Blog

Analiza zagadnień zdjęcie nr 2
09.04.2020

Dziurkowanie

W artykule znajdziesz:

Dziurkowanie

 

Analiza zagadnień zdjęcie nr 3
Dziurkowanie

Dziurkowanie, perforowanie - rejestrowanie informacji na taśmie lub karcie polegające na wykonaniu szeregu odpowiednio rozmieszczonych otworów.

Dziurkownik - przyrząd do przebijania otworów (dziurowania) w odkuwce.

Dziurkownik’ - wykrojnik do dziurkowania (program uprawnienia budowlane na komputer).

Dziurowanie, przebijanie otworów - kucie, w wyniku którego w odkuwce wykonuje się otwór wewnętrzny (przelotowy) lub tylko zagłębienie (otwór ślepy).

Dziurownica kowalska - płyta z otworami o różnych kształtach i wymiarach oraz z wykrojami na krawędziach; otwory służą do mocowania odku- wek lub narzędzi kowalskich nakładanych na płytę oraz do dziurowania odkuwek przebijakami; wykroje spełniają rolę form kształtujących odkuwki przy użyciu odpowiednich nadstawek dziwność, 5 - addytywna liczba kwantowa przyporządkowana hadronom; suma dz. jest zachowywana w oddziaływaniach silnych i elektromagnetycznych, ale zmienia się w oddziaływaniach słabych; dz. przyjmuje wartości całkowite.

Dzwon 1 - urządzenie sygnalizacyjne dźwiękowe, zwykle odlane z metalu, o kształcie odwróconego kielicha; dźwięk powstaje przez uderzenie zwisającego wewnątrz serca o wieniec dzwonu lub przez uderzenia młotka z zewnątrz.

Dzwon - element konstrukcyjny występujący w różnych urządzeniach technicznych, mający na ogół kształt cylindryczny, zamknięty od góry lecz bez dna (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

Dzwon Langena - urządzenie zsypowe wielkiego pieca składające się z misy napełnionej materiałami wsadowymi i podnoszonego dzwonu, którego podniesienie powoduje spadanie materiałów do pieca.

Dzwon nurkowy - urządzenie do transportowania nurków na określoną głębokość i z określonej głębokości na powierzchnię morza, o kształcie przypominającym dzwon, którego dolna część może być odsłonięta, gdyż utrzymujące się w nim ciśnienie powietrza zabezpiecza przed możliwością wypełnienia go wodą.

Dzwon podwodny - podwodny nadajnik dźwiękowy używany do nadawania sygnałów mgłowych przez radio-akustyczne latarnie i latarniowce.

Dzwon położniczy wyciągacz próżniowy.

Dzwon ratowniczy - urządzenie w kształcie naczynia bez dna do ratowania załogi okrętu podwodnego, który wskutek awarii nie może się wynurzyć.

Dzwonek - sygnalizator akustyczny wytwarzający dźwięki przerywane wywołane uderzeniem młoteczka napędzanego elektrycznie o metalową czaszę (uprawnienia budowlane).

Dzwonek centrujący - narzędzie traserskie do jednoczesnego centrowania i punktowania nakiełków; dz.c. składa się z punktaka prowadzonego w tulejce o stożkowatym zakończeniu.

Dzwonek prądu zmiennego, dzwonek polaryzowany - dzwonek mający magnes trwały i reagujący tylko na prąd zmiennydzwonko ryby - część tuszy o długości zazwyczaj nie większej niż szerokość ryby, uzyskana przez podział prostopadle do osi kręgosłupa

Dzwonnica

Dzwonnica - budowla najczęściej w postaci wieży, służąca do pomieszczenia dzwonów (program egzamin ustny).

Dzwono - górna warstwa wybieranej soli przy wybieraniu dwuwarstwowym.

Dzwono walczaka - arkusz blachy kotłowej zwinięty w cylinder i zespawany wzdłuż krawędzi styku albo znitowany; łącząc czołami kilka dz. uzyskuje się potrzebną długość walczaka kotła parowego.

Dźwięk* - (1) zaburzenie falowe rozchodzące się w środowisku sprężystym, związane z drganiami akustycznymi o takiej częstotliwości, że zdolne jest wytworzyć wrażenie słuchowe u człowieka o normalnym słuchu; (2) wrażenie słuchowe wytworzone drganiami akustycznymi.

Dźwięk beztonowy - szum akustyczny.

Dźwięk materiałowy - dźwięk przekazany przegrodzie wskutek drgań przenoszonych na przegrodę bezpośrednio lub za pomocą elementów sprężystych; dz.m. mogą wywołać np. kroki ludzkie lub uderzenie o ścianę.

Dźwięk powietrzny - dźwięk przekazywany przegrodzie przez fale akustyczne rozchodzące się w powietrzu.

Dźwięk prosty, ton - dźwięk wytworzony przez sinusoidalne drgania akustyczne o jednej częstotliwości (opinie o programie).

Dźwięk rozproszony - dźwięk, którego średnia gęstość strumienia energii akustycznej jest jednakowa w każdym punkcie pola akustycznego, a średnia gęstość strumienia energii akustycznej jest jednakowa we wszystkich kierunkach.

Dźwięk towarzyszący - TV dźwięk towarzyszący obrazowi telewizyjnemu, nadawany i przekazywany na fali nośnej fonii oddzielnej, ale leżącej w kanale telewizyjnym wspólnym z falą nośną wizji.

Dźwięk wibrpjący - dźwięk, którego częstotliwość zmienia się okresowo w obie strony od częstotliwości średniej.

Dźwiękochłonność - zdolność (materiału) do pochłaniania dźwięków.

Dźwig 1 - dźwignica.

Dźwig 2, wyciąg pionowy, winda - wyciąg o prowadnicach pionowych.

Dźwig dwukabinowy - w którym wciągarka napędza jednocześnie dwie kabiny poruszające się w dwóch szybach w przeciwnych kierunkach (segregator aktów prawnych).

Dźwig kombinowany - przeznaczony do użytkowania przez pewien czas jako dźwig osobowy, a w innym czasie jako dźwig towarowo-osobowy.

Dźwig latający - potoczna nazwa śmigłowca zastosowanego do przenoszenia ciężarów, np. przy montażu konstrukcji w miejscach niedostępnych dla dźwignic.

Dźwig okrężny, paternoster - dźwig 2, który ma szereg kabin zawieszonych na dwóch łańcuchach, wprawianych w ciągły ruch okrężny wyciągarką łańcuchową; kabiny są otwarte; wsiadanie i wysiadanie odbywa się w biegu (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Analiza zagadnień zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Analiza zagadnień zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Analiza zagadnień zdjęcie nr 8 Analiza zagadnień zdjęcie nr 9 Analiza zagadnień zdjęcie nr 10
Analiza zagadnień zdjęcie nr 11
Analiza zagadnień zdjęcie nr 12 Analiza zagadnień zdjęcie nr 13 Analiza zagadnień zdjęcie nr 14
Analiza zagadnień zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Analiza zagadnień zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Analiza zagadnień zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami