Blog
Drgania ukierunkowane pionowo
W artykule znajdziesz:
Stoły wibracyjne jednowałowe nadają mieszance zagęszczanej w formie nieukierunkowane drgania kołowe. Doświadczenie wskazuje, że lepsze zagęszczenie uzyskuje się przy drganiach ukierunkowanych pionowo lub poziomo. W szczególności drgania ukierunkowane pionowo dają lepszy efekt przy formowaniu wyrobów o nieznacznej grubości, ponieważ nie zachodzi „przepełzanie” mieszanki (program uprawnienia budowlane na komputer).
Drgania ukierunkowane pionowo otrzymuje się przez zastosowanie dwuwałowych wibrobloków, których wały obracają się z jednakową szybkością w przeciwnych kierunkach. Oba wały są ze sobą połączone za pomocą zębatego synchronizatora zapewniającego synchroniczność i współfazowość pracy wibrobloków.
Ważnym warunkiem w odniesieniu do konstrukcji stołu wibracyjnego jest dobre zamocowanie formy z- mieszanką do ramy wibracyjnej. Nieprawidłowe zamocowanie powoduje zmniejszenie amplitudy w formowanym wyrobie i częstotliwości drgań przenoszonych przez stół wibracyjny na formę, jak również znaczny wzrost hałasu przy pracy agregatu (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Wykonywane są urządzenia do pneumatycznego i elektromagnetycznego mocowania form. Zaciski pneumatyczne mają po dwa haki w każdym bloku wibracyjnym, które poprzez gumowe przekładki są dociskane sprężonym powietrzem do sztywnych żeber podkładów i utrzymują formę na miejscu. Docisk formy do wibrobloków następuje na komendę z pulpitu sterowania, jednocześnie z uruchomieniem stołu wibracyjnego (uprawnienia budowlane).
Uchwyty elektromagnetyczne ustawiane są również na każdym wibrobloku w ten sposób, aby górna płyta metalowa elektromagnesu stykała się ze spodnią płytą podkładu formy. Jednocześnie z włączeniem stołu wibracyjnego przepuszcza się wytwarzany przez prostownik prąd przez cewki magnesów, które przyciągają formę do bloku wibracyjnego i utrzymują ją trwale na miejscu. Niezawodność zamocowania formy zależy od mocy elektromagnesów i ich liczby. Siła przyciągania podwójnych elektromagnesów wynosi w znormalizowanych wibroblokach 3 T (program egzamin ustny).
Amplituda drgań
Typy stołów wibracyjnych produkcji seryjnej. W latach ostatnich produkuje się seryjne stoły wibracyjne, składane ze znormalizowanych zunifikowanych elementów: bloków wibracyjnych, wałów przegubowych, synchronizatorów zębatych i sprężyn podporowych. Wibroblok jest do dwu- wałowy mechanizm mimośrodowy z pionowo kierowanymi drganiami; nośność jego wynosi 1 T przy optymalnej wielkości amplitudy 0,6 mm. Moment kinetyczny mimośrodów podwójnych na każdym wibrobloku jest zmienny i w zależności od przemieszczenia mimośrodów względem siebie może zmieniać się od 45 do 80 kGcm (opinie o programie).
Amplitudę drgań można zmieniać co do wartości. Częstotliwość drgań wibrobloku wynosi mniej więcej 3000 drgań/min. W zależności od liniowych wymiarów i konfiguracji formowanych wyrobów oraz wymaganej nośności stołu wibracyjnego możliwe są różne schematy wzajemnego ustawiania wibrobloków: jedno-, dwu- i trzyrzędowe ustawienie z różną liczbą wibrobloków w rzędzie. Nośność produkowanych stołów wibracyjnych waha się zwykle od 2 do 24 T.
Stojaki wibracyjne dwurzędowe 6691/S1 onośności 15 T z elektromagnetycznym uchwytem form. Stół taki składa się z wibrobloków (po 4 w każdym rzędzie), 4 silników elektrycznych (na każdy wał przegubowy) i układu dużych i małych synchronizatorów. Podstawowe charakterystyki techniczne seryjnie produkowanych stołów wibracyjnych konstrukcji WNIIstrojdorma- sza i Giprostrojmasza (segregator aktów prawnych).
W trybie doświadczalnym wyprodukowano kozły wibracyjne typu rezonansowego z podłużnie kierowanymi drganiami, konstrukcji Giprostroj- industrii. Formowanie wyrobów długowymiarowych na tych stołach pozwala zmniejszyć moc silników elektrycznych 4-E5-krotnie w porównaniu ze stołami wibracyjnymi z pionowo kierowanymi drganiami.
Kozły wibracyjne typu rezonansowego składają się z kilku oddzielnych stołów wibracyjnych, opierających się na ramie fundamentowej za pośrednictwem pionowych płyt-resorów wysokości ok. 50 cm, które umożliwiają drganie stołów w płaszczyźnie poziomej (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32