Blog

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 2
07.02.2019

Budowa domu – najczęstsze błędy

W artykule znajdziesz:

Budowa domu – najczęstsze błędy

Budowa własnego domu to duża inwestycja, dlatego należy zadbać o to, aby wszystko było wykonane starannie i zgodnie z obowiązującymi przepisami (program na komputer). Niestety zdarza się, że kiepsko wykwalifikowana ekipa popełnia błędy, których skutki widać dopiero po jakimś czasie. Jedną z najczęstszych niedoróbek jest nieodpowiedniej zabezpieczenie budynku przed wilgocią, a zwłaszcza jego fundamentów(program na telefon). Brak hydroizolacji lub jej niewłaściwe wykonanie możne spowodować nasiąkanie fundamentu i ścian. Kolejna ważna kwestia to zbrojenie – przy wykonywaniu fundamentów należy dopilnować jego ciągłości. Szczególnie narażone na deformacje wynikające z niewłaściwego zbrojenia są narożniki oraz wzajemnie prostopadłe ławy (program na egzamin ustny).

Odpowiednio wykonany szalunek

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 3Podczas wylewania betonu bardzo istotny jest odpowiednio wykonany szalunek. Powstałe na tym etapie odkształcenia czy deformacje mogą mieć w przyszłości wpływ na żywotność całego domu (promocja 3 w 1). Warto pamiętać, że szalunek musi być bardzo solidny, ponieważ w momencie, gdy będzie już wylewany beton, nie da się niczego poprawić – wynika to z dużego nacisku betonu. Inną przyczyną problemów podczas późniejszej eksploatacji domu jest zakup najtańszych materiałów budowlanych, o parametrach niezgodnych z tym, co zapisane jest w projekcie budynku (segregator). Takie postępowanie może skutkować deformacjami ścian, a w najgorszym przypadku zawaleniem się całego obiektu.
Kwestie, które mają ogromne znaczenie dla przyszłych mieszkańców domu, to wentylacja oraz odprowadzanie spalin. Komin należy umieścić w takim miejscu, aby zapewniony był prawidłowy ciąg. Przewód kominowy powinien być w miarę prosty – jakiekolwiek zakręty czy długie kolanka utrudniają przepływ powietrza i mogą doprowadzić do tego, że w kominie będzie gromadzić się dużo sadzy (opinie). Wówczas ciąg jest ograniczony i z instalacji może wydobywać się czad. Podczas murowania ścian także mogą pojawiać się błędy. Jednym z najczęstszych jest niedokładne łączenie ścian z elementami budynku. Mur musi być wykonany precyzyjnie, w przeciwnym wypadku budynek będzie niestabilny.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 8 Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 9 Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 10
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 11
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 12 Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 13 Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 14
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego – co warto o nim wiedzieć? zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami