Blog

Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 2
07.04.2020

Czerwień żelazowa

W artykule znajdziesz:

Czerwień żelazowa

Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 3
Czerwień żelazowa

Czerwień żelazowa, minia żelazowa - farba czerwona o różnych odcieniach, której głównym składnikiem jest tlenek żelazowy; otrzymuje się ją przez prażenie rud żelaza lub elektrolitycznie (program uprawnienia budowlane na komputer)..

Czerwonoziem - lateryt czerwony piryt niklowy nikielin.

Czerwony spągówiec - (I) dolny oddział permu (systemu); (2) starsza epoka permu (okresu).

Czesanie - ręczne lub mechaniczne przeciąganie grzebienia przez garstkę, taśmę lub warstwę włókien w celu ich równoległego ułożenia oraz usunięcia przed przędzeniem zanieczyszczeń (np. resztek paździerzy), splątań i włókien krótkich.

Czesanka - (1) taśma złożona z długich włókien wełnianych, uzyskiwana (podczas przędzenia wełny) na maszynie (czesarce) wyczesującej krótkie włókna; (2) wysokogatunkowa tkanina wełniana z przędzy czesankowej, odpowiednio skręconej, gładkiej, zw. niekiedy kamgarnem (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Czesarka - (1) maszyna przędzalnicza do czesania włókien; (2) maszyna do rozczesywania okrywy włosowej skór futerkowych w celu wyprostowania włosów i ułożenia ich w jednym kierunku oraz rozdzielenia splątanych i zlepionych.

Czeskie szkło, półkryształ - szkło o znacznym współczynniku załamania światła, zewnętrznie podobne do szkła ołowiowego, nie zawierające jednak wcale lub tylko niewielkie ilości PbO; zawierają one natomiast BaO i z reguły K20; mają mniejszy ciężar właściwy od szkieł ołowiowych; używane do wyrobu luksusowego szkła gospodarskiego (uprawnienia budowlane).

Częstościomierz, częstotliwościomierz, miernik częstotliwości - przyrząd do pomiaru .częstotliwości drgań elektromagnetycznych lub sprężystych, w którym najczęściej wykorzystuje się zjawisko rezonansu (elektrycznego lub mechanicznego).

Częstość - liczba określonych zdarzeń zachodzących w jednostce czasu; w technice termin ten stosowany jest na ogół do zjawisk nieokresowych; por. częstotliwość.

Częstość ramanowska, przesunięcie ramanowskie - liczba falowa przejścia rotacyjnego lub oscylacyjnego odczytana z widma ramanowskiego jako różnica liczb falowych między linią rayleighowską i ramanowską Częstość względna, frakcja - w statystyce - stosunek liczby elementów w próbce posiadających daną własność do liczności próbki.

Częstotliwościomierz - częstościomierz (program egzamin ustny).

Częstotliwość - wielkość fizyczna określona jako stosunek liczby drgań do czasu, w którym drgania te zostały wykonane; cz. jest odwrotnością okresu.

Częstotliwość antyrezonansowa (rezonatora piezoelektrycznego) - większa z dwóch częstotliwości, przy których impedancja rezonatora piezoelektrycznego jest wartością rzeczywistą.

Częstotliwość bezpieczeństwa - pasmo częstotliwości wykorzystywane w lotnictwie i marynarce do przesyłania sygnałów w sytuacjach wymagających natychmiastowej pomocy.

Częstotliwość cyklotronowa - częstotliwość składowej zmiennej prędkości elektronu w równomiernym polu magnetycznym.

Częstotliwość drgań magnetostatycznych, częstotliwość cyklotronowa plazmy - częstotliwość obrotów naładowanych cząstek, elektronów lub jonów w plazmie dookoła linii sił pola magnetycznego.

Częstotliwość formantowa (dźwięku mowy) - częstotliwość określająca formant dźwięku mowy i wyrażana zwykle przez częstotliwość wierzchołka obwiedni widma w paśmie danego formantu.

Częstotliwość harmoniczna - częstotliwość będąca wielokrotnością częstotliwości podstawowej (opinie o programie).

Częstotliwość impulsowania

Częstotliwość impulsowania - liczba impulsów przypadająca na jednostkę czasu w określonym ciągu impulsów.

Częstotliwość infradźwiękowa, częstotliwość pod- słyszalna - częstotliwość leżąca poniżej pasma częstotliwości słyszalnych.

Częstotliwość kątowa - pulsacja.

Częstotliwość kołowa - pulsacja.

Częstotliwość krytyczna 1 - częstotliwość rezonansowa (segregator aktów prawnych).

Częstotliwość krytyczna 2 - częstotliwość, przy której zmniejszenie prędkości grupowej fali radiowej w warstwie zjonizowanej w danym czasie i danym miejscu jest największe.

Częstotliwość linii - liczba linii obrazu telewizyjnego wybieranych w ciągu jednej sekundy.

Częstotliwość modulacyjna - częstotliwość przebiegu modulującego okresowego.

Częstotliwość nadakustyczna - częstotliwość ultradźwiękowa.

Częstotliwość nadsłyszalna - częstotliwość ultradźwiękowa.

Częstotliwość niepożądana częstotliwość pasożytnicza.

Częstotliwość nośna - częstotliwość przebiegu nośnego okresowego.

Częstotliwość obrazu - TV liczba obrazów wybieranych w ciągu jednej sekundy.

Częstotliwość odchylania, częstotliwość synchronizacji - TV częstotliwość przebiegów doprowadzonych do układów odchylających i kierujących ruchem poziomym i pionowym plamki wybierającej w lampie analizującej; cz. o. określa standard telewizyjny.

Częstotliwość pasożytnicza, częstotliwość niepożądana - częstotliwość niepożądanych drgań elektrycznych powstałych w obwodach nadajnika, niezależna od częstotliwości roboczej; drgania te powstają najczęściej w nadajnikach dużej mocy wskutek dużych pojemności międzyelektrodowych lamp oraz długich przewodów połączeniowych.

Częstotliwość podakustyczna - częstotliwość infradźwiękowy.

Częstotliwość podnośna - TV pomocnicza częstotliwość nośna, na której wysyłana jest informacja o chromatyczności obrazu w telewizji kolorowej, zawarta wewnątrz pasma częstotliwości sygnału wizji i powiązana z częstotliwością odchylania.

Częstotliwość podsłyszalna - częstotliwość infradźwiękowa.

Częstotliwość podtelefoniczne - częstotliwość drgań mniejsza od częstotliwości telefonicznej (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

23.07.2024
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 4
Zmiany w projekcie technicznym

Zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane, opracowanie projektu budowlanego należy do podstawowych obowiązków…

22.07.2024
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 5
Historia uprawnień budowlanych w Polsce

Uprawnienia budowlane w Polsce mają długą i złożoną historię, sięgającą czasów przedwojennych (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer). W…

Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 8 Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 9 Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 10
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 11
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 12 Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 13 Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 14
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Próbkowanie zmiennych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami