Blog

Budownictwo tradycyjne
W artykule znajdziesz:
Budownictwo tradycyjne

Dla lepszego zdefiniowania budownictwa tradycyjnego udoskonalonego można wspomnieć, że terminem tym bywają czasami określane metody polegające na zastosowaniu np. w budynkach o ścianach murowanych z cegły — stropów z prefabrykatów wielkowymiarowych (nazywane również przed paroma laty „uprzemysłowieniem I stopnia”) (uprawnienia budowlane). Jest to określenie niewłaściwe, gdyż mamy tu konstrukcję mieszaną (częściowo tradycyjną, a częściowo z prefabrykatów wielkowymiarowych) (program na telefon).
Należy również zaznaczyć, że rozwój budownictwa udoskonalonego datuje się od dosyć dawna (program na komputer). Przykłady zastępowania, np. cegły, stypizowanymi wielocegłowymi wibropustakami, występują od kilkudziesięciu lat i nieraz zaliczane są do konstrukcji tradycyjnych, chociaż stanowią odmienne koncepcje konstrukcyjne (program egzamin ustny).
Cechy udoskonaleń
Przykładowo można by wymienić stropy staloceramiczne typu DS lub Stolica, z którymi związana jest nieskomplikowana prefabrykacja przy- obiektowa eliminująca deskowania stropowe, lub bardzo szeroko rozpowszechnione już w okresie po I wojnie światowej w St. Zjednoczonych mury z wibrobloków, dających wykończoną elewację budynków (opinie o programie).
Również w niniejszym podręczniku wiele elementów konstrukcyjnych noszących cechy udoskonaleń w stosunku do rozwiązań tradycyjnych, zostało podanych w II tomie (segregator aktów prawnych). Dlatego też w niniejszym rozdziale przedstawia się tylko projekty posiadające wyraźną odrębność w stosunku do koncepcji tradycyjnych (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32