Blog
Działalność indywidualna
W artykule znajdziesz:
Działalność indywidualna
Inną istotnie ważną zasadą przy badaniach metodą naukową jest, aby przy każdym doświadczeniu zmieniać tylko jeden czynnik określonego procesu, utrzymując wszystkie pozostałe jako niezmienne; równoczesna zmiana np. dwóch czynników zniekształca wyniki badań, ponieważ nie jest wówczas możliwe określenie wpływu każdego z tych czynników oddzielnie na ostateczny wynik (program uprawnienia budowlane na komputer)
Wreszcie dalszą regułą przy dokonywaniu badań jest, aby zarówno sposób ich przeprowadzenia, jak i środki odpowiadały spodziewanym wynikom.
Działalnością nazywa się zbiór czynności związanych jednym określonym celem, stąd też cechą charakterystyczną działalności w ogóle jest jej celowość. Każda działalność ludzka składa się z poszczególnych czynności powiązanych ze sobą przyczynami i skutkami, zharmonizowanych organizacyjnie dla osiągnięcia określonego celu.
Rozróżnia się w zasadzie działalność: indywidualną, zbiorową i zespołową (program uprawnienia budowlane na ANDROID).
Działalność indywidualna ma miejsce, gdy wykonywana jest całkowicie przez jedną osobę, tj. gdy wszystkie czynności składowe wykonuje jednostka, a przebieg i wynik tej działalności nie pokrywają się bezpośrednio z działalnością innych ludzi.
Działalność zbiorowa powstaje, gdy wykonywana jest w określonym czasie i miejscu przez więcej niż jedną osobę, pracujących niezależnie od siebie; można wyrazić to inaczej, iż jest to pewna liczba osób, które wprawdzie mają wspólny cel, ale ich praca wykonywana jest indywidualnie i niezależnie od poszczególnych ludzi wykonujących tę samą pracę, np. przewożenie ziemi przez wiele osób, z których każda niezależnie od pozostałych wykonuje sama wszystkie czynności związane z ładowaniem, przewożeniem i wyładowaniem ziemi. Do działalności zbiorowej w budownictwie można zaliczyć pracę tzw. brygad specjalizowanych, stanowiących grupę robotników jednego zawodu, wykonujących jednakowy prosty proces roboczy (uprawnienia budowlane)..
Liczba robotników
Liczba robotników jednego zawodu stanowiących skład brygady specjalizowanej zależna jest od ilości robót na określonej działce roboczej.
Działalność zespołowa jest to działalność wykonywana przez więcej niż jedną osobę, której poszczególne elementy (czynności składowe) wykonywane są przez różne osoby. Dlatego też osoby te łączy nie tylko wspólny cel, lecz także i określona metoda wykonywania czynności (program egzamin ustny).
Przykładem pracy zespołowej może być system murowania, np. dwójkowy, trójkowy itp. Czynności składowe określonego procesu produkcyjnego stanowią wówczas cele podrzędne w stosunku do celu zasadniczego, jakim jest wykonanie tego procesu, będąc związane z nim w czasie i przestrzeni. Aby osiągnąć cel zasadniczy, konieczne jest zharmonizowanie poszczególnych czynności składowych. Zasadniczo zespól należy podzielić na tyle osób, na ile czynności roboczych dzieli się proces roboczy (opinie o programie). Do działalności zespołowej w budownictwie należeć będzie praca brygady kompletowanej składającej się z robotników różnych zawodów wykonujących złożony proces roboczy. Liczba robotników każdego zawodu zależeć będzie od ilości robót każdego procesu roboczego, stanowiącego składową część złożonego procesu roboczego.
Jako przykład brygady kompletowanej może służyć np. grupa murarzy, cieśli, pomocników murarzy, robotników transportowych, wykonujących całość złożonego procesu roboczego polegającego na wznoszeniu murów (segregator aktów prawnych)..
Dodatkowo należy podać, iż skład ilościowy brygady kompletowanej w budownictwie nie powinien przekraczać 20-^30 osób, aby umożliwić należyte kierowanie taką brygadą.
Jeśli ściśle określone przyczyny w ściśle określonych warunkach powodują te same wyniki, wówczas powstaje możliwość ustalenia zasad postępowania, w wyniku których powtarzanie określonej działalności w tych samych warunkach zapewnia oczekiwany z góry wynik. Stosowanie tego rodzaju organizacyjnych sposobów postępowania stanowi istotny cel teorii organizacji (promocja 3 w 1).
Najnowsze wpisy
Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…
Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…
53 465
98%
32