Blog

Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 2
30.05.2018

Domy z prefabrykatów - sposób na szybki dom

W artykule znajdziesz:

Domy z prefabrykatów - sposób na szybki dom


Domy z prefabrykatów - sposób na szybki dom

 

Domy z prefabrykatów to rozwiązanie na szybkie budowanie. Montaż takiego domu, po uprzednim przygotowaniu fundamentów, może trwać przy bardziej skomplikowanych konstrukcjach około tygodnia, a na wykończenie domu potrzeba maksymalnie trzech miesięcy.

 

Proces budowy nie jest uzależniony od warunków atmosferycznych, a dzięki temu, że gotowe elementy przyjeżdżają wprost z fabryki, po zakończeniu prac na placu budowy nie pozostaje sterta odpadów. Istotne jest także to, iż przy użyciu technologii stosującej prefabrykaty można zrealizować każdy projekt.

 

Prefabrykaty betonowe

Domy z prefabrykatów betonowych to najczęściej konstrukcje wykonane z lekkich betonów z dodatkiem kruszywa keramzytowego. Powstają z niego zewnętrzne i wewnętrzne konstrukcje nośne, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i termoizolacyjnością.

 

Ściany nośne z elementów prefabrykowanych są produkowane jako trójwarstwowe, łączące wewnętrzną betonową warstwę konstrukcyjną, zewnętrzną elewacyjną oraz znajdującą się pomiędzy nimi warstwę izolacyjną. Standardowe ściany (bez tynków wewnętrznych) mają grubość 34 cm i są na tyle gładkie, iż nie muszą być tynkowane, a jedynie pokryte np. gładzią gipsową.

 

Prefabrykaty drewniane

Domy z elementów prefabrykowanych to także domy o konstrukcji drewnianej. Zaletą drewna jest jego lekkość, dlatego też domy z prefabrykatów drewnianych nie wymagają przesadnie solidnych fundamentów. Stawianie obiektów tego typu nie wiąże się ponadto z wykonywaniem mokrych prac. Ważnej jest, aby przy wznoszeniu domów z prefabrykatów drewnianych używać dobrze przygotowanego drewna wysokiej jakości.

Konstrukcja budynku powstaje z przygotowanego wcześniej szkieletu drewnianego, który zostaje wypełniony izolacją cieplną, a całość obłożona płytami np. OSB i wykończona. Grubość ścian, przy zachowaniu wysokiej izolacyjności, jest mniejsza od ścian budynków murowanych, co pozwala zwiększyć powierzchnię użytkową o ok. 10%.

Domy z prefabrykatów stanowią dobrą alternatywę dla budownictwa tradycyjnego.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 3
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 4
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 7 Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 8 Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 9
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 10
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 11 Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 12 Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 13
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 14

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 15

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Stosunek luminancji przedmiotu pracy zdjęcie nr 16

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami