Blog

Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 2
06.04.2020

Centralka włamaniowa

W artykule znajdziesz:

Centralka włamaniowa

 

Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 3
Centralka włamaniowa

Centralka włamaniowa - centralka sygnalizacyjna do przyjmowania sygnałów od ostrzegaczy włamaniowych i do sygnalizowania miejsca włamania.

Centralne twierdzenia graniczne - twierdzenia graniczne.

Centroida - miejsce geometryczne chwilowych środków obrotu nie odkształcającej się figury płaskiej poruszającej się w swojej płaszczyźnie: na płaszczyźnie nieruchomej powstaje c. nieruchoma, a na płaszczyźnie poruszającej się wraz z figurą c. ruchoma (program uprawnienia budowlane na komputer).

Centropłat - środkowa część skrzydła związana z kadłubem samolotu, z którą połączone są jego części zewnętrzne.

Centrum chiralności - najmniejszy zespół kilku atomów, będący fragmentem cząsteczki (rzadko całością), który jest przyczyną jej nie identyczności z odbiciem lustrzanym, a stąd jej optycznej aktywności.

Centrum koordynacji - ośrodek koordynacji.

Centrum luminescencyjne - obszar w krysztale, zawierający jony lub atomy domieszki, wraz z najbliższym otoczeniem, decydujący o świeceniu luminoforów.

Centrum obliczeniowe, ośrodek obliczeniowy - jednostka organizacyjna wyspecjalizowana w prowadzeniu prac projektowo-obliczeniowych, głównie za pomocą komputerów, dysponująca odpowiednią obsadą kadrową oraz wyposażona w sprzęt komputerowy (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Centrum obróbkowe - obrabiarka (skrawająca) wielooperacyjna.

Centrum symetrii - środek symetrii.

Centryfuga - wirówka separacyjna.

Centy - pierwszy człon wyrazu stosowany w metrycznym systemie jednostek miar do tworzenia nazw jednostek wtórnych o wartości 10.

Centyl - kwantyl rzędu.

Ceownik - kształtownik walcowany o kształcie przekroju zbliżonym do litery C, o ostrych krawędziach zewnętrznych i zaokrąglonych krawędziach wewnętrznych.

Ceownik ekonomiczny - ceownik o zmniejszonej grubości ścianek (uprawnienia budowlane).

Cep - proste narzędzie do ręcznego omłotu zbóż; (2) listwa w urządzeniu młócącym młocarni cepowej.

Cer, Ce - pierwiastek chemiczny oddzielnej rodziny lantanowców (III grupa układu okresowego), liczba atomowa 58, o własnościach zasadowych; metaliczny c. stosuje się do uszlachetniania stali, do stopów z magnezem i glinem, w spieku z żelazem do wyrobu kamieni do zapalniczek; tlenek c. wraz z tlenkiem toru służy do wyrobu koszulek żarowych lamp gazowych (program egzamin ustny).

Ceramika

Ceramika - (I) wyroby formowane z surowców mineralnych lub ich mieszanin z dodatkami mineralnymi i organicznymi, a następnie wypalane; surowcami stosowanymi w c. są; gliny, krzemionka, skalenie, skały węglanowe, tlenki metali, węgliki, azotki, borki, krzemki, siarczki, koks itp. najczęściej o wysokim stopniu rozdrobnienia; (2) dział technologii zajmujący się wytwarzaniem opisanych wyrobów.

Ceramika architektoniczna - wyroby ceramiczne z gliny, terakoty, klinkieru, kamionki, używane do zdobienia budowli.

Ceramika budowlana - wyroby ceramiczne stanowiące materiały budowlane (cegły, dachówki, kalle, kamionka kanalizacyjna itp.).

Ceramika czarna, ceramika magnetyczna - tlenkowe materiały magnetyczne (ferryty) wytwarzane metodą ceramiczną.

Ceramika elektrotechniczna - elementy elektro-izolacyjne wykonane z materiałów ceramicznych (opinie o programie).

Ceramika magnetyczna - ceramika czarna.

Ceramika metali - metalurgia proszków.

Ceramika półszlachetna - wyroby ceramiczne wytwarzane z mniej szlachetnych glin, piasku kwarcowego, pegmatytu, trachitu, rzadziej skalenia; do grupy tej należą wyroby kamionkowe, majoIikowe filtry ceramiczne.

Ceramika radiotechniczna - ceramika o stosunkowo małej stratności w porównaniu z innymi rodzajami ceramiki w zakresie przebiegów wielkiej częstotliwości.

Ceramika reaktorowa - ceramika stosowana do budowy elementów paliwowych, moderatorów, osłon, prętów regulacyjnych oraz jako materiał konstrukcyjny i na izolatory, odporna na działanie wysokiej temperatury i na korozję.

Ceramika szlachetna - wyroby ceramiczne wytwarzane z bardzo czystych kaolinów lub glin kaolinitowych, skalenia i kwarcu.

Cerata - tkanina powleczona z jednej strony nieprzemakalną, najczęściej błyszczącą powłoką (masą pokostową) (segregator aktów prawnych).

Ceratka elektroizolacyjna - tkanina bawełniana, jedwabna lub szklana, nasycona lakierem olejnym lub krzemoorganicznym, tworzącym giętką warstwę o dużej wytrzymałości dielektrycznej i wodoodporności.

Ceratyty - podrząd amonitów występujących jako skamieniałości przewodnie w utworach od permu do triasu.

Ceres - oczyszczony tłuszcz z miąższu orzechów palmy kokosowej; biała lub kremowa substancja o temperaturze topnienia 23 - 28 ”C; c. stosowany jest jako tłuszcz kuchenny i do wyrobu margaryny.

Ceresan - środek grzybobójczy, zawierający organiczne związki rtęciowe, stosowany jako podstawowy składnik zapraw do nasion zboża siewnego.

Cerezyna - mieszanina stałych węglowodorów nasyconych, otrzymywana głównie z pozostałości po destylacji ropy naftowej; używana w elektrotechnice (na masy izolacyjne), do wyrobu smarów, powłok ochronnych, w kosmetyce (promocja 3 w 1).

Cerezyt - mieszanina soli wapniowej kwasu olejowego z roztworem wodorotlenku wapniowego; c. jest stosowany w mieszaninie z czystym piaskiem jako kruszywem do uszczelniania zapraw cementowych.

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 8 Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 9 Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 10
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 11
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 12 Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 13 Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 14
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zabezpieczenie budowli posadowionych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami