Cyklolep

Cyklolep

Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abi- zolu R. Określenie. Cyklolep jest masą asfaltowo-kauczukową służącą do wykonywania samodzielnych izolacji powłokowych. Właściwości. Cyklolep charakteryzuje się dobrą przyczepnością nawet do wilgotnego i gładkiego podłoża. Powłoka z Cyklolepu jest trwale elastyczna i całkowicie wodoszczelna (program uprawnienia budowlane na komputer).

Cyklolep produkowany jest w dwóch odmianach: Cyklolep R - rzadki, Cyklolep P - półpłynny. Cyklolep jest materiałem łatwo palnym. Zastosowanie. Cyklolep stosuje się do wykonywania izolacji powłokowej fundamentów, podziemnych części budynków, tarasów, dachów. Można również stosować jako powłokę antykorozyjną. Preparat ten stosuje się na beton, zaprawy, stal, drewno itp. Po dokładnym oczyszczeniu powierzchni podłoże nasiąkliwe (beton, drewno) najpierw gruntuje się Cyklolepem R, rozprowadzając preparat na zimno śtczotką. Zużycie wynosi 0,34-0,5 kg/m2 (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Po wyschnięciu powłoki zagruntowanej Cyklolepem R (tj. po ok. 10 godzinach) nakłada się szpachlą Cyklolep P tak, aby zużycie na 1 warstwę nie przekroczyło 1,2 kg/m2. W razie potrzeby nakłada się drugą warstwę po wyschnięciu poprzedniej, tj. po upływie 24 godzin (uprawnienia budowlane).

Terex T

Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abi- zolu R. Określenie. Corrisol jest masą asfaltową o barwie czarnej i konsystencji gęstej farby olejnej. Właściwości. Corrisol tworzy na powierzchni materiału trwałą, nieprzesiąkliwą powłokę wodoszczelną. Corrisol jest materiałem łatwo palnym. Zastosowanie. Corrisol stosuje się do zabezpieczenia antykorozyjnego blaszanych pokryć dachowych oraz do izolacji fundamentów. Można stosować do pokrywania części drewnianych lub metalowych, narażonych na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Zużycie wynosi 0,4-f-0,7 litra na 1 m2 powierzchni. Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Abi- zolu R (program egzamin ustny).

Określenie. Terex T (twardy) jest lepikiem smołowym stosowanym na gorąco. Ma postać czarnej masy o konsystencji stałej. Właściwości. Terex T jest odporny na działanie wody, wpływów atmosferycznych i procesy starzenia. Nie spływa w temperaturze do + 45°C. Zastosowanie. Terex T stosuje się do klejenia pokryć z papy smołowej na dachach o małym spadku. Terex T podgrzany do temperatury ok. +150°C rozprowadza się szczotką dekarską. Zużycie wynosi 1,5-2,0 kg na 1 m2. Przechowywanie. Terex T przechowuje się na otwartych składowiskach w bębnach blaszanych ustawionych przykrywą do góry (opinie o programie).

Określenie. Terex M (miękki) jest masą smołową do konserwacji papy smołowej. Ma postać półpłynnej czarnej masy. Właściwości. Terex M ma zdolność wsiąkania w głąb papy lub gontów. Regeneruje pokrycia dachowe z papy smołowej, przywraca im szczelność i przedłuża trwałość. Zastosowanie. Terex M stosuje się do konserwacji wyschniętych i zwietftałych pokryć dachowych z pap smołowych na dachach o małym spadku (segregator aktów prawnych).

Naprawione i oczyszczone pokrycie smaruje się Terexem M ogrzanym do temperatury +60°C. Po upływie 24 godzin ponownie smaruje się i posypuje pokrycie suchym odsianym piaskiem. Zużycie wynosi 0,5-^-0,8 kg na 1 m2 powierzchni przy jednokrotnym smarowaniu. Przechowywanie. Warunki przechowywania takie same jak Terexu T.

Określenie. Lepik asfaltowy jest jednorodną czarną masą o konsystencji stałej, przeznaczoną do stosowania na gorąco. Właściwości (promocja 3 w 1). Rozróżnia się lepik asfaltowy z wypełniaczem i bez wypełniacza. Lepiki z wypełniaczem nie spływają w podwyższonych temperaturach, lecz są mniej plastyczne i podatne na pęknięcia w porównaniu z lepikiem bez wypełniacza. Lepik z wypełniaczem można stosować przy większych pochyleniach płaszczyzny dachu, ponieważ nie spływa w temperaturze + 7(K- + 80°C.

38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !

Dodaj wpis:


38 478

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

97%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

COVID-19

z uwagi na panującą pandemię każdy kandydat jest zobowiązany do posiadania własnych aktów prawnych ! Sprawdź ofertę w zakładce SEGREGATOR AKTY PRAWNE 2022 - właśnie taki segregator będziesz mógł zabrać ze sobą na swój egzamin !