Blog

Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 2
08.04.2020

Deskowanie przesuwne

W artykule znajdziesz:

Deskowanie przesuwne

 

Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 3
Deskowanie przesuwne

Deskowanie przesuwne - deskowanie powtarzalne przesuwane w poziomie bez konieczności demontowania, w niezmienionej postaci z jednego odcinka budowlanego obiektu na drugi, po zabetonowaniu i stwardnieniu betonu w wykonywanych konstrukcjach, połączone w sposób trwały z podtrzymującym je i wraz z nim przesuwanym rusztowaniem (program uprawnienia budowlane na komputer).

Deskowanie ślizgowe - deskowanie powtarzalne przesuwane w niezmienionej postaci pionowo do góry po powierzchni konstrukcji w sposób ciągły bez konieczności demontowania, zamocowane na prętach stalowych osadzonych zwykle pionowo w ściankach tej konstrukcji.

Deskowisko - skład tarcicy na terenie tartaku.

Desktryptor - słowo lub jednostka składniowa użyte jako podstawowy element (słowo kluczowe) języka informacyjno-wyszukiwawczego w systemie automatycznej analizy treści dokumentów lub automatycznego wyszukiwania dokumentów; por. tezaurus.

Deskwamacja - eksfoliacja.

Desmoenzym - enzym związany z nierozpuszczalnymi składnikami komórki (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Desmotropia - specjalny przypadek tauto- merii, w którym odmiany tautomeryczne można wyodrębnić.

Desmotropy - odmiany tautomeryczne dające się wyodrębnić.

Desorber - odpędzacz.

Desorpcja - proces odwrotny do sorpcji, tj. uwalnianie się adsorbatu z powierzchni adsorbenta lub substancji zaabsorbowanej z absorbenta.

Destabilizator - mały nieruchomy płat umieszczony na przedniej części kadłuba obiektu latającego w celu zmniejszenia jego zapasu stateczności i polepszenia sterowności.

Destylacja - przeprowadzenie cieczy w stan pary i ponowne skraplanie jednego lub kilku składników mieszaniny w celu ich rozdzielenia lub oczyszczenia.

Destylacja aseptyczna - destylacja w aparaturze kwarcowej, w celu uniknięcia „zakażenia" danej substancji substancjami alkalicznymi pochodzącymi ze szkła (uprawnienia budowlane).

Destylacja azeotropowa - destylacja z czynnikiem rozdzielającym, który tworzy ze składnikiem lub obydwoma składnikami rozdzielonej mieszaniny ciekłej azeotrop o innej temperaturze wrzenia i (w przypadku azeotropu z obydwoma składnikami) z innym stosunkiem składników niż mieszanina wyjściowa, np. po dodaniu do spirytusu, tj. mieszaniny azeotropowej etanol - woda o zawartości 95,57% C2H2OH (etanolu) pewnej ilości benzenu otrzymuje się mieszaninę azeotropową o składzie 7,5% H20, 18,5% C2H destylacja cząsteczkowa, destylacja molekularna - destylacja polegająca na odparowaniu cieczy bez wrzenia, pod bardzo niskim ciśnieniem; w d.cz. odległość między powierzchnią parowania a powierzchnią skraplania jest mniejsza odśredniej drogi swobodnej cząsteczek oddzielanego składnika stosuje się do oddzielania substancji bardzo wrażliwych na wysoką temperaturę
destylacja ekstrakcyjna - destylacja z czynnikiem rozdzielającym, mało lotnym powodującym zmianę lotności względnej pierwotnych składników mieszaniny, który opuszcza kolumnę w cieczy wyczerpanej (łącznie z mniej lotnym składnikiem mieszaniny).

Destylacja frakcyjna - destylacja, przy której uzyskuje się szereg frakcji różniących się składem; w przypadku procesu okresowego poszczególne frakcje odbiera się kolejno zależnie od zmian temperatury wrzenia mieszaniny, natomiast w przypadku d.f. ciągłej poszczególne frakcje odbiera się na różnych wysokościach kolumny.

Dstylacja kotłowa - destylacja prosta (program egzamin ustny).

Destylacja molekularna

Destylacja molekularna - destylacja cząsteczkowa.

Destylacja normalna - destylacja, która ma na celu oznaczenie granic temperatury wrzenia lub oznaczenie przebiegu destylacji, tj. wyznaczenie zależności między temperaturą wrzenia a objętością otrzymanego destylatu.

Destylacja nośnikowa (w analizie spektralnej) - destylacja frakcjonowana próbki w obecności nośnika spektroskopowego.

Destylacja pod zmniejszonym ciśnieniem, destylacja próżniowa - destylacja prowadzona przy obniżonym ciśnieniu, podczas której ciecz może być doprowadzana do wrzenia destylacja cząsteczkowa) stosowana jest do rozdzielania cieczy nietrwałych w wyższych temperaturach i rozkładających się w temperaturze wrzenia pod ciśnieniem normalnym (opinie o programie).

Destylacja prosta, destylacja różniczkowa - destylacja polegająca na wytwarzaniu pary w aparacie podczas wrzenia mieszaniny ciekłej przy jednoczesnym odprowadzaniu powstałej pary i skraplaniu jej na zewnątrz aparatu; zwykle jest to proces okresowy; w miarę trwania procesu zmienia się skład cieczy w kotle i skład odbieranego destylatu.

Destylacja próżniowa - destylacja pod zmniejszonym ciśnieniem.

Destylacja rozkładowa drewna - destylacja sucha drewna (segregator aktów prawnych).

Destylacja równowagowa, destylacja rzutowa - destylacja, podczas której wytwarza się stan równowagi fizykochemicznej między cieczą i (powstałą z niej) parą, uzyskiwany dzięki utrzymywaniu w ścisłym kontakcie pary z cieczą.

Destylacja różniczkowa - destylacja prosta.

Destylacja rzutowa - destylacja równowagowa.

Destylacja sucha drewna, piroliza drewna - proces technologiczny polegający na ogrzewaniu drewna przy temperaturze do 500 “C bez dostępu powietrza, w specjalnych retortach; wskutek termicznego rozkładu drewna otrzymuje się węgiel drzewny, smołę drzewną, terpentynę itp.

Destylacja sucha węgla - odgazowanie węgla (promocja 3 w 1).

Destylacja wielostopniowa - proces destylacji, powtórzony kilkakrotnie w taki sposób, że destylat uzyskany z jednego kotła destylacyjnego jest doprowadzony jako ciecz surowa do następnego kotła; umożliwia to uzyskanie lepszego rozdzielenia niż przy jednostopniowej destylacji prostej.

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 8 Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 9 Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 10
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 11
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 12 Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 13 Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 14
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Projektowanie drzwi obracanych zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami