Blog

16.05.2022

Dozowanie objętościowe

W artykule znajdziesz:

Dozowanie objętościowe

Dozowanie objętościowe, nawet przy dużej wprawie robotników, nie zapewnia wymaganej dokładności; trzeba stosować wagowe dozowanie wszystkich składników mieszanki betonowej - ważyć każdą porcję mieszanki, jeżeli na jeden wyrób zużywa się niepełny jej zarób (program uprawnienia budowlane na komputer).

Wibrotłoczenie można wykonywać według następujących schematów przy stacjonarnym rozmieszczeniu wibrującego tłoczyska w formie ze swobodnym jego opuszczaniem pod działaniem własnego ciężaru przy nieustannym przemieszczaniu płyty wibracyjnej w płaszczyźnie poziomej na warstwie układanej mieszanki betonowej i ustalonym położeniu płyty na wysokości odpowiadającej formowanemu wyrobowi. Jako przykład ślizgowego tłoczyska wibracyjnego może służyć deska wibracyjna i nasadka wibracyjna. Walcowanie wibracyjne. Pod pojęciem walcowania wibracyjnego rozumie się taki sposób formowania wyrobów, przy którym organ roboczy maszyny formującej działa tylko na część wyrobu. Najbardziej sprawna jest linia produkcyjna N. J. Kozłowa, stosowana do formowania płyt płaskich, gęstożebrowych i ściennych. Głównym elementem tej linii jest ciągła metalowa taśma-przenośnik, która służy jako podstawa-matryca dla formowanych wyrobów (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Za pomocą rozdzielacza doprowadza się na taśmę równomierną warstwą mieszankę betonową, zagęszczaną deską wibracyjną umieszczoną nieruchomo pod poruszającą się taśmą. Deska wibracyjna przekazuje na taśmę drgania mieszanki i zagęszcza ją. Przy szerokości deski wibracyjnej rzędu 30-40 cm i szybkości taśmy formującej 20-30 m/h czas wibrowania mieszanki na każdym odcinku taśmy wynosi 45-P75 s (uprawnienia budowlane).

Wibrator elektromechaniczny

Wibrator elektromechaniczny, umocowany w dolnej części deski wibracyjnej, ma zmienną częstotliwość drgań od 3000 do 6000 na minutę i amplitudę 0,4 mm. Końcowe zagęszczenie mieszanki i kalibrowanie wyrobu do założonej grubości przeprowadza się mechanizmem kalibrującym, wyposażonym w wałki kalibrujące pokryte taśmą gumową (program egzamin ustny).

Mniej więcej do takiego samego typu zalicza się linię produkcyjną W. N. Riabczenki i Ł. A. Niepomniaszczego do siłowego wibrowalcowania i inne opisane. Wibroodpowietrzanie. Połączenie zagęszczania wibracyjnego z odciąganiem z mieszanki betonowej części wody zarobowej (zwykle 10-b20%), jak również dużej części powietrza (do 80%), za pomocą wytwarzania podciśnienia jest efektywnym sposobem uzyskiwania szczelnych, wodo- nieprzepuszczalnych i mrozoodpornych betonów z mieszanek o konsystencji półciekłej.

Proces odpowietrzania wykonuje się w sposób następujący. Na powierzchni betonu wstępnie zagęszczonego przez wibrowanie układa się tarczę odpowietrzającą, której podstawowym elementem jest komora odpowietrzająca. Jest to skrzynia nie przepuszczająca powietrza, we wnętrzu której naciąga się w dwóch rzędach siatkę z drutu (najpierw z oczkami 4 mm, a następnie z oczkami 1 mm) i zewnętrzną tkaninę filtracyjną (krośniak), przeszkadzającą zasysaniu cząsteczek cementu i piasku do komory odpowietrzającej (opinie o programie).

Komory odpowietrzające wykonuje się czasami za pomocą wkładek i rurek wprowadzanych do wnętrza odpowietrzanego betonu. Schemat urządzenia odpowietrzającego. Za pomocą pompy próżniowej wytwarza się w układzie urządzenia rozrzedzenie powietrza nie mniej niż 500 mm słupa rtęci, tj. równe mniej więcej 65% ciśnienia atmosferycznego (segregator aktów prawnych). Do wyrównywania rozrzedzenia przewidziano między komorą próżniową i pompą próżniową zbiornik wyrównawczy.

Pod wpływem różnicy ciśnień w komorze odpowietrzającej i za jej obrębem następuje wydalanie z betonu mieszanki paropowietrznej, która przechodząc przez osadnik wody i szlamu, znajdujący się w dolnej części zbiornika, jest wyrzucana przez pompę próżniową do atmosfery. Jednocześnie wskutek spadku ciśnienia powietrze z zewnątrz zaczyna naciskać na tarczę odpowietrzającą i następuje dodatkowe zagęszczanie betonu przez prasowanie (promocja 3 w 1). Nacisk ten jest tym większy, im większe rozrzedzenie osiąga się w komorze odpowietrzającej.

Najnowsze wpisy

30.04.2024
Porady przed egzaminem ustnym na uprawnienia budowlane

Przygotowanie się do egzaminu ustnego na uprawnienia budowlane wymaga - poza koniecznością gruntownego przejrzenia wiadomości i ich przyswojenia - nabycia…

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami