Blog

Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 2
20.11.2019

Drogie ale skuteczne rozwiązania

W artykule znajdziesz:

Drogie ale skuteczne rozwiązania

Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 3
Drogie ale skuteczne rozwiązania


W przypadku gdy decydujemy się na budowę domu, istnieje pewna maksyma, że lepiej nie oszczędzać na materiałach (program na komputer). Nie każdy co prawda może sobie pozwolić na stosowanie się do takiej reguły, ale jeśli nas rzeczywiście stać, wydać trochę więcej pieniędzy, to postawmy na solidne ściany (program na telefon).

W takim najdroższym wydaniu najlepiej wybrać ściany trzywarstwowe. Pamiętajmy, że są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia, ale wynika to przede wszystkim z grubości samego muru. Postawienie metra takiej ściany, to wydatek rzędu 250 złotych co faktycznie może szybko ostudzić nasze zapędy, ale ogólna warstwa elewacyjna, może składać się z mieszanki różnych materiałów i co ciekawe taka opcja się sprawdzi. Same materiały też nie należą do najtańszych, ale wybierając takie rozwiązanie, mamy pewność, że ściany posłużą nam wiele lat. Trzywarstwowa ściana składa się przede wszystkim ze ściany nośnej, z ocieplenia, oraz ze ściany zewnętrznej (program egzamin ustny). Jeśli spieszy nam się z budową, to nie musimy stawiać wszystkich ścian jednocześnie, wystarczy, że postawimy ścianę nośną, a całość będzie oparta na solidnym fundamencie.

Resztę ścian, będziemy mogli zbudować w innym terminie. To bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza jeśli interesują nas odpowiednie materiały (opinie o programie). Cegła wykonana z klinkieru nie tylko ładnie wygląda, ale jest jednocześnie twardsza od zwykłego odpowiednika. Pozwala to uzyskać większą wytrzymałość na uszkodzenie ściany, dzięki czemu nie jesteśmy zmuszeni do wnoszenia poprawek.

Drgania czy inne wstrząsy


Taki dom wykonany w całości z trzech warstw ściany, doskonale sprawdza się w mieście, przy dużym natężeniu ruchu (segregator aktów prawnych). Drgania czy inne wstrząsy nie wpływają na odporność ścian. W przypadku tańszych zamienników długotrwałe działanie takich sił może doprowadzić do powstania mikropęknięć, co nie wróży nam niczego dobrego. Ściana wykonana z tylu warstw musi mieć możliwość lepszej cyrkulacji powietrza. To właśnie dlatego fachowcy posiadający uprawnienia budowlane, zostawiają przerwę pomiędzy warstwami ściany. W istocie daje to naprawdę lepszy przepływ powietrza, przez co ściany nie ulegają działaniu wilgoci (promocja 3  w 1).

Najnowsze wpisy

31.03.2025
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 4
Co to jest deskowanie i jakie są jego rodzaje?

Deskowanie inaczej szalowanie, to tymczasowa konstrukcja stosowana w budownictwie, która służy do nadawania kształtu mieszance betonowej podczas jej wylewania oraz…

21.03.2025
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 5
Co to jest instalacja wodociągowa?

Instalacja wodociągowa to system rur, armatury i urządzeń służących do doprowadzania wody do budynków oraz jej rozprowadzania do poszczególnych punktów…

Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 8 Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 9 Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 10
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 11
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 12 Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 13 Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 14
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zasilanie awaryjne zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami