Blog

22.08.2018

Dlaczego budowa autostrad jest tak ważna?

W artykule znajdziesz:

Dlaczego budowa autostrad jest tak ważna?

Polska sieć dróg szybkiego ruchu stale się zwiększa, ale do poprawy bezpieczeństwa jeszcze naprawdę długa droga (program na komputer). Konieczne jest ciągłe inwestowanie, ponieważ rezygnacja z budowy autostrad i dróg ekspresowych ma bezpośredni wpływ na wzrost liczby wypadków. Warto wiedzieć, że na bezpieczeństwo na drogach składają się trzy podstawowe czynniki – kierowca, samochód oraz infrastruktura. I to właśnie w tej ostatniej kwestii problemów jest zdecydowanie najwięcej (program na telefon). Jednym z nich są bardzo wysokie koszty zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i to zarówno dla aut standardowych, jak i tzw. inteligentnych. Jeśli jednak inwestycje te będą zaniedbane, to zwiększy się liczba wypadków drogowych, co i tak przyniesie wysokie koszty (program na egzamin ustny).

Rozwój autostrad w Polsce

Dlaczego budowa autostrad jest tak ważna?

Rozwój autostrad w Polsce ma bezpośrednie przełożenie na poprawę bezpieczeństwa. Odcinku wybudowane w ostatnich latach, szczególnie koncesyjne, wykonano wraz z całym wyposażeniem zapewniającym komfort przejazdu oraz bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom (promocja 3 w 1). Na bezpieczeństwo podróży wpływa oczywiście nie tylko infrastruktura,ale również procedury, które obowiązują w razie wypadku. W tej kwestii funkcjonują spójne rozwiązania pomiędzy policją, strażą miejską i służba medyczną. Wiele zostało już w tym zakresie zrobione, ale dużo jeszcze pozostało do zrobienia (segregator).
Duże znaczenie w przypadku budowy autostrad i zapewniania bezpieczeństwa ma także prawidłowe oznakowanie zarówno autostrad, jak i dróg dojazdowych. Wiele wypadków nadal powodowanych jest przez tzw. kierowców widma, czyli poruszających się pod prąd. Mimo to drogi ekspresowe i autostrady to zdecydowanie najbezpieczniejsze drogi, ponieważ dochodzi na nich do najmniejszej liczby wypadków. Docelowo planowane jest wprowadzenie w Polsce systemu wykrywającego zbyt szybką jazdę, który pilotażowo wprowadzony jest już we Włoszech (opinie). W planach jest też stworzenie Inteligentnego Systemu Transportowego. Ta nowoczesna technologia nie tylko zwiększa komfort i bezpieczeństwo podróży, ale również mobilność obywateli.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami