RURY MIEDZIANE CZY STALOWE – CO WYBRAĆ?

Zarówno rury miedziane, jak i stalowe posiadają swoje zalety i mogą być wykorzystywane w optymalny sposób w odpowiednich warunkach. Warto bliżej przyjrzeć się do czego przeznaczone są oba rodzaje rur.

Pakiet: Sprawdź nasze promocje 3 w 1. Znajdziesz w nich kompleksowe materiały do nauki na egzamin na uprawnienia budowlane. Do wyboru masz program do nauki TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE w dwóch wersjach. Pierwsza wersja to program, który możesz zainstalować na komputerze stacjonarnym lub laptopie. Natomiast druga wersja do program przeznaczony na telefon i tablet z systemami Android, iOS, a także Windows. Dodatkowo możesz zakupić segregator ze zbiorem aktów prawnych, które możesz zabrać ze sobą na egzamin ustny. Pamiętaj, że materiału do nauki do egzaminu jest bardzo dużo. My mamy to wszystko unormowane i zoptymalizowane tak, że nauka będzie sprawiała Ci tylko przyjemność.

Rury miedziane – krótka charakterystyka

Rury miedziane stosuje się do wykonywania instalacji zimnej i ciepłej wody (twardość takiego rodzaju rury reguluje np. Polska Norma 1057). Świetnie się spisują także w instalacjach grzewczych i gazowych w domach mieszkalnych . rury wykonane z omawianego materiału są trwałe i niezawodne. Posiadają wysoką odporność na temperaturę oraz korozję. Posiadają stosunkowo nieduże przekroje oraz grubości ścianek. Ponadto miedź posiada właściwości, które zapobiegają powstawaniu i rozwojowi bakterii. Rury miedziowe są bardzo łatwe w montażu za pomocą różnych technik np. zaciskania czy lutowania kapilarnego.

Cechy rur stalowych

Rury stalowe cechuje ogromna wytrzymałość na rozciąganie, a także na procesy takie jak zginanie czy ściskanie, dzięki czemu przy ich użyciu można układać bardzo długie odcinki przewodów, bez używania dodatkowych uchwytów. Są to rury odporne na obciążenia mechaniczne. Ich zaletą jest również to, że tlen nie może się przedostawać przez ich ścianki do wnętrza instalacji. Rury wykonane ze stali są dobrymi przewodnikami cieplnymi oraz są odporne zarówno na promieniowanie UV, jak i na wysokie temperatury. Ponadto wykazują wysoką niewrażliwość na tłuszcze oraz substancje ropopochodne. W przeciwieństwie do rur wykonanych z tworzyw sztucznych, rury stalowe nie absorbują nieprzyjemnych zapachów. Dodatkową zaletą stosowania takich rur jest bardzo niska cena złączek, które są stosowane do ich połączenia. Niewątpliwym atutem jest także to, że stal jest materiałem niepalnym i bardzo odpornym na ciśnienie oraz kwestia tego, że rury stalowe można poddawać procesom recyklingowym. Stal występuje również w bardzo bogatym asortymencie – począwszy od niskostopowych, poprzez wysokostopowe, na żarowytrzymałych i antykorozyjnych skończywszy.

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Powiązane artykuły

Układ włókien drewna

Większość stwierdzonych szkód parkietów wynikała ze szkodliwego oddziaływania podłoża. Można tu wymienić zabarwienia, paczenie lub pęknięcia w miejscach narażonych na…

Odklejanie się płytek

Klej należy mocno naciągnąć na podłoże i rozprowadzić szpachlą grzebieniową aż do wytworzenia równomiernej warstwy o grubości co najmniej 3…

Przyczepność płytek

Przyczepność płytek i ich przyleganie do podłoża całą powierzchnią musi zapewnić warstwa zaprawy lub kleju. Osiągnięcie tego zależy od jakości…

Płytki z ceramiki szlachetnej

Niebezpieczeństwo odłamywania się krawędzi płytek jest niewielkie, gdy spoiny są wypełnione zaprawą o dużej wytrzymałości i dobrze zagęszczoną, związaną z…

45 565

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2023 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !