Blog

Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 2
29.10.2019

Co po zakończeniu budowy

W artykule znajdziesz:

Co po zakończeniu budowy

Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 3
Co po zakończeniu budowy

Gdy już uda nam się dopiąć finalnie wszystkie prace wykończeniowe, jest to tylko mały krok, od zakończenia zlecenia (program na komputer). W momencie, gdy budynek będzie już gotowy do odbioru, można go normalnie użytkować. Warunek jest tylko jeden, musimy zgłosić odpowiednie zawiadomienie i czekać 14 dni na odpowiedź (program na telefon).

Jeśli nadzór techniczny stwierdzi, że nie przeciwwskazań, to jest to dla nas zielone światło. Wszystkie zawiadomienia kierujemy bezpośrednio do wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego w momencie, gdy budynek jest faktycznie gotowy. Nie zawsze główną decyzję o budowie budynku wydaje wojewoda. Jeśli składaliśmy wniosek do powiatu, to wówczas kierujemy pismo do powiatowego inspektora nadzoru (program egzamin ustny). Tak naprawdę takie kwestie mogą się skomplikować, zwłaszcza jeśli decyzja na budowę została wydana, ale sam obiekt nie wpisuje się do kategorii obiektów budowlanych.

W takich wypadkach trzeba kierować pismo do wybranego organu o zakończeniu prac budowlanych. Oczywiście podobne działanie pozwala nam zgodnie z prawem, przejść do przejęcia własności. Niektóre osoby mogą skorzystać z niego innego prawa i nie zgłaszać zakończenia prac budowlanych (opinie o programie).

Gdzie złożyć wniosek

W tego typu sytuacjach można złożyć bezpośredni wniosek o uzyskanie pozwolenia na użytkowanie (segregator aktów prawnych). W tym wypadku sprawą zajmie się Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Straż Pożarna. Chodzi o szybkie uzgodnienie warunków związanych z ochroną przeciwpożarową i warunkami higienicznymi. Jeśli oba organy nie widzą żadnych przeciwwskazań, to inwestor, może bez problemu przejść do użytkowania budynku. Inwestor po zweryfikowaniu dokumentów powinien otrzymać dziennik budowy. Oprócz tego osoba powinna otrzymać wszystkie protokoły badań oraz inną dokumentację. Organy zaś są zobowiązane do tego, aby wydać akt administracyjny. Jest to już wiążący dokument, dający nam pełne prawo do użytkowania danego lokalu czy mieszkania. Każdy problem musi być rozwiązany, aby taki akt administracyjny został nadany administratorowi (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

19.05.2025
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 4
Jak wyciszyć ściany, stropy i instalacje?

Aby skutecznie wyciszyć ściany, stropy oraz instalacje, konieczne jest zastosowanie kilku różnych technik i materiałów, które wzajemnie się uzupełniają. Ściana…

12.05.2025
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 5
Jak wygląda docieplenie starego domu?

Docieplenie starego domu to proces mający na celu poprawę jego efektywności energetycznej, komfortu cieplnego oraz ochrony konstrukcji przed degradacją. W…

Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 8 Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 9 Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 10
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 11
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 12 Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 13 Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 14
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Rozwój urbanistycznej tkanki zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami