Blog

30.05.2018

Budowanie a wymogi prawne

W artykule znajdziesz:

Budowanie a wymogi prawne

 

Budowanie, a wymogi prawne.

Prawo dotyczy każdego z nas, co ciekawe są jego różne rodzaje, między innymi prawo cywilne, prawo karne, a także prawo spadkowe. Wśród nich w kodeksach, znajdują się także przepisy dotyczące budowania, a także wymogów, które muszą spełniać osoby zajmujące się takimi pracami, nadzorujące je, a nawet tylko tworzące projekty dla innych osób, albo podmiotów gospodarczych. Prawo wymaga przestrzegania przepisów dotyczących zarówno bezpieczeństwa związanego z BHP, jak też zachowywania określonych reguł związanych z użyciem materiałów do budowy. Nie znaczy to, jednak że nie można budować z czego się chce, ale bardziej o to, jak budować, a także jakie normy trzeba spełniać.

Odpowiednie egzaminy z wiedzy technicznej

Wśród nich znajdują się między innymi normy obciążeniowe, czyli takie które muszą wytrzymać określony nacisk. Aby je ustalić trzeba dokonać stosownych obliczeń, to znaczy takich do których zastosowanie mają określone wzory matematyczne i fizyczne. Nie jest to jakieś wymyślone, ale ściśle związane z późniejszym bezpieczeństwem użytkowania takiego budynku, albo budowli. Poza tym nawet samoczynnie mogłaby się ona zawalić, albo ulec zniszczeniu, jeśli nie zastosowano by właściwych reguł, znanych tylko fachowcom od budowlanki, wykształconym technicznie, a także posiadających określone uprawnienia, czyli takich co znają te wymogi, a także zdali odpowiednie egzaminy z wiedzy technicznej i opanowali wiedzę w zakresie takich właśnie obliczeń.

Program dostępny jest w dwóch opcjach

Oferta: Na naszej stronie znajdą Państwo program do nauki na uprawnienia budowlane TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018. Program dostępny jest w dwóch opcjach. Pierwsza opcja to program, który działa na komputerze oraz druga opcja to program, który jest kompatybilny z telefonem bądź tabletem. Wersja mobilna jest dostępna na wszystkie systemy operacyjne: Windows, Android, iOS. Każda z tych wersji posiada tryb Egzaminu Ustnego, który pozwoli przygotować przyszłych kandydatów do drugiej części tego trudnego egzaminu. Większość osób uważa, że to właśnie egzamin ustny jest tym najtrudniejszym. W programie egzamin ustny dostępne są pytania z opracowanymi odpowiedziami z poprzednich lat i poprzednich sesjach egzaminacyjnych (wiosennych oraz jesiennych). Te trzy klucze można zakupić w pakiecie 3 w 1. W przypadku, gdy chcesz zakupić kilka licencji razem ze znajomymi, napisz do nas na biuro@uprawnienia-budowlane.pl i wynegocjuj odpowiednią cenę. Dajemy duże rabaty i zniżki przy zakupach zbiorowych.(segregator)

Walory estetyczne, a także trwałość

Czasem zastanawiamy się, dlaczego jakiś projekt został stworzony tak, a nie inaczej, albo dlaczego dla jakiegoś projektu nie chcą wydać zgody z urzędu, czy na przykład projekt wymagać może poprawek.(opinie) Chodzi w takich sprawach o wiele czynników, między innymi ukształtowanie terenu, albo jego zabezpieczenie, czy na przykład o wygląd okolicznych domów. Może to mieć dużo większe znaczenie na przykład na osiedlach domów jednorodzinnych, gdyż zazwyczaj kolejne wznoszone tam budynki powinny być dopasowane wyglądem do całej reszty, zwłaszcza jeśli stanowić one mają jeden z wielu domków na tym samym osiedlu.

Najnowsze wpisy

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

28.05.2024
Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie

Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie to koncepcja która określa prawa i możliwości człowieka do odgrywania ważnej roli w procesie budowlanym.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami