Blog
Część odgiętego zbrojenia
W artykule znajdziesz:
Część odgiętego zbrojenia
Część odgiętego zbrojenia i strzemion została odsłonięta przez wykonanie w górnej półce wycięcia o przekroju 6 X 55 cm. Wycięcie to i odsłonięte zbrojenie służą do powiązania dźwigara z gzymsowymi elqpientami podłużnymi (program uprawnienia budowlane na komputer). Dźwigary opierają się w rozwidleniu słupów. Przeguby przy połączeniu dźwigarów ze słupami zostały utworzone przez nasadzenie dźwigarów na wystające z głowic słupów trzpienie o średnicy 24 mm i zalanie otworów na trzpienie zaprawą cementową.
Konstrukcja dźwigara dachowego jednospadowego zastosowanego w nawie bocznej nie różni się w zasadzie od dźwigara w nawie środkowej (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Żelbetowe dźwigary pełnościenne o przekrojach teowych wykonywane są z reguły w formach drewnianych obok miejsca wbudowania w konstrukcję i w zasięgu dźwigu montażowego. Przy porównaniu z dźwigarami kratowymi wykazują one znacznie. Wykonanie prefabrykatów jest kłopotliwe. Powinny one być wykonywane w pozycji pionowej, przy czym boczne zewnętrzne deskowania stanowią płyty o niezmiennym na całej długości prefabrykatu przekroju (uprawnienia budowlane). Po napełnieniu form betonem na wysokość 10 cm należy wstawiać formy wewnętrzne, składające się z płyt bocznych wewnętrznych oraz płyt czołowych w dwóch poziomach. Płyty czołowe należy wykonać z osobnych odcinków dla umożliwienia ich wkładania i demontażu bez odginania do góry zbrojenia górnego. Ustawianie form wewnętrznych, przebieg betonowania i demontaż form są więc pracochłonne (program egzamin ustny).
Drugą wadą jest duża ilość robót monolitycznych. Całkowita ilość betonu w belco podsuwnicowej jednego przęsła wynosi 3,28 nr, w tym prefabrykat obejmuje 2,17 nr, a beton monolityczny 1,11 m:i, tj. 33,8% całości. Dc każdego więc węzła podporowego belek podsuwnicowych należy dostarczyć 1,11 nr betonu z podniesieniem go na wysokość około 9 m. Wydatek drewna przy wykonaniu prac monolitycznych nie jest jednak duży, gdyż obejmuje on jedynie deskowanie boczne o niedużych powierzchniach. Ze względu na to, że belki podsuwnicowe podejmują swe podstawowe obciążenie dopiero po oddaniu budynku do eksploatacji, powyższe roboty monolityczne nie wstrzymują innych prac montażowych (opinie o programie).
Ukształtowanie
Słupy wykonane są jako prefabrykaty na całą swą wysokość. Całkowita wysokość slupów środkowych wynosi 15,15 m, w tym wysokość części ponad poziomem belki podsuwnicowej jest równa 4,35 m . Ciężar słupa wynosi 24 700 kG. Przy zstosowanym sprzęcie montażowym ciężkiego typu podniesienie i osadzenie w fundamencie elementu o podanej wyżej długości i ciężarze nie przedstawia trudności (segregator aktów prawnych). Przy porównaniu konstrukcji rozpatrywanego tu słupa z konstrukcją słupa w odlewni, w którym z powodu braku na budowie sprzętu o wymaganym udźwigu należałoby podzielić słup na 2 części, dolną żelbetową i górną stalową, widoczna jest przewaga konstrukcji wykonanej z jednolitego materiału, polegająca na wyeliminowaniu skomplikowanego w formowaniu i przy montażu węzła łączącego obydwie części słupa. Produkcja więc właściwego dla prefabrykacji sprzętu montażowego jest nieodzownym dla uproszczenia i potanienia konstrukcji prefabrykowanych czynnikiem.
Zbrojenie słupa jest proste i nie wymaga naświetlenia (promocja 3 w 1). Ukształtowanie natomiast betonu słupów odbiega od wzorów najczęściej stosowanych i wymaga z tego względu odmiennej nieco metody wykonania. Słup ma występy w obydwóch prostopadłych do siebie kierunkach, w związku z czym formy nie mogą ograniczać się wyłącznie do deskowań bocznych. W danym przypadku każda z powierzchni słupa może być obrana jako ta, która ma przylegać do podłogi betonowej w trakcie formowania. Przy wyborze boku szerszego w podłożu należy wykonać 3 wgłębienia dla wsporników z odpowiednim ich ukształtowaniem i wygładzeniem powierzchni. W tym przypadku deskowanie boczne ma wysokość 65 cm. Przy wyborze jednego z boków węższych można wprawdzie uniknąć wykonywania wgłębień w podłożu, jednakże kosztem dwukrotnie większego zużycia drewna na prawie 2 razy wyższe deskowanie boczne i podkładki wyrównujące. Deficyt drewna przemawia za wyborem pierwszego wariantu wykonania.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32