Budownictwo, a czynniki szkodliwe


Jakie trzeba spełniać normy żeby zbudować budynek, wie każdy kto chociaż raz w życiu kupił ziemię z zamiarem wybudowania na niej domu. Jest to proces długi i trzeba zmieścić się w określonych normach. To wszystko ma na celu bezpieczeństwo ludzi, jeśli budynek przeznaczony jest właśnie dla nich, a także ma dać jak najwięcej komfortu osobom, które będą tam przebywały. Także nowy budynek nie ma negatywnie wpływać na pozostałe posesję, które znajdują się niedaleko.
Usytuowanie budynku.
Przepisy mówią jasno, że jeśli w budynku będą znajdowały się osoby, to musi zostać on wzniesiony poza zasięgiem zagrożeń i różnych uciążliwości. Jeśli wiadomo, że takowe mogą wystąpić to trzeba do nich odpowiednio przystosować budowlę. Do uciążliwości zalicza się między innymi:
- hałas,
- drgania,
- powodzie,
- zanieczyszczenia gruntu,
- szkodliwe promieniowanie,
- szkody spowodowane działalnością górniczą.
Jeśli już wiadomo z czego zbudować nasz budynek, żeby był odporny na różne uciążliwości, to należy odpowiednio daleko ustawić go od sąsiedniej działki. Jeśli budowla będzie posiadała drzwi lub okna skierowane w stronę, sąsiada to odległość musi wynosić 4 metry, a jeśli uda się zrobić tak, żeby była tylko ściana to można budynek postawić tylko 3 metry od granicy z sąsiadem.

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych. Segregator:Segregator

Środki techniczne zmniejszające uciążliwości.
Jak widać uciążliwości jest dość sporo i zanim zacznie się budowę domu to należy sprawdzić jak zapobiec ich występowaniu. Czy użyć takich materiałów czy innych. Sprawdzić grunt, a także jak będą odpływały zanieczyszczenia z naszego budynku. Czynnik jest naprawdę sporo, ponieważ czynników uciążliwych też jest dość dużo.
Podsumowując, jeśli ktoś zamierza budować dom to powinien zastanowić się nad wieloma rzeczami. Czynniki uciążliwe są zawarte w prawie ale trzeba także pamiętać o tym, że prawo nie ma zapisanych wszystkich rzeczy, które mogą źle wpłynąć na komfort mieszkania w budynku, który chce się postawić. Warto zainteresować się tematem zanim podejmie się odpowiednie kroki budowania domu.

25 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

95%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

12

sesji egzaminacyjnych doświadczeń i nauki z nami