Blog
Człon z samowyrównaniem
W artykule znajdziesz:
Człon z samowyrównaniem
Człon z samowyrównaniem - człon układu automatycznej regulacji, w którym stałemu sygnałowi wejściowemu odpowiada w stanie ustalonym stały sygnał wyjściowy (program uprawnienia budowlane na komputer).
Członowiec - pełnomorski zestaw pchany, składający się z dwu członów: członu ładunkowego w postaci bczzałogowej barki o dużej nośności (od 5000 do ok. 50 0001) i połączonego z nią sztywno członu napędowego - pchacza o odpowiednio dużej mocy (od 1300 do ok. 14 000 KM).
Czochra - włók. grzebień ręczny do oddzielania główek nasiennych od łodyg lnu i konopi.
Czołg - opancerzony wóz bojowy na gąsienicach o napędzie mechanicznym z silnym uzbrojeniem wmontowanym w obrotową wieżę.
Czołg ewakuacyjny - czołg ratowniczy.
Czołg mostowy - czołg saperski mający zamiast wieży lekki składany most koleinowy, który może być w ciągu kilku minut przerzucony nad przeszkodą; cz. m. ułatwia innym wozom bojowym przekraczanie szerokich rowów, mniejszych przeszkód wodnych itp.
Czołg pływąjący - czołg o konstrukcji pozwalającej na pokonywanie wpław przeszkód wodnych.
Czołg powietrzno-desantowy - lekki, słabo opancerzony czołg przystosowany do przewozu drogą powietrzną (samolotami lub szybowcami).
Czołg ratowniczy, czołg ewakuacyjny, czołg remontowy - czołg przystosowany do wyciągania ugrząźniętych i uszkodzonych czołgów z pola walki pod ogniem nieprzyjaciela.
Czołg saperski - czołg przystosowany do wykonywania prac inżynieryjnych w strefie ognia nieprzyjacielskiego (np. przygotowania dróg dla czołgów, wykonywania przejść w polach minowych, zasypywania rowów, układania mostów itp.); do cz. s. należą czołgi mostowe, czołgi-trały i czołgi ze specjalnym wyposażeniem inżynieryjnym (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Czołg-torpeda - mały czołg bez załogi, zdalnie kierowany za pomocą radia lub linii przewodowej, z ładunkiem materiału wybuchowego, używany do wysadzania umocnień i ciężkich czołgów nieprzyjaciela.
Czołg-trał - czołg specjalny do wykonywania przejść w polach minowych za pomocą odpowiedniego urządzenia (np. toczonego przed sobą ciężkiego walca, bębna obrotowego z ciężkimi łańcuchami uderzającymi o ziemię), które powoduje wybuchy min w bezpiecznej odległości przed czołgiem.
Czoło fali - powierzchnia falowa najbardziej odległa od źródła.
Czoło fali uderzeniowej - powierzchnia nieciągłości, przy przekroczeniu której przepływający gaz podlega raptownym i znacznym zmianom prędkości, ciśnienia i temperatury; czoło fali porusza się z prędkością naddźwiękową po stronie przedniej i z prędkością poddźwiękową po stronie tylnej.
Czoło lampy elektronopromieniowej - przezroczysta część bańki lampy, przez którą obraz jest obserwowany lub rzutowany .
Czoło łupiny - czoło sklepienia.
Czoło nadwozia (samochodu) - część przednia dachu nadwozia nad przednim oknem (uprawnienia budowlane).
Czoło płomienia
Czoło płomienia - obszar, w którym zachodzi spalanie mieszaniny gazów, oddzielający substraty spalania od obszaru wypełnionego produktami spalania.
Czoło profilu - obrzeże natarcia.
Czoło przodku - powierzchnia calizny przodku, podlegająca urabianiu i przesuwająca się w kierunku postępu robót.
Czoło sklepienia - płaszczyzna pionowa sklepienia (lub łupiny) ograniczona grzbietem, podniebieniem i wezgłowiami sklepienia (lub łupiny).
Czoło stopnia (schodów) - powierzchnia ograniczająca długość stopnia.
Czoło tamy - główna pionowa powierzchnia tamy od strony dojścia.
Czoło tarcicy - poprzeczna powierzchnia tarcicy.
Czoło zabierki - powierzchnia urabianej calizny na wprost wejścia do zabierki (program egzamin ustny).
Czoło zezwoju - część zezwoju na zewnątrz rdzenia zawarta między dwoma żłobkami.
Czołownica - krańcowy element poprzeczny ostoi pojazdu kolejowego, do którego przymocowane są zderzaki.
Czołownica suwnicy - końcowy dźwigar mostu suwnicy prostopadły do dźwigara głównego.
Czołówka aparatu fotograficznego - przednia część aparatu fotograficznego, na której znajduje się obiektyw.
Czołówka filmu- początkowa część filmu zawierająca informacje o jego twórcach, produkcji itd.
Czołówka naprawcza maszyn - brygada naprawcza wyposażona w maszyny, urządzenia, narzędzia, aparaty pomiarowe i środki lokomocji, umożliwiające wykonanie naprawy maszyny budowlanej w ustalonym zakresie (opinie o programie).
Czop 1 - część elementu konstrukcyjnego służąca do połączenia go z innym elementem przez włożenie w gniazdo tego elementu; cz. mogą być ruchowe (obrotowe, obrotowo-przesuw- ne, przesuwne) lub spoczynkowe; w budowie maszyn największe znaczenie mają cz. osi i wałów.
Czop 2 - stożkowa zatyczka np. beczki, kadzi.
Czop - przy szczepieniu roślin, górna część przewodnika przyciętego w celu przywiązania do niej nowego pędu stanowiącego jej przedłużenie.
Czop główny wału korbowego - czop walu korbowego, leżący w osi obrotu wału, służący do obrotowego osadzenia wału w łożyskach kadłuba maszyny.
Czop korbowy wału korbowego - czop wału korbowego, położony mimośrodowo w stosunku do osi obrotu wału, służący do łączenia wału korbowego z korbowodem.
Czop osiowy - czop wzdłużny.
Czop poprzeczny, czop promieniowy - czop przenoszący siły prostopadłe do osi (segregator aktów prawnych).
Czop steru - palec steru.
Czop tłocznika - głowica tłocznika.
Czop wzdłużny, czop osiowy - czop przenoszący siły działające wzdłuż osi.
Czop zwrotnicy - część zwrotnicy, na której osadzone są łożyska toczne koła kierowanego samochodu (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32