Blog

19.11.2019

Drobne prace remontowe czy warto zawierać umowę

W artykule znajdziesz:

Drobne prace remontowe czy warto zawierać umowę

Drobne prace remontowe czy warto zawierać umowę


Dzisiaj w czasach, kiedy nie zawsze jesteśmy pewni rzetelności danej firmy remontowej, warto mieć solidne zabezpieczenie (program na komputer).. Oczywiście pytanie brzmi czy warto decydować się na papierową formę umowy, przy mniejszych i nie zawsze skomplikowanych pracach remontowych (program na telefon).

Tutaj nie ma jasnej odpowiedzi, ponieważ każdy może do tego wszystkiego podchodzić bardzo indywidualnie. Jeśli chcemy mieć pewność i jednocześnie dmuchać na zimne, to jak najbardziej przysługuje nam taka możliwość (program egzamin ustny). Z reguły umowa na roboty budowlane, jest podpisywana w przypadku gdy mamy do czynienia z konkretnym inwestorem i naprawdę dużą inwestycją. W przypadku mniejszych działań, koszta remontowe, nie są szczególnie wysokie i nie każdy widzi sens, aby opierać pracę danej firmy remontowej na papierze. W gruncie rzeczy inwestorzy indywidualni stosują umowy na roboty budowlane, ale nie dzieje się tak w każdym przypadku.

Niezależnie od podejętej decyzji, zawsze bierzemy pod uwagę, że wspomniana umowa zawsze odnosi się do obu stron. Pisemne ustalenia wydają się w wielu wypadkach o wiele bardziej wiążące, niż umowy ustne, które nie zawsze są do końca przestrzegane (opinie o programie). W przypadku konkretnego pisma mamy jasno i klarownie podane zasady współpracy oraz kwestie rozliczeniowe. Gdy pojawiają się ewentualne spory czy też nieporozumienia lub też praca nie jest wykonana zgodnie z obowiązującą umową, wówczas mamy argument, pozwalający nam
dochodzić swoich praw. Sprawy tego typu kończą się w sądzie (segregator aktów prawnych).

Kłamstwo firmy


Jeśli udowodnimy, że osoba czy też firma kłamała w sprawie posiadanych uprawnień do samodzielnego działania w budownictwie, wówczas danej osoby, nie ominie kara finansowa oraz odpowiedzialność karna (promocja 3  w 1). W niektórych przypadkach nawet po podpisaniu umowy następują inne dodatkowe i nieprzewidziane pierwotnie prace, ale je również można uwzględnić prawnie. Wystarczy jedynie do wcześniejszej umowy dołączyć aneks, przez co zmiany zostaną automatycznie ujęte i aneks również będzie miał wartość prawną, takie zabezpieczenie na pewno się przyda.

Najnowsze wpisy

25.03.2024
Egzaminy dla osób ukaranych

Osoby ukarane z tytułu odpowiedzialności zawodowej zgodnie z artykułem 96 Ustawy Prawo Budowlane, które zostały zobowiązane do ponownego zdania egzaminu,…

22.03.2024
Wniosek o ponowny egzamin na uprawnienia budowlane

Wniosek o ponowne wyznaczenie terminu egzaminu na uprawnienia budowlane należy złożyć w przypadkach, kiedy nie możesz uczestniczyć w wyznaczonym terminie…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami