Blog
Dozownik kruszywa
W artykule znajdziesz:
Dozownik kruszywa
Magazynowany w 50- lub 100-tonowych zasobnikach cement jest przetłaczany do 5-tonowych zasobników umieszczonych nad betoniarkami, skąd jest pobierany podajnikami ślimakowymi do dozowników Wagowych, znajdujących się nad miskami betoniarek (program uprawnienia budowlane na komputer). Kruszywo jest gromadzone w zasobniku 10-komorowym (8 komór po 7,5 m3 i 2 komory po 15 m3). Zasuwy zasobnika są sterowane pneumatycznie.
Dozowanie kruszywa odbywa się dozownikiem wagowym przejezdnym po podwieszonym torze (program uprawnienia budowlane na ANDROID). Wytwórnia jest obsługiwana przez dwóch pracowników, z których jeden steruje pracą betoniarek i dozowników cementu, drugi obsługuje dozownik kruszywa.
Umieszczone pod betoniarkami zasobniki o pojemności 2 zarobów każdy, służą do przejściowego gromadzenia masy betonowej (uprawnienia budowlane).
Zamknięcia tych zasobników są sterowane pneumatycznie przez robotnika odbierającego masę betonową do stanowisk formowania. Beton jest przewożony w pojemnikach na akumulatorowych wózkach platformowych.
Typową stałą trzystopniową, zasobnikową wytwórnią masy betonowej jest krajowy układ technologiczny BZ-8 z automatycznym sterowaniem (program egzamin ustny).
Wytwórnia zasobnikowa typu BZ-8 z dwiema betoniarkami przeciwbieżnymi BP-500 II jest przeznaczona dla stałego zakładu prefabrykacji lub dużego placu budowy, zaopatrywanych w cement cementowozami lub cementowagona- mi. Cement jest gromadzony w dwóch zasobnikach o pojemności 50 ton każdy.
Z zasobników tych cement jest pobierany podajnikami ślimakowymi do dozowników’ Wagowych, umieszczonych bezpośrednio nad pojemnikami betoniarek. Kruszywo jest gromadzone w zasobniku stalowym, podzielonym na 10 komór (8 komór po 7,5 m3 i 2 komory po 15 m3). Podawanie kruszywa do komór - przenośnikiem taśmowym, prowadzącym ze składu przejezdnym przenośnikiem (l = 5 m) zaopatrzonym w odpowiednie zsypy (opinie o programie). Zasuwy zasobnika są sterowane pneumatycznie. Dozowanie kruszywa odbywa się dozownikiem wagowym, przejezdnym po podwieszonym torze. Wytwórnia jest obsługiwana przez 2 pracowników, z których jeden steruje pracą betoniarek i dozowników cementu, drugi obsługuje dozownik kruszywa.
Przenośne jednostopniowe wytwórnie masy betonowej
Jest to rozwiązanie produkcji angielskiej, wyposażone w betoniarkę wolnospadową o pojemności mieszalnika 760. Operacyjny zapas kruszywa w zasobnikach uzupełniany jest za pomocą żurawia na gąsienicach lub kolach ogumionych (rodzaj
ładowarki z wysięgnikiem i chwytakiem), natomiast cement podawany jest za pomocą przenośnika kubełkowego.
Innym rozwiązaniem konstrukcyjno-technologicznym przenośnej wielostopniowej wytwórni jest przenośna wieżowa wytwórnia masy betonowej systemu Vogele (NRF). Wysokość wytwórni wynosi ok. 27 m. Produkcja masy betonowej jest zautomatyzowana z wieloprogramowym sterowaniem - kartowym. Wszystkie suche składniki dostarczane są za pomocą obudowanych przenośników.
Schemat technologiczny stałej jednostopniowej wytwórni masy betonowej. Kruszywo podawane jest przenośnikiem taśmowym w obudowie na specjalnej galerii 1. Za pomocą urządzenia rozdzielczego 3 kierowane jest do odpowiedniej komory zasobnika (segregator aktów prawnych).
Cement transportowany jest za pomocą specjalnej instalacji pneumatycznej 2 do pojemnika, skąd spływ grawitacyjnie, podobnie jak i kruszywo do odmierzaczy wagowych 5. Z odmierzaczy suche składniki podawane są do jednej z dwu betoniarek 6 (na zmianę skąd po wymieszaniu już jako masa betonowa produkt spływa do zasobników 7, oczekując na środki transportowe.
Przykładem zautomatyzowanej wytwórni masy betonowej o pracy ciągłej była wytwórnia zastosowana na budowie zapory wodnej w Solinie.
Wytwórnia wyposażona była w dwa niezależne ciągi produkcyjne z betoniarkami o pracy ciągłej (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32