Domy z prefabrykatów - sposób na szybki dom


Domy z prefabrykatów - sposób na szybki dom

 

Domy z prefabrykatów to rozwiązanie na szybkie budowanie. Montaż takiego domu, po uprzednim przygotowaniu fundamentów, może trwać przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach około tygodnia, a na wykończenie domu potrzeba maksymalnie trzech miesięcy.

 

Proces budowy nie jest uzależniony od warunków atmosferycznych, a dzięki temu, że gotowe elementy przyjeżdżają wprost z fabryki, po zakończeniu prac na placu budowy nie pozostaje sterta odpadów. Istotne jest także to, iż przy użyciu technologii stosującej prefabrykaty można zrealizować każdy projekt.

 

Prefabrykaty betonowe

Domy z prefabrykatów betonowych to najczęściej konstrukcje wykonane z lekkich betonów z dodatkiem kruszywa keramzytowego. Powstają z niego zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcje nośne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i termoizolacyjnością.

 

Ściany nośne z elementów prefabrykowanych są produkowane jako trójwarstwowe, łączące wewnętrzną betonową warstwę konstrukcyjną, zewnętrzną elewacyjną oraz znajdującą się pomiędzy nimi warstwę izolacyjną. Standardowe ściany (bez tynków wewnętrznych) mają grubość 34 cm i są na tyle gładkie, iż nie muszą być tynkowane, a jedynie pokryte np. gładzią gipsową.

 

Prefabrykaty drewniane

Domy z elementów prefabrykowanych to także domy o konstrukcji drewnianej. Zaletą drewna jest jego lekkość, dlatego też domy z prefabrykatów drewnianych nie wymagają przesadnie solidnych fundamentów. Stawianie obiektów tego typu nie wiąże się ponadto z wykonywaniem mokrych prac. Ważnej jest, aby przy wznoszeniu domów z prefabrykatów drewnianych używać dobrze przygotowanego drewna wysokiej jakości.

Konstrukcja budynku powstaje z przygotowanego wcześniej szkieletu drewnianego, który zostaje wypełniony izolacją cieplną, a całość obłożona płytami np. OSB i wykończona. Grubość ścian, przy zachowaniu wysokiej izolacyjności, jest mniejsza od ścian budynków murowanych, co pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową o ok. 10%.

Domy z prefabrykatów stanowią dobrą alternatywę dla budownictwa tradycyjnego.

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

Powiązane artykuły

Sieć ciepłownicza

Sieć ciepłownicza to system dystrybucji ciepła, który dostarcza ciepło do budynków, instytucji lub innych odbiorców na obszarze danego miasta, osiedla…

Odbiorca gazu

Odbiorcą gazu jest osoba, firma, instytucja lub organizacja, która korzysta z gazu jako źródła energii lub surowca do celów przemysłowych,…

Specyfikacje techniczne

Specyfikacje techniczne, często nazywane po prostu “specyfikacjami", są dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i opisy dotyczące materiałów, produktów, systemów lub usług,…

Plany konstrukcji

Plany konstrukcji, zwane również projektami budowlanymi lub dokumentacją techniczną, są kompleksowymi dokumentami zawierającymi szczegółowe informacje i instrukcje dotyczące budowy, remontu…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami