Blog

27.09.2023

Dom parterowy

W artykule znajdziesz:

Dom parterowy

Dom parterowy, nazywany także domem jednokondygnacyjnym, do takiego budynku, który składa się z jednego poziomu, bez schodów prowadzących na inne kondygnacje. Takie rozwiązanie ma swoje wady i zalety, które powinny nastąpić przed pojawieniem się problemu lub zagrożenia w domu.

Zalety domu parterowego:

  1. Dostępność: Dom parterowy jest idealny dla osób o ograniczonej mobilności, starszych ludzi lub tych, którzy nie lubią lub nie mogą korzystać z bagażu. Brak schodów ułatwiających poruszanie się po całym domu (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - wersja na komputer).
  2. Bezpieczeństwo: Brak ryzyka związanego z ryzykiem upadków i wypadków związanych z korzystaniem z nich, co czyni dom parterowy bezpiecznym miejscem dla dzieci i osób starszych.
  3. Przeniesienie zasięgu: Ze względu na brak zasięgu i dostępność kondygnacji, dom parterowy jest bezpośrednioszy do zasilania w czystości i obsłudze.
  4. Dostęp do ogrodu: Wielu właścicieli domów parterowych korzysta z faktu, że zwykle jest dostępny do ogrodu lub podwórka, co umożliwia korzystanie z przestrzeni zewnętrznej.
  5. Energooszczędność: Dom parterowy może być dostępny po włączeniu zasilania i skutków, ponieważ jest bardziej zaawansowane i ma mniej powierzchni dachowej, co może zostać wykorzystane do wykorzystania kosztów zasilania.

Wady domu parterowego:

  1. Mniejsza powierzchnia użytkowa: Ze względu na brak pięter, dom parterowy może mieć ograniczoną pojemność użytkową, w pełnym zakresie wielopoziomowych domów. Może być problematyczne, jeśli wystąpi więcej przestrzeni.
  2. Wymagana większa działka: Aby zapewnić dom parterowy o dostępną powierzchnię, często jest to większa działka, co może być dostępne z kosztami zakupu lub budowy.
  3. Brak prywatności: W przypadku domów parterowych, można podać kogoś przez okno, co może podnieść kwestię prywatności (program TESTY UPRAWNIENIA BUDOWLANE - aplikacja na telefon).
  4. Koszty budowy: W zależności od projektu i lokalizacji, dom parterowy może być droższy w budowie na jednej kondygnacji w uniwersalnym do dwukondygnacyjnego domu o powierzchni użytkowej.
  5. Zagospodarowanie przestrzeni: W przypadku, gdy nie ma możliwości dostępu do budynku, należy być bardziej kreatywnym w zagospodarowaniu przestrzeni, aby z wszystkimi niezbędnymi przestrzeniami.

Wybór domu parterowego

Wybór domu parterowego może być ostatecznym rozwiązaniem dla wielu osób, ale jest to konieczne, aby uwzględnić potrzeby i skutki przed wystąpieniem decyzji (uprawnienia budowlane). Oto kilka kroków, które warto zastosować podczas wyboru domu parterowego:

  1. Dostępność swoich potrzeb: jakie są Twoje aktualne i dostępne w zakresie mieszkania. Czy większa ilość sypialni, gabinetu, przestrzeni do pracy zdalnej, czy też może duża kuchnia i salon? zostanie zastosowany, że zostanie wybrany dom parterowy spełniający Twoje wymagania pod względem przestrzeni.
  2. Przemyślenie mobilne: Jeśli obecnie masz ograniczoną mobilność lub możesz mieszkać w domu przez dodatkowy czas, dom parterowy może być uniwersalny. wykorzystanie się, że korzystanie z niego jest możliwe w zakresie dostępu i możliwości przemieszczania się (program egzamin ustny).
  3. Rozważenie lokalizacji: Lokalizacja jest główna przy wyborze domu. Sprawdź, czy w okolicy są skutki uboczne, takie jak szkoły, przypadki, środki lecznicze i publiczna. Przemyśl, czy bliskość tych miejsc jest dla Ciebie ważne.
  4. Budżet: Zdefiniuj swój budżet na zakup lub wykonanie domu parterowego. występuje, że jesteś w stanie sfinansować zakup nieruchomości oraz jej utrzymanie, wliczając w to wszelkie koszty związane z utrzymaniem ogrodu czy dzierżawą działki (opinie o programie).
  5. Konsultacja z ekspertami: Skonsultuj się z architektem lub specjalistą od nieruchomości, która może pomóc Ci znaleźć odpowiedni dom parterowy lub dostosować projekt do Twoich potrzeb.
  6. Obejrzenie wielu ofert: Nie występuje przy wyborze. Obejrzyj różne domy parterowe dostępne na rynku, zwracając uwagę na ich system, jakość wykonania i dostępność.
  7. Zbadanie historii i stanu: Jeśli sprawdzisz, jak korzystasz z systemu parterowego, dokładnie sprawdzisz jego stan techniczny, w tym stanie technicznym, dotyczącym zastosowania, aby niespodzianek po zakończeniu (segregator aktów prawnych).
  8. Planowanie przyszłości: Przemyśl, czy wybrany dom parterowy nadaje się do rozszerzenia rozbudów lub aktualizacji w przyszłości, jeśli Twoje rozszerzenie się zmieni.
  9. Konsultacja z prawnikiem: Zanim podpiszesz, skonsultuj się z prawnikiem lub doradcą ds. nieruchomości, aby zapewnić, że wszystkie formalności są zgodne z siecią i że nie ma ukrytych problemów z nieruchomościami (segregator na egzamin ustny - pytania i opracowane odpowiedzi).
  10. Analiza kosztów zużycia: Oceny kosztów użytkowania, takie jak podatki, opłaty za energię i gaz, utrzymanie ogrodu i inne. Warto się zastanowić, że są one zgodne z przepisami budżetowymi.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami