Blog

Droga połączeniowa
W artykule znajdziesz:
Droga połączeniowa

Droga połączeniowa, linia sznurowa - utworzona w centrali część łańcucha telefonicznego obejmująca oprócz przewodów rozmownych przewody pomocnicze, np. przewód próbny itp.
Droga przebicia - najkrótsza odległość w materiale izolacyjnym między częściami urządzenia będącymi względem siebie pod napięciem (program uprawnienia budowlane na komputer).
Droga przebiegu, przebieg - odcinki torów i zwrotnice nastawione przez urządzenia zabezpieczenia ruchu, przygotowane do przejazdu pociągu lub manewrów taboru.
Droga przeskoku - najkrótsza odległość w powietrzu między okuciami izolatora będącymi względem siebie pod napięciem.
Droga przesyłowa sygnału - kanał telekomunikacyjny (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Droga przyrządowa - droga startowa przystosowana do lądowania wg przyrządów przy złej widzialności.
Droga reakcji - zbiór wszystkich kolejnych wartości energii potencjalnej układu cząsteczek reagujących podczas jego przejścia od stanu substratów do stanu produktów poprzez stan przejściowy.
Droga rozpędzania - droga przebyta przez rozpędzający się pojazd w założonym zakresie prędkości.
Droga sprzężenia zwrotnego (w czwórniku czynnym) - droga, po której energia wyjściowa czwónika czynnego przedostaje się na jego wejście (uprawnienia budowlane).
Droga startowa - środkowa część pasa startowego, mająca specjalnie przygotowaną nawierzchnię sztuczną lub trawiastą.
Droga swobodna (elektronu) - średnia droga elektronu między dwoma zderzeniami z innymi cząstkami swobodnymi lub atomami ciała, w którym elektron się porusza.
Ddroga upływu - najkrótsza odległość między okuciami mierzona po powierzchni izolatora.
Droga wielopasowa - droga kołowa o szerokości jezdni umożliwiającej bezpieczne wyprzedzanie pojazdów lub poruszanie się pojazdów w dwóch lub więcej rzędach równolegle w jednym kierunku.
Droga wielotorowa - droga kołowa o dwóch lub więcej jezdniach przeznaczonych dla dwóch kierunków ruchu, zwykle przedzielonych pasem zieleni.
Droga wodna (śródlądowa) - kanał sztuczny, rzeka odpowiednio oznakowana lub szlak oznakowany na jeziorze, przystosowany do ruchu statków śródlądowych.
Droga wybiegu - droga przebyta przez pojazd dzięki bezwładności od chwili wyłączenia napędu przy określonej prędkości aż do zupełnego zatrzymania się.
Droga zatrzymania (hamującego pojazdu) - droga przebyta przez pojazd od chwili spostrzeżenia przeszkody przez kierowcę do chwili zatrzymania się pojazdu.
Droga zwrotnicowa - tor łączący kilka torów równoległych między sobą (na stacjach o dużej liczbie torów).
Drogomistrz - pracownik służby drogowej, nadzorujący konserwację i eksploatację dróg w określonym rejonie (program egzamin ustny).
Drogowiec - specjalista w zakresie budowy dróg.
Drogownictwo
Drogownictwo - dział budownictwa zajmujący się projektowaniem, budową i konserwacją dróg kołowych.
Drogowskaz - tablica z napisem nazw miejscowości, wskazująca kierunek do nich i odległość.
Drożdże - grzyby jednokomórkowe żyjące na podłożu zawierającym cukier i wywołujące fermentację alkoholową, w wyniku której powstaje z cukrów prostych alkohol etylowy i dwutlenek węgla używane są w wielu gałęziach przemysłu fermentacyjnego i spożywczego.
Drożdże gorzelnicze - drożdże do fermentacji alkoholowej w produkcji spirytusu z produktów zawierających ulegające fermentacji węglowodany (opinie o programie).
Drożdże piekarnicze - drożdże o dużej trwałości i zdolności podnoszenia ciasta; charakterystyczną cechą d.p. jest zdolność fermentowania cukrów.
Drożdże pokarmowe - drożdże odznaczające się wielką szybkością rozmnażania i tworzenia dużej ilości masy komórkowej o wysokiej zawartości przyswajalnego białka i kompleksu witamin.
Drożdżowanie pasz - dodawanie drożdży pokarmowych do pasz węglowodanowych przeznaczonych dla trzody chlewnej.
Drożdżownia - zakład przemysłu fermentacyjnego, produkujący drożdże piekarnicze, pokarmowe; (2) w gorzelni - dział, w którym przygotowuje się drożdże wysiewne do fermentacji głównej.
Drożdżownictwo - gałąź przemysłu fermentacyjnego, obejmująca produkcję drożdży.
Dróżnik - pracownik czuwający nad stanem technicznym określonego odcinka drogi lub toru kolejowego i ewentualnie wykonujący drobne naprawy bieżące.
Drucidło - ciągadło do drutu o wielu otworach roboczych.
Druga prędkość kosmiczna - prędkość kosmiczna.
Druga strefa odbioru - strefa odbioru radiostacji, w której żądaną jakość odbieranego sygnału można uzyskać tylko w sprzyjających okolicznościach (segregator aktów prawnych).
Druga zasada dynamiki Newtona - zasady Newtona.
Druk - wyrób poligraficzny w postaci wydawnictw, akcydensów i opakowań z nadrukiem; (2) - drukowanie.
Druk anilinowy - fleksografia.
Druk autoradiograficzny, druk elektronowy - metoda powielania rysunków i dokumentacji technicznej oparta na fotograficznym działaniu promieni.
Druk filmowy - włók. druk polegający na przetłaczaniu farby drukarskiej za pomocą przecieraków przez stykający się z drukowanym wyrobem szablon (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…
Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…







53 465

98%

32