Blog
Cegła czerwona
W artykule znajdziesz:
Cegła czerwona
Cegła czerwona - cegła ceramiczna o czerepie porowatym, wykonana z gliny ceglarskiej (program uprawnienia budowlane na komputer).
Cegła dolomitowa - cegła ogniotrwała uformowana i wypalona z dolomitu stabilizowanego i zmielonego z dodaniem lepiszcza przeważnie organicznego.
Cegła dynasowa - cegła krzemionkowa.
Cegła dziurawka - cegła ceramiczna o dobrych właściwościach izolacyjnych z otworami przelotowymi podłużnymi (c.dz. wozów ko w a) lub poprzecznymi (c.dz. główkowa); wymiary otworów 30×40 mm, grubość ścianek 10 do 14 mm.
Cegła fasonowa - cegła ceramiczna wyrabiana z plastycznej gliny, o różnych kształtach i wymiarach, stosowana do wykańczania i zdobienia murów
Cegła izoterytowa - izotery (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Cegła kanalizacyjna - cegła ceramiczna bez otworów lub z otworami prostopadłymi do główki cegły, o kształcie prostopadłościanu lub klina, odznaczająca się dużą wytrzymałością; nasiąkliwość nie przekracza 10% ich ciężaru.
Cegła klinkierowa - cegła ceramiczna wyrabiana z odpowiednich glin, np. wapienno-żelazistych lub wapienno-magnezjowych, o dużej odporności mechanicznej i szczelności na przenikanie płynów stosowana jako materiał wykładzinowy i konstrukcyjny w budownictwie wodnym, kanalizacyjnym. zwłaszcza tam. gdzie jest wymagana duża wytrzymałość murów (uprawnienia budowlane).
Cegła kominowa - cegła ceramiczna bez otworów lub z otworami prostopadły mi do podstawy cegły, w kształcie wycinka pierścienia kołowego, stosowana do budowy kominów wolnostojących o przekroju pierścieniowym.
Cegła kopciałka - cegła ceramiczna okopcona sadzami w czasie wypalania.
Cegła kratówka - cegła ceramiczna w postaci prostopadłościanu z małymi otworami przelotowymi w kształcie rombów, prostopadłymi do podstawy, o dobrych właściwościach izolacyjnych i znacznej wytrzymałości na ściskanie.
Cegła krzemionkowa, cegła dynasowa, dynasówka - cegła ogniotrwała wykonana z krzemionki z niewielkim dodatkiem materiałów wiążących (program egzamin ustny).
Cegła licówka - cegła ceramiczna bez otworów lub z otworami prostopadłymi do jej podstawy; c.l. ma co najmniej jedną powierzchnię, dzięki której nadaje się do licowania konstrukcji.
Cegła magnezytowa - cegła ceramiczna uformowana i wypalona w temperaturze do 170CTC z mieszaniny zmielonego magnezytu oraz lepiszczy nieorganicznych i organicznych; c.m. jest stosowana do budowy pieców martenowskich.
Cegła niedopałka - cegła ceramiczna o niedostatecznym stopniu wypalenia.
Cegła ogniotrwała - cegła ceramiczna odporna na działanie wysokich temperatur powyżej 1580’C.
Cegła ołowiana - ołowiana kształtka prostopadłościenna używana do budowy prowizorycznych osłon przed promieniami gamma; osłony takie stosuje się np. w pracowniach izotopowych.
Cegła pełna - cegła ceramiczna w postaci prostopadłościanu o wymiarach 250 x 120×65 mm bez otworów lub z otworami przelotowymi, prostopadłymi do podstawy cegły, których całkowity przekrój nic przekracza 10% jej powierzchni; ciężar objętościowy cegły pełnej wynosi 1800-1900 kG/nr (opinie o programie).
Cegła porowata - cegła ceramiczna o czerepie komórkowym uzyskanym dzięki spalaniu się domieszek organicznych dodawanych do gliny; c.p. używa się do budowy ścian działowych.
Cegła sitówka - cegła ceramiczna czerwona, mająca dużo równomiernie rozłożonych kanalików przechodzących przez całą grubość cegły prostopadle do jej podstawy, o dobrych właściwościach izolacyjnych i znacznej wytrzymałości na ściskanie.
Cegła surówka - wyrób uformowany z gliny przed wypaleniem na cegłę.
Cegła sylikatowa
Cegła sylikatowa - cegła wapienno-piaskowa.
Cegła szamotowa - cegła ceramiczna uformowana i wypalona z mieszaniny szamotu i gliny ogniotrwałej; stosowana do budowy pieców.
Cegła szczelinówka - cegła ceramiczna w postaci prostopadłościanu z otworami w kształcie szczelin skierowanych prostopadle do podstawy cegły.
Cegła szklana - kształtka szklana pełna lub pusta przeznaczona do wykonywania przejrzystych ścian wewnętrznych (segregator aktów prawnych).
Cegła termolitowa - cegła ceramiczna o czerepie porowatym barwy żółtej z odcieniem różowym lub czerwonym, wykonana z ziemi okrzemkowej, z gliny ogniotrwałej i materiałów pochodzenia organicznego stosuje się na izolację termiczną urządzeń technicznych pracujących w temperaturze do 900 °C.
Cegła trocinówka - cegła ceramiczna porowata uzyskana z gliny i trocin.
Cegła wapienno-piaskowa, cegła sy li kątową - cegła wyrabiana ze świeżo wypalonego i drobno zmielonego wapna, zmieszanego z piaskiem kwarcowym; używana do wykonywania oblicówek, murów ogrodzeniowych i in. Cegła węglowa - wyrób węglowy o wymiarach analogicznych do cegły budowlanej, stosowany głów nie do budowy zbiorników chemicznych.
Cegła wiśniówka - cegła ceramiczna dobrze wypalona, o intensywnej barwie czerwonej.
Cegła zendrówka - cegła ceramiczna o wysokim stopniu wypalenia oraz o czerepie częściowo zeszklonym.
Cek - rysy włoskowate w szkliwie.
Cekasy - stopy niklu z chromem, czasem z. domieszką żelaza, odznaczające się małym współczynnikiem rozszerzalności i mało zmieniającym się z temperaturą oporem właściwym; stosowane do wyrobu elementów grzejnych i drutów oporowych.
Cel - punkt celowania (promocja 3 w 1).
Celestyn - minerał, siarczan strontowy, SrS04; surowiec do otrzymywania soli strontu, używanych w pirotechnice, przemysłach: cukrowniczym, szklanym i ceramicznym oraz jako składnik stopów w hutnictwie.
Celinit - składnik mikroskopowy fuzytu; c. łącznie z semicelinitem pogarszają zdolność spiekania węgla.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32