Blog

30.05.2018

Budownictwo w Polsce - innowacyjne rozwiązania

W artykule znajdziesz:

Budownictwo w Polsce - innowacyjne rozwiązania


Budownictwo w Polsce - innowacyjne rozwiązania

 

Wciąż rosnące zapotrzebowanie na budynki mieszkalne, powoduje stały wzrost ilości oddawanych mieszkań i domów jednorodzinnych. Ze względu na bardzo wysokie ceny działek budowlanych w centrach miast oraz zanieczyszczenie powietrza, czy też hałas, coraz częściej deweloperzy, a także mniejsze firmy budowlane budują osiedla na obrzeżach aglomeracji miejskich i maja one sporo odbiorców. Trend osiedlania się poza ruchliwymi skupiskami jest coraz bardziej wyraźny.

 

Budynek jednorodzinny poza miastem - nowe technologie

 

Budynek jednorodzinny powstający na odrębnej działce, przede wszystkim może być wybudowany przez firmę budowlaną z zastosowaniem najnowszych technologii, które powodują wysoką energooszczędność, a co za tym idzie jest proekologiczny.

Tak zwane inteligentne budynki mieszkalne coraz częściej są wyposażane w ekologiczne oczyszczalnie przydomowe, które poza swoją zasadniczą funkcją mogą odzyskiwać wodę do celów gospodarczych.

 

Doskonałym rozwiązaniem dla oszczędności na rachunkach za energię elektryczną są panele fotowoltaiczne oraz kolektory solarne. Budynki mieszkalne budowane z zastosowaniem betonu w nowoczesnej wersji - to metoda, którą deweloperzy wykorzystują dla poprawienia trwałości.

 

Inteligentne systemy zarządzania budynkiem

 

Budynki mieszkalne wyposażone w kompleksowe systemy inteligentnego zarządzania stają się bardzo popularne ze względu na spore oszczędności jakie niosą dla ich użytkowników w codziennej eksploatacji. Posiadają zautomatyzowane układy, które za pomocą czujników i detektorów mogą sterować oświetleniem, ogrzewaniem, wentylacją i klimatyzacją, sprzętami gospodarstwa domowego, przez co oszczędzają energię elektryczną, a także zapobiegają stratom ciepła.

Budynek jednorodzinny wyposażony w inteligentne systemy również racjonalnie wykorzystuje zarządzanie monitoringiem, systemem alarmowym oraz posiada ochronę przeciwpożarową.

 

Budownictwo w Polsce rozwija się i wykorzystuje nie tylko coraz bardziej atrakcyjne projekty architektoniczne, ale również najnowsze technologie.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami