Blog
Deskowania ramowo-dźwigarkowe
W artykule znajdziesz:
Deskowania ramowo-dźwigarkowe
Deskowania ramowo-dźwigarkowe z głowicą opadową są to systemowe deskowania stropowe, których konstrukcję nośną wykonaną z profili aluminiowych stanowią: głowice opadowe, dźwigarki i panele (program uprawnienia budowlane na komputer). Aluminiowe konstrukcje dźwigarków. o specjalnych profilach, umożliwiają znaczną redukcję podpór w stosunku do tradycyjnych rozwiązań deskowań stropowych. Deskowania te są przeznaczone do montażu i demontażu ręcznego, bez udziału żurawia.
Najcięższy element w systemie Skydeck nie przekracza 0,15 kN, w systemie NOEdeck - 0,23 kN. a w MD - 0,24 kN. Fragment zmontowanego deskowania stropu przy użyciu systemu NOEdeck i Skydeck.
Deskowania stropów z konstrukcją głowic opadowych pozwalają na częściowe rozdeskowanie stropu już po jednym-dwóch dniach od zabetonowania (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Okres, jaki upływa od zabetonowania płyty stropowej do rozpoczęcia (częściowego) rozdeskowania, zależy od wytrzymałości betonu, grubości płyty, a także od rozstawu r. Zagadnienie wczesnego rozdeskowywania stropów formowanych przy u deskowań ramowo-dźwigarkowych z głowicą opadową zostało omówione pracy (uprawnienia budowlane).
Rozdeskowanie stropu następuje w dwóch etapach. W pierwszym rozdeskowania głowice opadowe wraz z podporami pozostają jako element y podpierający płytę stropową, natomiast panele i dźwigarki podłużne są wykorzystywane do deskowania następnych działek roboczych. Oznacza r zmniejszenie potencjału deskowań, ponieważ dźwigarki i płyty można szybko korzystać do kolejnego etapu betonowania, a zatem także mniejsze koszty merżawy deskowania (program egzamin ustny).
Usuwanie deskowania po krótkim okresie od zabetonowana umożliwia również o wiele sprawniejsze rozdeskowanie i czyszczenie deskowania, ponieważ płyty dają się łatwiej odspoić od betonowej powierzchni aropu. Drugi etap rozdeskowania obejmuje demontaż podpór z głowicami opadowymi. Usunięcie podpór następuje najczęściej po kilkunastu dniach od zabetonowania, po osiągnięciu przez beton wytrzymałości określonej w projekcie technicznym (opinie o programie).
Konstrukcja deskowania
Deskowania ramowo-dźwigarkowe z głowicą opadową mogą być stosowane - każdym rodzaju budownictwa. Rozwiązania techniczne - długość dźwigarków, wymiary paneli - dla konkretnych zastosowań wynikają z analizy statyczno-wytrzymałościowej konstrukcji deskowania. Są one dopracowane pod względem technicznym, zapewniają uporządkowaną, bezpieczną kolejność montażu. Dzięki temu wykluczone są błędy w trakcie zadeskowania.
Wskazane jest stosowanie deskowania z głowicami opadowymi w tych obiektach, w których zakładany jest krótki czas realizacji inwestycji, w których będzie następować szybka rotacja deskowania. Schemat konstrukcji deskowania stropu z głowicami opadowymi.
Konstrukcję nośną deskowania tworzą następujące elementy:
- dźwigarki podłużne,
- panele (płyty ramowe),
- głowice opadowe (segregator aktów prawnych).
Dźwigarki podłużne, wykonywane z profili aluminiowych, są podstawowymi elementami nośnymi systemu. Opierają się one bezpośrednio na głowicach opadowych. Producenci deskowań mają w swojej ofercie dźwigarki w różnych wymiarach: na przykład NOEdeck ma w swoim zestawie dźwigarki o długości 240 cm i 150 cm, Skydeck 375 cm, 225 cm i 150 cm. Umożliwia to lepsze dopasowanie się do geometrii formowanego stropu, a także dostosowanie się do różnych obciążeń (grubości) stropu.
Pomiędzy dźwigarkami podłużnymi umieszcza się panele. Panele składają się z aluminiowej ramy oraz żeber usztywniających wykonanych z profili aluminiowych (promocja 3 w 1).
Poszycie paneli stanowi sklejka wodoodporna powlekana np. żywicą fenolową lub płyty z tworzywa sztucznego. Rodzaj zastosowanego poszycia w panelach jest przez poszczególnych producentów przyjmowany indywidualnie: w NOEdeck stosowana jest sklejka o grubości 21 mm, w Skydeck sklejka o grubości 9 mm, natomiast w MD stosowana jest płyta „alkus” z tworzywa sztucznego.
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32