we wszystkich kierunkach, całkowite spełnienie wszystkich warunków brzegowych jest możliwe tylko w przypadku uwzględnienia momentów zginających. W niektórych przypadkach teoria błonowa może dać rozsądne wyniki, jeśli wybierzemy w sposób odpowiedni warunki brzegowe, ale wybór taki nie zawsze jest możliwy. Wtedy wprowadzenie zginania jest nieodzowne, aby można było wyznaczyć siły błonowe w powłoce (uprawnienia budowlane).
Jeśli powłoka kulista jest otwarta w górnej swej części, to obydwa człony w równaniu są regularne w całej powłoce, podobnie do obydwu członów rozwiązania dla sił błonowych. Mamy wtedy dwa razy więcej stałych dla dwukrotnie większej liczby brzegów i wszystkie nasze wnioski dotyczące brzegu kopuły kulistej ważne są dla obydwu brzegów obszaru kulistego (program egzamin ustny).
Rozwiązanie regularne
Równania pozwalają na wyciąganie wniosków o charakterze ogólnym. Każda z dwu powłok kulistych ma tylko jeden biegun, dla każdej z nich istnieć więc może bezodkształceniowy stan przemieszczeń dla tej harmonicznej. Wykładnik powyższego szeregu nie musi być równy x, lub x2, ale ze względu na symetrię powłoki, jest on równy połowie nieparzystej liczby całkowitej dla n parzystego i liczbie całkowitej w przypadku nieparzystej n, dokładnie tak jak dla x,2 (opinie o programie).
Przyjmując teraz vn w postaci, lecz z wartością x tą samą co w wyrażeniu na F(x) i podstawiając do równania różniczkowego, możemy znaleźć współczynniki bk rozwiązania szczególnego porównując współczynniki wyprowadzonego równania. Dodanie rozwiązania jednorodnego pomnożonego przez dowolną stałą równoważne jest nałożeniu bezodkształceniowego stanu przemieszczeń; pozwala to na spełnienie jednego warunku brzegowego na przemieszczenia.
Można oczekiwać, że tego rodzaju metoda szeregów potęgowych da niezłe wyniki w otoczeniu górnej części powłoki, ale dla większych wartości x lub (f> zbieżność może nie być zadowalająca; zależy ona od kształtu południka i od rzędu harmonicznej n (segregator aktów prawnych). W takich przypadkach korzystne jest zastosowanie szeregu potęgowego do całkowania numerycznego, które doprowadza się aż do południka. Wtedy otrzymujemy natychmiast rozwiązanie regularne w punkcie </> = 0. Jednakże, gdy n jest duże, rozwiązanie regularne przyjmuje zauważalne wartości jedynie w pobliżu brzegu powłoki, a wtedy lepiej jest rozpocząć całkowanie numeryczne od tego właśnie miejsca i kontynuować je jedynie tak długo jak jest to praktycznie celowe. W tym przypadku rozwiązanie regularne należy wydzielić za pomocą metody zastosowanej do wypadkowych naprężeń (promocja 3 w 1).
Jeżeli zarówno obciążenia jak i naprężenia mają symetrię osiową, nie oznacza to, że przemieszczenia również są osiowo-symetryczne. Jeśli nie mają one tej własności, to zawsze można jednak je rozłożyć na rozwiązanie szczególne wykazujące ten wysoki stopień symetrii.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32