Blog
Do czego służą uprawnienia budowlane i dlaczego warto je mieć?
W artykule znajdziesz:
Do czego służą uprawnienia budowlane i dlaczego warto je mieć?
Uprawnienia budowlane zapewniają w branży budowlanej prestiż i są sporym atutem (program na komputer). Przygotowując się do ich zdobycia można podnieść własne kwalifikacje, poszerzyć wiedzę oraz zwiększyć swoją wartość na rynku, a co za tym idzie, także zarobki. Uprawnienia zdecydowanie ułatwiają znalezienie pracy w branży budowlanej, a co więcej, pozwalają na wybranie miejsca swojej pracy.
Są to niewątpliwym atutem, jeśli ktoś planuje pracować za granicą kraju, ponieważ w większości krajów polskie uprawnienia są traktowane równoważnie z miejscowymi. Dzięki temu można znaleźć pracę w wielu prestiżowych i znanych biurach projektowych czy firmach wykonawczych (program na telefon). Co więcej, niektóre specjalności uprawnień dają możliwość znalezienia pracy w jednostkach budżetowych, technicznych czy naukowych.
Uprawnienia budowlane dają również szansę na założenie własnej działalności gospodarczej i uzyskiwanie wysokich dochodów. Jak więc widać, decyzja o nadaniu uprawnień budowlanych to szansa, o którą warto zawalczyć (program egzamin ustny). Oczywiście trzeba pamiętać, że same uprawnienia to jeszcze nie wszystko, ponieważ konieczne jest ciągłe dokształcanie się i zdobywanie doświadczenia. Tylko wtedy można liczyć na wysokie zarobki i atrakcyjne stanowisko pracy, na którym można się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności.
Obecnie uprawnienia budowlane można zdobyć w 11 specjalnościach (opinie o programie). Największe jest zainteresowanie uprawnieniami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz architektonicznej. Oprócz tego do wyboru są uprawnienia inżynieryjne, np. hydrotechniczne, drogowe, mostowe, kolejowe w zakresie kolejowych obiektów budowlanych, kolejowe w zakresie sterowania ruchem kolejowym oraz najrzadziej wybierane wyburzeniowe (segregator aktów prawnych).
Uprawnienia instalacyjne
Można też zdecydować się na uprawnienia instalacyjne w zakresie sieci, instalacji i urządzeń:
• elektrycznych i elektroenergetycznych,
• telekomunikacyjnych,
• cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, gazowych i kanalizacyjnych.
Oczywiście do zdobycia każdej ze specjalności konieczne jest posiadanie odpowiedniego wykształcenia oraz odbycie praktyki zawodowej (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32