Blog

Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 2
15.04.2021

Efekty ekonomiczne

W artykule znajdziesz:

Efekty ekonomiczne

Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 3
Efekty ekonomiczne

Należy przy tym pamiętać, iż zmiany te nie mogą obniżać jakości czy niezawodności badanych wyrobów, bowiem w metodzie tej chodzi o eliminację zbędnych kosztów a nie obniżenie kosztów za wszelką cenę (program uprawnienia budowlane na komputer).
Przeprowadzenie badania funkcji wyrobu i kosztów ich realizacji można sprowadzić do znalezienia odpowiedzi na pytania:

1) co to jest?
2) Jak funkcjonuje?
3) Ile kosztuje?
4) Jakie zbędne funkcje spełnia?
5) Co innego mogłoby te funkcje spełniać?
6) Ile będzie kosztować spełnienie niezbędnych funkcji?

Istotę analizy wartości najlepiej ilustruje poniższy schemat. Przeprowadzenie badań metodą analizy wartości stwarza możliwości uzyskiwania różnych efektów, wśród których największe znaczenie mają uzyskiwane poprzez zmniejszenie zużycia materiału i zmniejszenie pracochłonności wyrobu.
Rekapitulując - badanie metodą analizy wartości polega na ustaleniu funkcji i kosztów spełnienia funkcji w odniesieniu do wyrobu, składników wyrobu i operacji procesu produkcyjnego, oraz na twórczym poszukiwaniu możliwości spełnienia funkcji na pożądanym poziomie po najniższym koszcie (program uprawnienia budowlane na ANDROID).

W trakcie badania dąży się do znalezienia i eliminacji wszystkich kosztów nie mających wpływu na funkcjonowanie wyrobu oraz poszukuje się takich rozwiązań konstrukcyjnych technologicznych, produkcyjnych, materiałowych, organizacyjnych, które pozwalają obniżyć koszty produkcji lub eksploatacji przy założeniu, że poziom jakości, niezawodności i funkcjonalności produktu pozostanie co najmniej na dotychczasowym poziomie (uprawnienia budowlane).
Badanie wyrobu metodą analizy wartości powinno być przeprowadzone wg określonego programu.

W zasadzie większość autorów dzieli pracę na 6 etapów przy czym różne są nazwy poszczególnych etapów programu pracy jak i poszczególnych działań. Najbardziej reprezentatywnym programem przeprowadzenia analizy wartości w polskiej literaturze jest program prezentowany przez W. Bilińskiego poz. nr 1 wykazu literatury, który podaję w dwóch wersjach graficznych.
Przedstawiony wzór programu badań w zależności od uznania zespołu przeprowadzającego analizę wartości, jest modyfikowany i praktycznie określenie zakresu i ciężaru gatunkowego poszczególnych punktów wynika z rzeczywistych potrzeb (program egzamin ustny).

Ciekawość i dociekliwość

Pierwszą czynnością w procesie przeprowadzenia analizy wartości jest uzasadnienie potrzeby analizowania wybranej grupy wyrobów.
Ponieważ nie wszystkie wyroby mogą być jednocześnie przebadane, celowe jest uszeregowanie ich biorąc pod wzgląd np. takie cechy jak: materiałochłonność i pracochłonność produkcji, niefunkcjonalność, nietrwałość czy przestarzałość konstrukcji, wartość wyrobu i dużą serię produkcji tj. te cechy negatywne wyrobów, których usunięcie rokuje osiągnięcie dobrych wyników w postaci obniżenia kosztów, czy poprawy funkcjonalności wyrobu.

Po dokonaniu wyboru wyrobu do analizy drugą czynnością kierownictwa zakładu jest powołanie zespołu analizy wartości (opinie o programie).
Osoby przeprowadzające analizę wartości powinny posiadać:
a. możliwie najwyższe kwalifikacje zawodowe i wiedzę teoretyczną w dziedzinie produkcji i eksploatacji wyrobu, który jest przedmiotem analizy,
1) twórczą wyobraźnię, konstruktywną postawę,
2) umiejętność odejścia od schematów i rutyny,
b. umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i kojarzenia,
3) ciekawość i dociekliwość,
c. dużo taktu i umiejętność pracy w zespole (segregator aktów prawnych).

Analiza ma charakter pracy zespołowej przy udziale różnych specjalistów, techników i ekonomistów co zwiększa szansę znalezienia najlepszych rozwiązań.
Dobór właściwego zespołu fachowców techników, technologów i ekonomistów znających dany wyrób jest bardzo ważny dla powodzenia prowadzonych badań.

Trzecią grupą czynności w pierwszym etapie analizy wartości jest sformułowanie celu działania i postawienie przed zespołem jasno sprecyzowanego zadania. Prawidłowo sformułowane zadanie powinno’ określać zakres badania, poziom techniczny wyrobu, zakres dopuszczalnych zmian, limity kosztów zależnych od poziomu technicznego doskonalonego lub nowego wyrobu oraz termin zakończenia badań (promocja 3 w 1).

Najnowsze wpisy

21.11.2024
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 4
Na czym polega geodezyjne wyznaczenie granic działki?

Określenie granic działki geodezyjnie to staranny proces identyfikacji oraz zaznaczenia kluczowych punktów granicznych danego terenu. To stanowi istotny element w…

20.11.2024
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 5
Co to są obiekty małej architektury?

Obiekt małej architektury to niewielki element architektoniczny, który pełni funkcję praktyczną, estetyczną lub symboliczną w przestrzeni publicznej lub prywatnej. Mała…

Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 8 Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 9 Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 10
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 11
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 12 Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 13 Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 14
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 15

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 16

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
Zastosowanie pneumatycznych młotków zdjęcie nr 17

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
certyfikat na uprawnienia budowlane 2024
gwiazdka gwiazdka gwiazdka
użytkownik

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami
OK

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym
zegar

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami