Blog

05.12.2018

Budowa tylu dróg w Polsce

W artykule znajdziesz:

Budowa tylu dróg w Polsce

Cześć, uprawnienia konstrukcyjno-budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń, wiosna 2018, Podkarpacka Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa. Nazywam się Marian, mam własną firmę budowlaną i zamówień tyle, że ledwo się wyrabiam. Uprawnienia k-b zdobyłem dopiero niedawno, wcześniej miałem tylko drogowe, a wiadomo, że to dość wąska specjalność. No i aż tyle dróg się w Polsce nie buduje, żeby dla każdego fachowca była praca. W przypadku osób, które starają się o kolejne uprawnienia, egzamin jest trochę innym. Dla specjalności wykonawczej bez ograniczeń test składa się z 40 pytań z prawa budowlanego i 20 pytań z bezpieczeństwa i higieny pracy.

Praktyczne stosowanie wiedzy technicznej

Do tego oczywiście 8 pytań na ustnym, z czego 1 obejmuje posługiwanie się przepisami prawa, trzy dotycząc praktycznego stosowania technicznej wiedzy, kolejne trzy związane są z wybraną specjalnością, a ostatnie wymaga rozwiązania wybranego zagadnienia związanego z prowadzeniem budowy. Na pisemnym odpowiedziałem prawidłowo na 48 pytań, a na ustnym zdobyłem 35 punktów na 40 możliwych, także naprawdę dobrze. Jeśli chcecie zdać tak samo dobrze, to się uczcie, a do tego przyda się Wam program testy uprawnienia budowlane 2018. Polecam też jednolite akty prawne uprawnienia budowlane 2018, bo bez nich marne szanse na przygotowanie się do ustnego.

Na naszym portalu dostępny jest program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE. Korzystając z programu na telefonie możesz uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze. Przygotuj się z nami na egzamin ustny. Sprawdź opinie i naszą nowość segregator aktów prawnych.

Narysowanie zbrojenia

Pytania, które mi się trafiły nie były trudne. Z praktyki musiałem omówić i zrobić szkice związane z naprawą belek żelbetowych. Znajomy dostał zadanie narysowania zbrojenia wspornikowej płyty balkonowej – musiał do tego obliczyć minimalną grubość dla wysięgu wynoszącego 2m i narysować połączenie w płytach monolitycznych i stropach gęstożebrowych. Kolejne zagadnienie dotyczyło kwestii związanych ze zbrojeniem ław żelbetowych – trzeba by o napisać w jakich miejscach i co trzeba policzyć, a także jaki jest minimalny stopień zbrojenia. No i plan zagospodarowania przestrzennego – na jakiej mapie się go sporządza i co powinno się w takiej mapie znaleźć, w tym także na kopii mapy do celów projektowych.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami