Blog

Budda I
W artykule znajdziesz:
Budda I

Budda I - cząstka B.
Buddyzacja mleka - utrwalanie mleka świeżego za pomocą wody utlenionej; b.m. w Polsce jest ustawowo zabroniona.
Budowa 1 - struktura; wzajemne powiązanie części składowych całości (program uprawnienia budowlane na komputer).
Budowa 2 - wznoszenie obiektu budowlanego.
Budowa 3 - wznoszony obiekt budowlany łącznie z miejscem wznoszenia i urządzeniami służącymi do tego celu.
Budowacz - robotnik zatrudniony przy obudowywaniu wyrobisk.
Budowla - obiekt nieruchomy powstały w wyniku działalności budowlanej, trwale połączony z gruntem, stanowiący skończoną całość użytkową.
Budowla inżynierska - budowla służąca potrzebom produkcji, komunikacji, energetyki, gospodarki komunalnej, rolnictwa itp. nie będąca budynkiem (np. autostrada, most, piec hutniczy, komin fabryczny itp.) (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Budowla naziemna - budowla, która znajduje się powyżej przyległego terenu, a więc nie jest pokryta od góry warstwą gruntu i wyodrębnia się przestrzennie.
Budowla piętrząca - przegroda w poprzek koryta lub doliny rzeki powodująca podniesienie zwierciadła wody; b.p. dzielą się na zapory wodne i jazy.
Budowla podziemna - budowla, której wierzch przekrycia znajduje się poniżej lub równo z poziomem przyległego terenu.
Budowla prefabrykowana - budowla zmontowana z elementów budowlanych prefabrykowanych.
Bodowla regulacyjna - budowla wznoszona w związku z regulacją rzeki (uprawnienia budowlane).
Budowla triangulacyjna - budowla stawiana w celu uwidocznienia położenia punktu geodezyjnego w terenie, wyniesienia stanowiska instrumentu lub przedmiotu na wysokość umożliwiającą wykonanie pomiarów geodezyjnych.
Budowla wodna - budowla służąca do wykorzystania zasobów wodnych lub ochraniająca przed szkodliwym działaniem wód, np. zapora, jaz, tama regulująca itp.
Budowla ziemna - budowla o określonym przeznaczeniu gospodarczym lub technicznym, której podstawowym tworzywem jest odpowiednio uformowany grunt budowlany.
Budownictwo - dział gospodarki narodowej obejmujący wszelką działalność związaną z wykonywaniem budowli; (2) technika wznoszenia i konserwacji budowli oraz związane z nią umiejętności.
Budowuictwo morskie - gałąź techniki obejmująca zagadnienia hydrotechnicznego budownictwa portowego (program egzamin ustny).
Budownictwo uprzemysłowione - budownictwo charakteryzujące się wytwarzaniem fabrycznym łub na placu budowy gotowych elementów budowlanych obiektu i zmechanizowaną metodą wykonawstwa
Budownictwo wielkopłytowe
Budownictwo wielkopłytowe - budownictwo uprzemysłowione stosujące prefabrykowane płyty o dużych wymiarach jako elementy budowlane i wypełniające.
Budownictwo wodne - budownictwo obiektów związanych z gospodarką wodną, np. budowli regulacyjnych, piętrzących, zakładów hydroenergetycznych, dróg wodnych.
Budulec - materiały budowlane (opinie o programie).
Budynek - budowla, w której za pomocą przegród budowlanych wydzielone jest pomieszczenie (lub pomieszczenia) przeznaczone na pobyt ludzi lub dla inwentarza żywego, a także do wytwarzania, przetwarzania i przechowywania przedmiotów - w warunkach zabezpieczających od wpływów atmosferycznych.
Budynek galeriowy, galeriowiec - budynek, w którym lokale lub pomieszczenia na poszczególnych kondygnacjach są połączone z klatką schodową za pomocą zewnętrznych, otwartych galerii.
Budynek gotowy - budynek w stanie pełnym.
Budynek klatkowy, klatkowiec - budynek, w którym poszczególne lokale lub pomieszczenia dostępne są bezpośrednio z klatki schodowej.
Budynek korytarzowy, korytarzowiec - budynek, w którym poszczególne lokale lub pomieszczenia połączone są z klatką schodową, poprzez korytarze znajdujące się na poszczególnych kondygnacjach wewnątrz budynku i przebiegające równolegle do dłuższej osi budynku (segregator aktów prawnych).
Budynek nadszybia - budynek wzniesiony nad wylotem szybu i w jego pobliżu, mieszczący wszystkie urządzenia potrzebne do użytkowania szybu.
Budynek plombowy, plombowiec - budynek w zabudowie zwartej mający wypełnić przestrzeń między istniejącym budynkiem a linią zabudowy lub między istniejącymi dwoma budynkami.
Budynek punktowy, punktowiec - budynek wolno-stojący wielokondygnacyjny, którego wymiary długości i szerokości rzutu poziomego są do siebie zbliżone, obsługiwany przez jeden węzeł komunikacji pionowej.
Budynek segmentowy - budynek ukształtowany przez zestawienie odpowiednich segmentów.
Budynek średniowysoki - budynek mający więcej niż pięć, lecz nie więcej niż jedenaście kondygnacji nadziemnych lub wysokość 15-30 m.
Budynek w stanie pełnym, budynek gotowy - budynek całkowicie ukończony, w którym wykonano wszystkie roboty budowlane przewidziane projektem.
Budynek w stanie (surowym) otwartym - budynek nie ukończony, w którym częściowo wykonano roboty budowlane stanu surowego (promocja 3 w 1).
Budynek w stanie (surowym) zamkniętym - budynek nie ukończony, w którym całkowicie wykonano roboty budowlane stanu surowego oraz roboty pozwalające na zamknięcie budynku (pokrycie dachu, zamknięcie w sposób trwały lub prowizoryczny zewnętrznych otworów drzwiowych, oszklenie lub zabezpieczenie w inny sposób otworów okiennych, balkonowych itp. zamknięcie budynku pozwala na jego ocieplenie i prowadzenie robót wykończeniowych w okresie zimowym.
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32