Blog

Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 2
07.09.2018

Budowa – co warto wiedzieć?

W artykule znajdziesz:

Budowa – co warto wiedzieć?

Pierwszym krokiem, który jest niezbędny do rozpoczęcia inwestycji budowlanej, jest uzyskanie decyzji właściwego organu dotyczącej warunków zabudowy oraz zagospodarowania terenu (program na komputer). Wiąże się to z koniecznością złożenia wniosku oraz zdobycia niezbędnych uzgodnień. We wniosku należy podać numery ewidencyjne działek, dzięki którym możliwe jest określenie nieruchomości, której wniosek dotyczy. Decyzja o warunkach zabudowy może być wydana przez wójta, prezydenta miasta lub burmistrza. W przypadku terenów zamkniętych decyzję może wydać odpowiedni organ nadzoru budowlanego. Dopiero po uzyskaniu decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania ternu lub po ustaleniu przeznaczenia danej działki w planie zagospodarowania przestrzennego możliwe jest zlecenie opracowania projektu budowlanego. Projekt budowlany może być wykonany przez osoby mające odpowiednie uprawnienia budowlane.(program na telefon) Zakres oraz forma projektu budowlanego są szczegółowo ustalone w przepisach prawa budowlanego. Po uzyskaniu projektu można złożyć wniosek o pozwolenie na budowę.(promocja 3 w 1)

Sporządzenie projektu budowlanego

Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 3Sporządzenie projektu budowlanego oraz niezbędnych opracowań może być zlecone wyłącznie uprawnionemu projektantowi lub instytucji, która świadczy usługi projektowe. Projekt musi być opracowany w zgodzie z ustaleniami decyzji o warunkach zabudowy lub miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.(program na egzamin ustny)
W projekcie muszą się znaleźć następujące dokumenty:
• projekt architektoniczno-budowlany, w którym określona jest funkcja, forma oraz konstrukcja danego obiektu budowlanego wraz z jego charakterystykę ekologiczną i energetyczną, a także proponowane rozwiązania materiałowe i techniczne,(segregator) które obejmują zasady nawiązania do otoczenia,
• projekt zagospodarowania terenu lub działki, który musi być wykonany na aktualnej mapie i zawierać usytuowanie oraz układy istniejących i planowanych obiektów budowlanych, określenie granic działki, usytuowanie układu komunikacyjnego, układu zieleni i sieci uzbrojenia terenu, sposób odprowadzania ścieków,(opinie)
wymagane oświadczenia.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 8 Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 9 Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 10
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 11
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 12 Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 13 Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 14
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Współczynnik wzmocnienia całkowego zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami