Blog

30.05.2018

Czy trudno pozytywnie zdać egzamin?

W artykule znajdziesz:

Czy trudno pozytywnie zdać egzamin?

 

Czy trudno pozytywnie zdać egzamin?

Dzień dobry, Mam na imię Radek. Posiadam już uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej oraz konstrukcyjno-budowlanej do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Do egzaminu podchodziłem w sesji jesiennej w roku 2016. Studia ukończyłem na dwóch kierunkach: architektura oraz budownictwo na Politechnice Gdańskiej. Już podczas studiów zacząłem pracować w zawodzie inżyniera na budowy, a po godzinach wykonywałem proste projekty domów jednorodzinnych. Wszystko to oczywiście po okiem osób, które posiadają odpowiednie uprawnienia budowlane w tym zakresie. I tak miesiąc do miesiąca aż uzbierałem potrzebny czas do złożenia dokumentów na postępowanie kwalifikacyjne w Pomorskiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa. Już 3 lata po studiach mogłem przystąpić do egzaminu zarówno w specjalności architektonicznej jak i konstrukcyjno-budowlanej.

Karta podpowiedzi do każdego pytania

Na studiach często zadawałem sobie pytanie: czy tak na prawdę trudno zdać egzamin? Wtedy odpowiedź była trudna, ponieważ moi znajomi, którzy wtedy podchodzili do tego testu mieli podzielną opinię odnośnie jego trudności. Jedni mówili, że bardzo trudno go zdać, a szczególnie egzamin ustny. A z drugiej strony spotykałem się z opiniami, że jeżeli ktoś solidnie i uczciwie się przygotuje to nie ma szansy, aby nie zdać. Po swoich doświadczeniach uważam, że egzamin można rzeczywiście zdać bez problemu jeżeli poświęci się odpowiednią ilość czasu na naukę. Przed egzaminem zarówno na uprawnienia architektoniczne, jaki i konstrukcyjno-budowlane korzystałem z programu TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2017 w wersji na komputer oraz na telefon. Program bardzo, ale to bardzo pomógł mi w przygotowaniach do egzaminu na uprawnienia budowlane. Bardzo przejrzysty interfejs, wiadomo do czego służy każdy przycisk, wszystko po prostu w nim było wyważone. Dodatkowo bardzo dużym atutem okazała się karta podpowiedzi do każdego pytania.

Podgląd na pełną treść

Dzięki niej miałem podgląd na pełną treść aktu prawnego, którego dotyczy pytanie. Również podpowiedzi były w formie obrazków i rysunków, które również sprawiały, że kojarzyłem od razu poprawną odpowiedź. Zakupiłem również tryb Egzaminu Ustnego. Super sprawą było to, że pytania miały opracowane odpowiedzi, więc nie miałem dużo pracy przy przeszukiwaniu aktów prawnych w celu znalezienia odpowiedzi na pytania. Na egzamin pisemny poszedłem bardzo pewny siebie, ponieważ dzień przed ze wszystkich przerobionych pytań w programie miałem 100%. Dodatkowo jak przeczytałem opinie innych użytkowników na temat ich egzaminu oraz nauki z programu byłem przekonany, że wszystko pójdzie po mojej myśli. Mój wynik jaki uzyskałem to 96% z części pisemnej oraz z części ustnej. Wszystko dzięki Waszej stronie. Również bardzo przydatną rzeczą jest zakładka Aktualności, w której zawsze na bieżąco obserwowałem do dzieje się w świecie uprawnień budowlanych. Podczas uroczystego wręczenia decyzji o nadaniu uprawnień budowlanych otrzymałem nagrodę za najlepiej zdany egzamin. Po uprawnieniach zmieniłem pracę na lepszą płatną, ponieważ w poprzedniej nie chcieli dać mi podwyżki. Teraz zarabiam 3 razy tyle co w poprzedniej pracy.

 

Najnowsze wpisy

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

28.05.2024
Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie

Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie to koncepcja która określa prawa i możliwości człowieka do odgrywania ważnej roli w procesie budowlanym.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami