Blog

30.05.2018

Dachy w obiektach budowlanych

W artykule znajdziesz:

Dachy w obiektach budowlanych


Dachy


Budując dom trzeba przemyśleć bardzo wiele rzeczy i przeanalizować co jest dla nas najlepsze i co nam się najbardziej podoba. Jednym z elementów może być sposób położenia i pokrycia dachu. Jedną z możliwości chciałabym pokrótce przybliżyć. Metoda „nakrokwiowa” to sposób ocieplania dachów. Jest to najbardziej optymalna z punktu widzenia fizyki budowli metoda uzyskania ciepłego dachu. Jakie korzyści przynosi i dlaczego jest tak ważna? System nakrokwiowy całkowicie eliminuje mostki termiczne w dachu dzięki temu, że nie ma w nim tak zwanych „zimnych” fragmentów oddających ciepło na zewnątrz. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie elementy konstrukcji znajdują się po „wewnętrznej”, „ciepłej” stronie termoizolacji dzięki pokryciu nią całej konstrukcji dachu. Obiekt w którym dach jest izolowany nakrokwiowo jest dużo ładniejszy dzięki temu, że można eksponować w jego wnętrzu drewniane elementy więźby dachowej.

 

Oferta: Program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE 2018 w wersji na komputer oraz w wersji na telefon. Dodatkowo każda z wersji posiada PROGRAM EGZAMIN USTNY. Wrażenia osób, które już są po egzaminie na uprawnienia budowlane znajdziesz na podstronie Opinie. Zobacz także jakie przygotowaliśmy promocje do zakupu naszych kluczy licencyjnych.

 

Poza tym takie budynki mają wyższe wnętrza i dzięki temu pod dachem można instalować elementy wyposażenia, np. prysznic łazienkowy, dodatkowe półki, oświetlenie czy regały książkowe na malowniczej antresoli. Tak wiele możliwości daje właśnie wybór odpowiedniego położenia dachu. Nie dość ze zyskujemy więcej miejsca i przestrzeni, którą można w bardzo fajny i ciekawy sposób wykorzystać to w dodatku w okresie grzewczym nie wytracamy ciepła w domu, które w wielu budynkach cechujących się starym budownictwem niestety ucieka. Dlatego też dach jest nie tylko zabezpieczeniem przed różnymi opadami atmosferycznymi, to również zatrzymanie ciepła lub utrzymanie chłodu w upalne dni. A co więcej dzięki odpowiedniemu wyborowi możemy nadać naszemu domu odpowiedni klimat i zyskać ciekawie zaaranżowaną przestrzeń użytkową. Patrząc na to w ten sposób, każda decyzja jest niezwykle ważna i każdą trzeba bardzo dobrze przemyśleć, bo może zaważyć na naszej przestrzeni życiowej. Polecam więc literaturę związaną z budownictwem, która pomoże na pewno rozwiać wiele wątpliwości i podjąć nie jedną słuszną decyzję.

Najnowsze wpisy

28.05.2024
Książka obiektu budowlanego

Książka obiektu budowlanego to dokument służący do systematycznego rejestrowania i archiwizowania wszelkich istotnych informacji dotyczących eksploatacji, konserwacji i remontów budynku.…

28.05.2024
Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie

Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie to koncepcja która określa prawa i możliwości człowieka do odgrywania ważnej roli w procesie budowlanym.…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami