Blog

04.04.2019

Co jest potrzebne do nauki na uprawnienia budowlane?

W artykule znajdziesz:

Co jest potrzebne do nauki na uprawnienia budowlane?

Osoby, które chcą zdać egzamin na uprawnienia budowlane, powinny jak najszybciej skompletować materiały niezbędne do nauki (program na komputer). Dzięki temu można usystematyzować ich zakres i na spokojnie przyjrzeć się materiałowi, który trzeba przyswoić – najlepiej zająć się tym przynajmniej na 3 miesiące przed egzaminem i poświęcić na przygotowanie materiałów przynajmniej tydzień. Kwestia podstawowa to pobranie aktualnej wersji pdf ustawy, zgodnie z listą aktów prawnych, wymaganych do egzaminu na wybrany zakres uprawnień – wszystkie niezbędne informacje znajdują w ISAP, czyli Internetowym Systemie Aktów Prawnych. Pobrane pliki pdf najlepiej posegregować zgodnie z ich oznaczeniami na liście aktów prawnych. Najlepiej po prostu ściągnąć tzw. tekst ujednolicony z wprowadzonymi zmianami (program na telefon).

Ściągnięte akty prawne

Co jest potrzebne do nauki na uprawnienia budowlane?

Ściągnięte akty prawne trzeba wydrukować – wersja papierowa jest niezbędna, ponieważ można z niej się uczyć, zaznaczać najważniejsze kwestie, kreślić czy dopisywać komentarze (program na egzamin ustny). Można też od razu zakupić segregatory z aktami prawnymi, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo czasu. Warto też pamiętać o takich dokumentach, jak rozstrzygnięcia spraw, stanowiska organów czy przychylne decyzje, ponieważ później mogą się one bardzo przydać w pracy. Jeśli chodzi o normy, to najpierw należy sprawdzić, jakie jest ich zakres dla wybranej specjalności i zakresu uprawnień budowlanych (promocja 3 w 1).
Normy koniecznie trzeba wydrukować i włożyć w segregator. Stanowią one osobisty, podręczny zbiór wiedzy, który z pewnością posłuży jeszcze długi czas po egzaminach. Warto normy podpisać, ponieważ zdarza się, że pożyczone nie wracają już do właściciela. Warto wrzucić je także na pendrive – na nim powinny się znaleźć zarówno normy w wersji pdf, jak i rozporządzenia (segregator). Jest to często bardzo przydatny oręż w czasie prowadzenia budowy, ponieważ pozwala na skutecznie urwanie niepotrzebnych dyskusji. O udostępnienie materiałów do nauki można też poprosić starszych kolegów, którzy podchodzili do egzaminu wcześniej. Przydatne są zwłaszcza listy pytań z egzaminów ustnych czy ksera pytań z egzaminu (opinie).

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami