Blog

06.04.2020

Ciągłość funkcji

W artykule znajdziesz:

Ciągłość funkcji

 

Ciągłość funkcji

Ciągłość funkcji - funkcja ciągła (program uprawnienia budowlane na komputer).

Ciągnienie 1, przeciąganie - sposób obróbki plastycznej metali na zimno lub gorąco polegający na stopniowym zmniejszaniu przekroju poprzecznego i wydłużaniu materiału (pręta, drutu, rury) drogą przeciągania go przez otwór Ciągadła o polu przekroju mniejszym niż obrabiany przedmiot lub między nienapędzanymi walcami.

Ciągnienie 2, tłoczenie głębokie - kształtowanie wyrobu, przy którym następuje zwiększenie długości (lub wysokości) odkształcanego materiału kosztem zmniejszenia jego przekroju poprzecznego; rozróżnia się dwie operacje ciągnienia; wytłaczanie i przetłaczanie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Ciągnienie - przemieszczanie urobku i materiałów takimi urządzeniami transportowymi, które go podnoszą lub opuszczają w specjalnie na ten cel przeznaczonych naczyniach po drogach pionowych lub nachylonych powyżej 25°.

Ciągnienie bezpoślizgowe - ciągnienie wielostopniowe, w którym nie występuje poślizg między materiałem ciągnionym a powierzchnią bębna lub tarczy ciągarki.

Ciągnienie gumą - ciągnienie, w którym zamiast metalowej matrycy stosuje się poduszkę gumową.

Ciągnienie hydrauliczne - ciągnienie za pomocą ciśnienia cieczy, która spełnia zadanie stempla lub matrycy (uprawnienia budowlane).

Ciągnienie jednostopniowe - ciągnienie materiału jednym przejściem przez ciągadło.

Ciągnienie kształtowe - ciągnienie materiału przez jedno lub kilka ciągadeł kształtowych, które nadają przekrojowi ciągnionego materiału kształt niekołowy.

Ciągnienie na mokro - ciągnienie z zastosowaniem ciekłych środków smarujących (np. oleju, wodnego roztworu mydła itp.).

Ciągnienie na sucho - ciągnienie z zastosowaniem stałych lub półstałych środków smarujących (np. proszku mydlanego, pasty grafitowej itp.).

Ciągnienie poślizgowe - ciągnienie wielostopniowe, w którym występuje poślizg między materiałem ciągnionym a powierzchnią bębna lub tarczy ciągarki.

Ciągnienie prostoliniowe - ciągnienie wielostopniowe, w którym drut przechodzi z bębna na bęben wzdłuż linii prostej (program egzamin ustny).

Ciągnienie rury na trzpieniu - ciągnienie rury z użyciem trzpienia (stałego lub ruchomego); sposobem tym uzyskuje się ubytek przekroju i wydłużenie rury ze znacznym zmniejszeniem grubości jej ściane.

Ciągnienie swobodne rury - ciągnienie rury bez użycia trzpienia; sposobem tym uzyskuje się ubytek przekroju i wydłużenie rury bez znaczniejszego zmniejszenia grubości jej ścianek.

Ciągnienie wielostopniowe - ciągnienie materiału przez więcej niż jedno ciągadło na ciągarce wielostopniowej.

Ciągnienie wykańczające, kalibrowanie - ciągnienie z małym ubytkiem przekroju, stosowane w celu uzyskania wymiarów w wymaganym zakresie tolerancji i gładkiej powierzchni wyrobu.

Ciągnienie z przeciwciągiem - operacja ciągnienia, w której przekrój drutu jest obciążony wstępną siłą o zwrocie przeciwnym do działania siły ciągnienia (opinie o programie).

Ciągnik 1, traktor - pojazd mechaniczny przystosowany do ciągnięcia pojazdów lub urządzeń bez własnego napędu (np. przyczep, naczep, maszyn rolniczych, dział itp.).

Ciągnik 2 - część wrębiarki zawierająca przekładnie do napędu bębna linowego; nawijająca się lina umożliwia posuw roboczy lub manewrowy.

Ciągnik balastowy

Ciągnik balastowy - ciągnik drogowy o nadwoziu przystosowanym do zabierania dodatkowego obciążenia (balastu) w celu zwiększenia przyczepności kół.

Ciągnik drogowy - ciągnik przystosowany do ciągnięcia przyczep po drogach kołowych na dużych odległościach, służący głównie do celów transportowych.

Ciągnik ewakuacyjny pancerny - pojazd bojowy opancerzony, uzbrojony tylko w broń maszynową, zaopatrzony w podnośniki i inny sprzęt używany do ewakuacji z pola walki uszkodzonych czołgów pod ogniem nieprzyjaciela.

Ciągnik gąsienicowy - ciągnik, którego mechanizm jezdny stanowią gąsienice, stosowany do celów rolniczych lub do przewozów specjalnych.

Ciągnik holowniczy - pojazd silnikowy przeznaczony do holowania barek na kanałach.

Ciągnik kołowy - ciągnik na kołach ogumionych lub z kolcami, lub łopatkami oporowymi (segregator aktów prawnych).

Ciągnik manewrowy - kol. pojazd silnikowy o małej mocy (np. mniejszej niż 400 kW) przeznaczony do wykonywania niewielkich prac manewrowych i do ciągnienia lekkich pociągów.

Ciągnik ogrodniczy - ciągnik dwukołowy o silniku małej mocy, stosowany w rolnictwie do wykonywania czynności pomocniczych; kierowca idzie za ciągnikiem trzymając go za odpowiednie uchwyty.

Ciągnik pancerny - ciągnik ewakuacyjny pancerny.

Ciągnik półgąsienicowy - ciągnik mający oprócz gąsienic koła jezdne, najczęściej przednie.

Ciągnik rolniczy - ciągnik kołowy lub gąsienicowy wyposażony w urządzenia do sprzęgania z maszynami rolniczymi oraz do sterowania i napędu tych maszyn.

Ciągnik siodłowy - człon napędowy samochodu członowego mający kształt samochodu ciężarowego o zmniejszonym rozstawie osi i bez skrzyni ładunkowej, zamiast której na tylnej części ramy jest siodło

ciągnika, na którym opiera Się przednia część sprzęgniętej z ciągnikiem naczepy.

Ciągnik uniwersalny - ciągnik przystosowany zarówno do wykonywania prac na roli, jak i do transportu.

Ciągnik wózkowy - wózek jezdniowy silnikowy służący wyłącznie do ciągnienia wózków doczepnych.

Ciągnik zrywkowy - ciągnik dostosowany do prac przy zrywce drewna, zaopatrzony we wciągarkę bębnową i specjalną oporę do podciągania drewna.

Ciągomierz - przyrząd do pomiaru ciągu.

Ciągownictwo - ciągarstwo.

Ciągownik - tłocznik do ciągnienia w zależności od sposobu ciągnienia c. dzielą się na wytłaczaki i przetłaczaki ciążenie (powszechne) (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami