Blog

30.05.2018

Czy po uprawnieniach budowlanych zarobki są wyższe?

W artykule znajdziesz:

Czy po uprawnieniach budowlanych zarobki są wyższe?

 

Czy po uprawnieniach budowlanych zarobki są wyższe?

Nazywam się Mikołaj Szczepanek. Jestem posiadaczem uprawnień budowlanych w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń. Dzięki tym uprawnieniom mogę samodzielnie prowadzić i nadzorować budowy. Egzamin na uprawnienia budowlane zdawałem w sesji majowej w roku 2015. Ostatnio ktoś zadał mi pytanie czy po zdobyciu uprawnień budowlanych faktycznie zarabia się więcej? jeżeli tak, to ile więcej? Zacznę od początku. Praktykę budowlaną odbywałem przy budowie obiektu mieszkalnego z garażem podziemnym oraz infrastrukturą. Cała budowa trwała około 3 lat. Po jej ukończeniu wysłałem pocztą komplet dokumentów na postępowanie kwalifikacyjne. Naukę rozpocząłem z programem TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon/tablet.

Po odebraniu decyzji

Do zakupu przekonały mnie opinie moich znajomych, którzy zdawali egzamin przede mną i mieli doświadczenie i wiedzę z czego najlepiej się uczyć. Program okazał się bardzo dobrym wyborem. Na egzaminie pojawiło się około 94% identycznych pytań jakie dostępne były w programie. Do egzaminu ustnego przygotowywałem się z programem Egzamin Ustny. Również ten drugi etap egzaminu ustnego przeszedłem z wynikiem bardzo dobrym. Po odebraniu decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych, którą odebrałem około 1 miesiąca po sesji egzaminacyjnej poszedłem do swojego szefa prosić o podwyżkę oraz nową budowę. Niestety moje rozmowy oraz starania okazały się fiaskiem. Szef nie chciał dać mi nowego stanowiska. Chciał, abym został póki co inżynierem budowy na starych zasadach, a później że zobaczymy. Oczywiście po takiej rozmowie od razu złożyłem wypowiedzenie i zacząłem szukać nowej pracy. Wysłałem CV i to posunięcie okazało się jedną z lepszych decyzji podjętych w moim życiu, zaraz po decyzji o przystąpieniu do egzaminu na uprawnienia budowlane. Po kilku dniach poszedłem na rozmowę kwalifikacyjną do jednej z wiodących firm budowlanych w Polsce. Przyjęli mnie od razu.

Podpisałem umowę już na rozmowie

Podpisałem umowę już na rozmowie, ponieważ pilnie szukali kierownika budowy z uprawnieniami budowlanymi w specjalności konstrukcyjnej. Dostałem swoją budowę, ale była to niestety praca w delegacji w innym mieście. Oczywiście to był minus, ale za to plusów było o wiele więcej. Obiekt budowlany, który dostałem miał nietypową konstrukcję, w której również były elementy podwieszenia na zasadzie want w mostach podwieszanych. I to co najważniejsze otrzymałem bardzo dobrą pensję. W poprzedniej firmie zarabiałem około 4000 na rękę. Natomiast tutaj moja pensja wynosiła na początek 12 000 zł netto. Oczywiście w tym były już dodatki na pracę w delegacji. Dlatego jeżeli ktoś pyta mnie czy egzamin na uprawnienia budowlane dużo daje? To zawsze odpowiadam, że to zależy w jakiej firmie budowlanej się pracuje oraz jakiego ma się szefa. Oczywiście też bardzo ważną rzeczą jest to czy sama firma posiada regularnie posiadała zlecenia, ponieważ wiadomo, że jak nie będzie regularnych budów to przecież nawet prezes będzie miał ograniczone możliwości. Ogólnie mówiąc uprawnienia budowlane dają bardzo duże szanse i możliwości finansowe.

 

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami