Blog
Deskowania przesuwne
W artykule znajdziesz:
Deskowania przesuwne
Podstawowym czynnikiem w racjonalnie opracowanej metodzie wykonania robót betonowych jest zastosowanie właściwego rodzaju i konstrukcji deskowania i stemplowania (program uprawnienia budowlane na komputer). W jak najszerszym zakresie należy stosować deskowania stypizowane, stemplowanie przy użyciu znormalizowanych stempli oraz deskowania przesuwne i ślizgowe, które mają maksymalne oszczędności w nakładzie materiałów i robocizny.
Przy budowie obiektu o konstrukcji składającej się z powtarzalnych sekcji, stosowane są całe zespoły deskowań przesuwnych, przy pomocy których wykonuje się całość konstrukcji jednej sekcji. W miarę postępu robót przesuwa się te zespoły z miejsca na miejsce, wykonując kolejno poszczególne sekcje obiektu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Celem przeniesienia jak największej ilości czynności produkcyjnych poza plac budowy, elementy deskowania i zbrojenia powinny być wykonywane w scentralizowanych dla całej budowy wytwórniach. Przed ustawieniem tych elementów na budowanym obiekcie scala się je w możliwie jak największe bloki, a następnie montuje na obiekcie, przy zastosowaniu urządzeń dźwigowych.
Do prac montażowych deskowania i zbrojenia nadają się najlepiej żurawie o dużym zasięgu, jak np. żurawie wieżowe typu „SBK” lub lepiej żurawie rurowe. Dla montażu deskowań i zbrojeń na mniejszych wysokościach należy w pełni stosować żurawie samojezdne kołowe (uprawnienia budowlane).
Metoda wykonania robót powinna podać sposób i środki, ja- Kich należy użyć do transportu betonu od miejsc wytwarzania betonu do miejsc ułożenia betonu w konstrukcji.
Schematy organizacji transportu betonu przy zastosowaniu japonek, z założeniem, że beton produkowany jest na placu budowy w pobliżu urządzeń do transportu pionowego mamy schemat organizacji transportu betonu przy zastosowaniu pojemników, w których beton jest podawany do miejsc jego ułożenia w konstrukcję za pomocą żurawia wieżowego (program egzamin ustny).
Betonowe elementy
Należy zwrócić uwagę na sposób przeładunku betonu z samochodu wywrotki do pojemnika przy zastosowaniu prostego pojemnika wyrównawczego w postaci skrzyni.
Przy układaniu masy betonowej w deskowaniu stosuje się wibrowanie, które zapewnia właściwe wypełnienie form i przyczynia się do zwiększenia wytrzymałości betonu. Zależnie od wielkości i kształtu betonowych elementów, stosuje się wibratory wgłębne, powierzchniowe lub przyczepne (opinie o programie).
Czas dojrzewania betonu wpływa decydująco zarówno na wykorzystanie deskowania, jak i na czas wykonania konstrukcji. Do przyśpieszenia dojrzewania betonu stosowane są takie środki, jak wstępne mielenie zaczynu cementowego, domieszki chemiczne, podgrzewanie parą lub elektrycznością.
Zastosowanie zasad pracy równomiernej przy wykonywaniu budynków konstrukcji żelbetowej. Określiliśmy roboty żelbetowe, wykonywane przy budowie obiektu o konstrukcji nośnej żelbetowej, mianem robót prowadzących, ponieważ od przebiegu tych robót zależy przebieg innych robót. Możemy więc powiedzieć, że podstawowym warunkiem prawidłowego i sprawnego przebiegu wszystkich robót w budynku o nośnej konstrukcji żelbetowej jest należyta organizacja robót żelbetowych.
Wypełniając ten warunek, przyśpieszymy wykonanie pozostałych robót, a w efekcie skrócimy czas trwania budowy (segregator aktów prawnych). W związku z powyższym, przed przystąpieniem do realizacji budynku o konstrukcji nośnej żelbetowej należy dokładnie rozpracować zagadnienie organizacji robót żelbetowych, w oparciu o naukowe podstawy poznane w rozdziale dotyczącym wykonywania robót metodą pracy równomiernej.
Zasady pracy równomiernej dają szczególne korzyści w realizacji obiektów o konstrukcji żelbetowej, charakteryzujących się jednorodnością konstrukcji - przy znacznej długości tej konstrukcji lub jej wielopiętrowości (promocja 3 w 1).
Wszelkie obiekty o konstrukcji zróżnicowanej stwarzają niekorzystne warunki dla stosowania pracy równomiernej, a często w ogóle uniemożliwiają realizację budowy metodą pracy równomiernej.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32