Budownictwo zrównoważone

Budownictwo zrównoważone

Rozwój budownictwa bezpośrednio wiąże się z ochroną środowiska. Nowoczesny obiekt użyteczności publicznej powinien spełniać normy regulowane przez przepisy prawa. Budynki nie powinny negatywnie oddziaływać na środowisko naturalne (segregator aktów prawnych). Wykorzystanie zasobów naturalnych powinno być racjonalne i zrównoważone. Należy uwzględnić m.in. rosnącą liczbą ludności w stanie zmniejszających się źródeł zasobów naturalnych, zmiany klimatyczne, czy też zagrożenia związane z szkodliwym wpływem budownictwa na ekosystemy. Głównym celem jest poprawa jakości infrastruktury, a także przestrzeni zabudowanych. Zrównoważone budownictwa jest priorytetem wskazanym przez Komisję Europejską. Należy dążyć do zwiększenia efektywności energetycznej obiektów budowlanych. Ważne jest również stosowanie takich materiałów budowlanych, które są najmniej inwazyjne z punku widzenia ochrony środowiska naturalnego. W „Europejskim planie naprawy gospodarczej” znalazły się również kryteria dotyczące czystych technologii. Zmiany powinny zostać uwzględnione nie tylko w budynkach mieszkalnych, ale również obiektach użyteczności publicznej. Komisja europejska uważa, że powinny być one stale kontrolowane pod względem efektywności energetycznej, a także certyfikowane (promocja 3 w 1).

 

Zapis ten znajduje się w dyrektywie 2010/31/UE z dnia 19 maja 2010 r. Istotne jest również zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych. Jest to w szczególności uwzględnione w przepisach recyklingu, a także wykorzystywania materiałów budowlanych przyjaznych środowisku naturalnemu. Należy również uwzględnić trwałość obiektów budowlanych. Zrównoważone budownictwo wykorzystuje wyłącznie materiały oznakowane z warunkami oznakowania CE wyrobów budowlanych. Troska o środowisku powinna przejawiać się już w momencie planowania i projektowania obiektu budowlanego. Innowacyjne rozwiązania technologiczne umożliwiają nie tylko lepsze wykorzystywanie odpadów w procesie recyklingu, ale również wzrost efektywności energetycznej oraz odpowiedni klimat wewnątrz budynków. Oprócz usług detektywistycznych świadczyny także pomoc w zakresie ochrony mienia prywatnego, firmowego oraz ochrony dużych imprez (uprawnienia budowlane). Nasza agencja współpracowała z najlepszymi firmami w całej Polsce. Zyskaliśmy sobie wiernych klientów także wśród polityków i ludzi show businessu.Aby cały czas utrzymywać najwyższe standardy naszych usług, nasi pracownicy, oprócz zdobywania praktycznego doświadczenia w trakcie wykonywania obowiązków, podnoszą swoje kwalifikacje poprzez częste szkolenia branżowe. Rocznie wykonujemy ponad 1000 zleceń, co w połączeniu ze świetnie wyszkoloną kadrą stawia nas w czołówce europejskich agencji detektywistyczno - ochroniarskich.Dołożyliśmy wszelkich starań, aby każdy z naszych pracowników był dokładnie sprawdzoną i kompetentną osobą, cieszącą się nieposzlakowaną opinią, ponieważ od samego początku naszej działalności chcemy być dla Państwa godnym zaufania partnerem. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

39 498

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !