Blog

Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 2
20.06.2022

Cegła cementowa

W artykule znajdziesz:

Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 3
Cegła cementowa

Cegła cementowa ma takie same wymiary jak cegła ceramiczna (czerwona), tj. 250X120X65 mm, a przybliżona masa 3,7~4,0 kg. Rozróżnia się 3 klasy wytrzymałościowe cegły cementowej 100, 75 i 50. Zależnie od jakości rozróżnia się gatunki D, 1 i 2 (program uprawnienia budowlane na komputer).

W porównaniu z ciegłą ceramiczną cegła cementowa ma znacznie gorsze właściwości ciepłochronne, a przy tym je$4 bardziej nasiąkliwa. Współczynnik przewodności cieplnej X = 1,0 kcal/mh°C [1,16 W/(m*K)]. Gęstość pozorna wynosi około 2000 kg/m3. Zastosowanie. Cegłę cementową stosuje się do wykonywania murów budynków gospodarczych, nieogrzewanych. Można również ją stosować na ściany wewnętrzne nośne oraz do licowania ścian. Do wznoszenia ścian zewnętrznych w budynkach mieszkalnych nie nadaje się (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W zależności od gęstości pozornej rozróżnia się sześć odmian bloczków i płytek, a w zależności od jakości - dwa gatunki. Bloczki i płytki oznaczone są farbą w celu odróżnienia odmian i klas. Barwne oznaczenia zamieszczono w tabl. 6-16. Zastosowanie. Beton komórkowy jest popularnym i często stosowanym materiałem w budownictwie indywidualnym służącym do wznoszenia ścian (uprawnienia budowlane). Bloczki i płytki odmiany 04 i 05 stosuje się do ocieplenia budynków, pozostałe odmiany do budowy ścian, głównie zewnętrznych. Betonu komórkowego nie należy stosować do wykonywania mu- rów w podziemiach oraz w dolnej części ścian zewnętrznych parteru znajdujących się poniżej 0,5 m nad terenem. Poza tym nie należy stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności (np. w pralniach) (program egzamin ustny).

Pustaki szczelinowe

Wymagania. Bloczki i płytki powinny mieć proste krawędzie i płaskie równe powierzchnie. Niedopuszczalne są pęknięcia i rysy widoczne gołym okiem. Barwa powinna być jednolita. Przechowywanie i transport. Bloczki i płytki z betonu komórkowego układa się na równym i suchym podłożu, nie przepuszczającym wilgoci z gruntu. Ze względu na dużą nasiąkliwość należy zabezpieczyć je przed opadami, a w porze jesienno-zimowej przechowywać pod zadaszeniem (opinie o programie).

W czasie transportu bloczki i płytki układa się ściśle obok siebie. Wolne przestrzenie należy wypełnić materiałem wyściółkowym (słoma, wełna drzewna), aby zapobiec przesuwaniu i uszkodzeniom). Określenie. Pustaki szczelinowe są produktem wykonanym z zaprawy lub mieszanki betonowej o kształcie prostopadłościanu, w którym zostało uformowanych szereg mijających się szczelin. Właściwości. Produkowane są dwa typy pustaków - S 1/1 zwykły o wymiarach 490X240X240 mm i przybliżonej masie 30-34 kg oraz S 1/2 uzupełniający o wymiarach 490X X102X240 mm i masie 10,5-12,2 kg (segregator aktów prawnych).

Pustaki Alfa wykonuje się najczęściej z żużlobetonu, żwirobetonu lub gruzobetonu. Właściwości ciepłochronne pustaków Alfa, do produkcji których użyto lekkich kruszyw, zbliżone są do właściwości cegły dziurawki. Ściany wykonane z pustaków Alfa są dość ciepłe i ekonomiczne. Istotną zaletą pustaków jest możliwość wykonania ich z materiałów łatwo dostępnych, we własnym zakresie (promocja 3 w 1).

Jako wadę można wymienić małą pojemność cieplną oraz konieczność użycia dodatkowej ilości cegły na wykonanie kominów, węgarków itp. Pustaków nie powinno używać się do budowy wcześniej niż po upływie 5 do 10 tygodni od chwili ich wyprodukowania. Zastosowanie. Pustaki Alfa są bardzo popularnym materiałem w budownictwie indywidualnym. Używa się ich przede wszystkim do wznoszenia ścian zewnętrznych i wewnętrznych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 8 Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 9 Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 10
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 11
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 12 Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 13 Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 14
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Technologia prowadzenia robót betonowych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami