Blog
Elektroda samospiekająca się
W artykule znajdziesz:
Elektroda samospiekająca się
Elektroda samospiekająca się, elektroda Sóderberga - elektroda (piecowa) ciągła uzupełniana na jednym krańcu mieszanką surową ulegającą spiekaniu w miarę spalania się elektrody na drugim krańcu (program uprawnienia budowlane na komputer).
Elektroda spawalnicza - pałeczka (może być również taśma, drut w zwoju lub pręt) metalowa lub węglowa stosowana do zajarzania i utrzymywania luku w procesach spawania i pokrewnych spawaniu.
Elektroda spawalnicza goła - elektroda spawalnicza topi iwa nieotulona, tj. bez otuliny; przy spawaniu otrzymuje się spoiny niskiej jakości z powodu utleniania i azotowania metalu spoiny przez gazy składowe powietrza w wysokich temperaturach i dlatego obecnie rzadko stosowane (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Elektroda spawalnicza nietopliwa - elektroda spawalnicza węglowa (grafitowa) lub wolframowa, która podczas spawania nie topi się, a więc z której nie tworzy się stopiwo i służy tylko do utrzymywania luku.
Elektroda spawalnicza otulona - elektroda spawalnicza topliwa o rdzeniu metalowym pokrytym otuliną, której zadaniem jest zapewnić spoinie własności pożądane ze względu na przeznaczenie przedmiotu spawanego (odpowiednią wytrzymałość, ciągliwość, szczelność, odporność na korozję itp.).
Elektroda spawalnicza topliwa - elektroda spawalnicza wykonana z metalu, z której podczas spawania tworzy się stopiwo (uprawnienia budowlane).
Elektroda spodowa, elektroda denna - przeciwelektroda przechodząca przez spód pieca elektrycznego.
Elektroda stenąjąca - elektroda przeznaczona do oddziaływania na natężenie prądu.
Elektroda stykowa - elektroda otulona, której rdzeń podczas pracy stapia się w głębokim kraterze otuliny, co pozwala na spawanie przy bezpośrednim styku otuliny z materiałem spawanym.
Elektroda sygnałowa - TV elektroda lampy analizującej, w obwodzie której płynie prąd sygnału obrazu.
Elektroda szklana - półogniwo, którego potencjał mierzy się na granicy faz membrany szklanej i roztworu elektrolitu; jest używana do pomiaru pH.
Elektroda trzeciego rodzaju - półogniwo złożone z elektrody metalowej pokrytej warstewką trudno rozpuszczalnej soli metalu, z którego zbudowana jest ta elektroda i warstewką trudno rozpuszczalnej soli innego metalu, oraz z roztworu dobrze rozpuszczalnej soli drugiego z tych metali; potencjał zależy od stężenia kationu soli łatwo rozpuszczalnej.
Elektroda ujemna (w danym układzie) - elektroda posiadająca potencjał ujemny względem innych elektrod rozpatrywanego układu.
Elektroda ulotowa (elektrofiltru) - podstawowa część składowa elektrofiltru, podłączona do źródła prądu o wysokim napięciu, w otoczeniu której podczas pracy elektrofiltru występuje zjawisko ulotu elektrycznego.
Elektroda utleniająco-redukująca, elektroda redoks(owa) - elektroda złożona z metalu, zwykle szlachetnego, zanurzonego w roztworze zawierającym jony lub związki różniące się stopniem utlenienia.
Elektroda węglowa
Elektroda węglowa - elektroda wykonana z rozdrobnionego węgla uszlachetnionego, wymieszanego z lepikiem (program egzamin ustny).
Elektroda wielokrotna - elektroda, na której zachodzi jednocześnie kilka różnych reakcji elektrodowych.
Elektroda wodorowa - elektroda platynowa pokryta czernią platynową, zanurzona w roztworze zawierającym jony wodorowe i obmywana wodorem gazowym; potencjał e.w. zależy od stężenia jonów wodorowych i ciśnienia wodoru; gdy stężenie to jest jednostkowe, a ciśnienie równe 1 atm, mówimy normalnej (wzorcowej), dla której przyjmuje się, że jej potencjał elektrodowy jest równy zeru.
Elektroda wskaźnikowa - elektroda, której potencjał zależy od rodzaju i stężenia substancji elektroaktywnej (opinie o programie).
Elektroda zapłonowa, starter - elektroda pomocnicza przeznaczona do wywołania zapłonu w lampie gazowej z zimną katodą.
Elektroda zbiorcza 1 (elektrofiltru) - podstawowa uziemiona część składowa elektrofiltru służąca do otwierania i odprowadzania wytrąconego z gazu pyłu, cieczy lub szlamu
elektroda zbiorcza (detektora promieniowania) - element konstrukcyjny detektora służący do wytworzenia pola elektrycznego w objętości czynnej detektora i do zbierania ładunku elektrycznego stanowiącego informację o mierzonym promieniowaniu.
Elektroda zgrafityzowana - elektroda wykonana z węgla uszlachetnionego, poddana specjalnej obróbce cieplnej w celu uzyskania struktury krystalicznej materiału.
Elektroda zgrzewarki - element zgrzewarki oporowej, który dociska do siebie przedmioty łączone i doprowadza prąd na miejsce styku.
Elektroda zimna - elektroda lampy wyładowczej pracująca w warunkach wyładowania świetlącego (segregator aktów prawnych).
Elektroda złożona, elektroda mieszana - elektroda, na której jednocześnie przebiegają dwie lub więcej reakcje elektrodowe (potencjałotwórcze).
Elektrodekantacja - odmiana elektrodializy, przy której jednocześnie z dializą następuje zagęszczenie fazy rozproszonej wskutek elektroforezy i sedymentacji grawitacyjnej; klarowny roztwór znad zagęszczonej fazy rozproszonej usuwa się przez dekantację.
Elektrodermatograf -aparat do graficznej rejestracji potencjałów bioelektrycznych skóry elektrodiagnostyka - med. rozpoznawanie chorób na podstawie reakcji określonych narządów na działanie prądu elektrycznego.
Elektrodializa - dializa prowadzona w stałym polu elektrycznym; e. ma szerokie zastosowanie przy oczyszczaniu roztworów koloidowych (hydrozoli), gdy domieszkami, które należy z nich usunąć, są.
Elektrolity.
Elektrodializa jonitacyjna - elektrodializa z zastosowaniem jako półprzepuszczalnych błon - membran jonitowych wykorzystuje się do odsalania wody (promocja 3 w 1).
Elektrodializer, elektrodializator - urządzenie do elektrodializy.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32