Blog

28.09.2018

Egzamin pisemny jest o wiele łatwiejszy niż ustny

W artykule znajdziesz:

Egzamin pisemny jest o wiele łatwiejszy niż ustny


Witam, w maju zdawałem egzamin na uprawnienia w specjalności inżynieryjnej kolejowej w zakresie sterowania ruchem kolejowym do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń. Studia na kierunku elektrotechnika kończyłem w Warszawie, a uprawnienia zdobyłem w Mazowieckiej Okręgowej Izbie Inżynierów Budownictwa.(program na komputer)

Studia na kierunku elektrotechnika

Na sesję uczyłem się z programem testy uprawnienia budowlane 2018 – dzięki temu pisemny zaliczyłem na 96%, a ustny na 97%. Uczyłem się głównie w trybie nauka, czasem pytaj do skutku.(program na telefon) Radzę poświęcić przynajmniej 2 godziny dziennie na robienie testów, bo inaczej nie ma szans, żeby przerobić cały materiał. Konieczne jest też zapoznanie się z aktami prawnymi wymaganymi przez komisję – znajdziecie je na stronie komisji, a także swojej izby.(promocja 3 w 1)  Polecam dokładne ich przeczytanie, bo warto wiedzieć, gdzie czego szukać w czasie egzaminu. Jak nie będziecie mieli pojęcia o wymaganych przepisach, to nie zdążycie w ciągu 25 minut przygotować odpowiedzi na ustnym. Według mojej opinii pisemny jest o wiele łatwiejszy niż ustny, bo pytania w większości pokrywają się z tymi, które są w bazie programu. Na ustnym na dobrą sprawę nigdy nie ma pewności, jakie pytania się trafią. Ze swojego egzaminu zapamiętałem m.in. pytania o to, czym jest tor bezstykowy, co to jest EON, kto może pracować przy czynnych urządzeniach srk. Poza tym było pytanie o warunki, które trzeba spełnić, żeby przejazd miał kategorię F i warunki, jakie muszą spełniać oświetlenie, sieci i sygnalizatory, żeby linia mogła być dostosowana do prędkości 200km/h. (program na egzamin ustny)

Jak widać pytania dość trudne

Jak widać pytania dość trudne, ale jak się zna przepisy, to bez problemu można przygotować odpowiedzi. Miałem też sporo pytań dodatkowych, związanych bezpośrednio z moją praktyką.(segregator) Musiałem odpowiedzieć na pytania związane z widocznością lampek na drągach, jakie urządzenia wchodzą w skład ssp kat. B. Generalnie nie jest trudno, ale bez przygotowania nie ma szansy zdać.(opinie) Z programem nauka jest efektywna, o czym osobiście się przekonałem. Powodzenia, Paweł.

Najnowsze wpisy

09.05.2024
Architekt - po co mu uprawnienia budowlane?

Jeśli chcesz zostać architektem, potrzebne będą Ci specjalne uprawnienia budowlane. Uzyskanie tych uprawnień nie jest proste. Kandydat na architekta musi…

07.05.2024
Praktyki budowlane. Wszytko, co musisz o nich wiedzieć

Znaczenie praktyki zawodowej w zdobywaniu uprawnień budowlanych Praktyka zawodowa odgrywa kluczową rolę w zdobywaniu uprawnień budowlanych dla architektów oraz innych…

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami

53 465

użytkowników zdobyło uprawnienia budowlane z nami

98%

powtarzalności bazy pytań na egzaminie pisemnym i ustnym

32

sesje egzaminacyjne doświadczeń i nauki razem z nami