Blog

30.05.2018

Czym są rozwiązania systemowe w budownictwie?

W artykule znajdziesz:

Czym są rozwiązania systemowe w budownictwie?

Czym są rozwiązania systemowe w budownictwie?

Rozwiązania systemowe oznaczają, że nie kupuje się jednego produktu, ale całą grupę, wśród której każdy element jest dopasowany do pozostałych oraz opracowany w taki sposób, aby maksymalnie ułatwić pracę i osiągnąć jak najlepszy efekt. Co ważne, produkty systemowe w ostatecznym rachunku nie są droższe do tradycyjnych, a do tego producenci zapewniają długą gwarancję. Zakres technologii systemowych jest bardzo duży i może być podzielony na trzy podstawowe grupy. Pierwszą z nich są alternatywne wobec tradycyjnego murowania, specyficzne technologie, które pozwalają na wznoszenie całych domów, np. szkieletowych czy z prefabrykatów z keramzytobetonu (program egzamin ustny).

Czym są rozwiązania systemowe w budownictwie?

Drugą grupą są rozwiązania, które pozwalają na szybkie wykonanie określonych części budynku, np. stropów, ścian nośnych czy ocieplenia murów. Oczywiście tego typu rozwiązania zapewniają kompleksowe wyposażenie i zawierają wszelkie niezbędne elementy, poczynając od podstawowych, czyli belek i pustaków stropowych, aż po najmniejsze, takie jak chociażby zaślepki pozwalające na zadeklowanie pustaków, kształtki nadprożowe czy kształtki wieńcowe. Wszystkie części są perfekcyjnie dopasowane pod kątem wymiarów, sposobów łączenia itd.

Technologie systemowe obejmują również różnego rodzaju rozwiązania instalacyjne. Mogą to być zarówno złączki i rury, jak i wszelkie potrzebne akcesoria. Wyższy poziom zaawansowania to kotły gazowe wraz z zestawami powietrzno-spalinowymi. Obecnie bez problemu można kupić zarówno kocioł, jak i zasobnik c.w.u., kolektory słoneczne oraz nowoczesną automatykę, która bez problemu obsłuży każdy element instalacji. U jednego producenta można też kupić drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, okna, bramy garażowe czy rolety zewnętrzne. Każdy element jest perfekcyjnie dopasowany pod kątem stylistyki, a także wymiarów montażowych czy sposobu sterowania. Znacznie ułatwia to dopasowanie wymiarów, np. rolet i okien, a także ułatwia uzyskanie jednolitej stylistyki budynku. Takie rozwiązania są coraz popularniejsze nie tylko w budownictwie jednorodzinnym, ale również wielorodzinnym.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami