Blog

Budowa rurkowa zdjęcie nr 2
18.10.2019

Czas praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych

W artykule znajdziesz:

Czas praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych

 

Budowa rurkowa zdjęcie nr 3
Czas praktyki zawodowej do uprawnień budowlanych

Nauka i przygotowanie do praktyki zawodowej nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy (program na komputer). Należy jednak pamiętać, że są to czynności obowiązkowe, które musi spełnić każdy kandydat starający się o uzyskanie uprawnień budowlanych. Nie chodzi więc tylko o samo formalne wykształcenie czy też kierunek specjalizacji dodatkowej, jaki dana osoba wybierze. W to wszystko wlicza się również poziom uprawnień, jakie chcemy nabyć. W przypadku zezwoleń pozwalających na nieograniczone projektowanie wymagania są szczególnie zawyżone (program na telefon).

Praktyka zawodowa musi odbywać się w określonym przedziale czasu. Większość zasad jest opisana w ustawie znajdującej się w Prawie Budowlanym. Niestety nie dla wszystkich tego typu dokumenty są przejrzyste i intuicyjne, przez co pojawiają się dodatkowe pytania i wątpliwości (program egzamin ustny).

Jeśli chcemy mieć pełnie władzy, to powinniśmy ukończyć studia drugiego stopnia, przy wyborze konkretnej specjalności. Nie istnieje tutaj dowolność, specjalizacja musi być powiązana z konstrukcjami budowlanymi czy inżynierskimi. W takich wypadkach osoba musi mieć co najmniej roczną praktykę przy sporządzaniu projektów. Postępy oraz ocena pracy danej osoby, należy do doświadczonego projektanta, który nadzoruje praktykę (opinie o programie).

Zawiłe przepisy

W przypadku przejścia do robót budowlanych osoba starająca się o uprawnienia musi przejść roczną praktykę na budowie i to pod pełnym nadzorem. Do tego typu zadań upoważnieni są kierownicy robót czy też określonej budowy (segregator aktów prawnych). Jeśli kandydat spełnia wszystkie powyższe kryteria, to może liczyć na pełne uprawnienia budowlane. Warto więc zaczerpnąć czasem dodatkowej wiedzy, zwłaszcza jeśli nie jesteśmy w stanie dobrze zinterpretować przepisów zawartych w Prawie Budowlanym. Jeśli chcemy szukać dodatkowych treści, to warto zwrócić się do Okręgowych Komisji Kwalifikacyjnych. W tego miejscach na pewno dowiemy się o wiele więcej o zawiłych przepisach związanych z obowiązującym Prawem Budowlanym. Takie instytucje działają zawsze przy Okręgowych Izbach Inżynierów Budownictwa. Warto skorzystać z takiej dodatkowej pomocy, gdyż jest ona fachowa (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Budowa rurkowa zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Budowa rurkowa zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Budowa rurkowa zdjęcie nr 8 Budowa rurkowa zdjęcie nr 9 Budowa rurkowa zdjęcie nr 10
Budowa rurkowa zdjęcie nr 11
Budowa rurkowa zdjęcie nr 12 Budowa rurkowa zdjęcie nr 13 Budowa rurkowa zdjęcie nr 14
Budowa rurkowa zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Budowa rurkowa zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Budowa rurkowa zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami